Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jordan Hawkins
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
PALMER
Palmer
Palmer High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/22
L
F 5-0 2:12
P. Macchione
---
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 5 Cons Rnd 2
215
05/21
L
F 7-0 2:55
L. Babitt
Soldotna
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 1 Preliminaries
215
05/14
L
F 0-0 1:46
L. Frank
---
ASAA Northern Lights
finals 3/4
215
05/14
W
F 2-1 1:48
L. STEINER
---
ASAA Northern Lights
Cons Semi Bottom
215
05/14
L
F 4-3 1:32
L. Babitt
Soldotna
ASAA Northern Lights
Semi Top
215
05/14
W
F 2-0 0:39
J. Goss
Colony
ASAA Northern Lights
Quarterfinals (8 Man)
215
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/07
L
F 10-0 2:01
A. Willets
Soldotna
2019 Grace Grizzly Shakedown
Round 8 - WB`s 5-32, 3-16, 1-8
160
12/07
W
FOR 0-0
D. Silook-Apatiki
Bartlett High
2019 Grace Grizzly Shakedown
Round 6 - 4WB-32 & 2WB-16
160
12/07
L
F 2-0 0:54
S. Anderson
Nome High School
2019 Grace Grizzly Shakedown
Round 5 - Quarters
160
12/06
W
F 2-0 1:06
Z. Warner
Service High School Cougars
2019 Grace Grizzly Shakedown
Round 2 - Champ 1-16, Champ 2-32 & 1WB-32
160
11/23
L
DEC 9-7
J. Adams
---
EAGLE RIVER RUMBLE
Round 5
160
11/23
W
F 2-0 1:56
M. Merrill
Wasilla High School
EAGLE RIVER RUMBLE
Round 3
160
11/16
L
F 9-0 2:05
S. Scott
---
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
160
11/15
L
F 2-0 0:54
S. Richards
---
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
Quarters
160
11/15
W
F 2-0 0:55
J. Adams
---
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
Rd 2
160
11/10
L
F 9-1 3:51
D. Owens-Zavala
Bartlett High
Glenn Vandergaw JV
Round 6
160
11/09
W
F 4-2 1:47
C. Turner
Redington Sr. Jr/Sr High School
Glenn Vandergaw JV
Round 5
160
11/09
L
F 7-0 2:16
A. Engebretsen
Wasilla High School
Glenn Vandergaw JV
Round 4
160
11/09
L
F 2-7 2:45
D. Owens-Zavala
Bartlett High
Glenn Vandergaw JV
Round 1
160
11/02
L
F 4-1 1:31
J. Spaulding
REDDINGTON
JAG `King of the Mountain`
Round 7 (8 Man)
160
11/02
L
F 2-0 0:48
L. Brockman
SEWARD
JAG `King of the Mountain`
Round 6 (8 Man)
160
11/01
L
F 2-0 0:45
R. Waska
GALENA
JAG `King of the Mountain`
Round 5 (8 Man)
160
11/01
W
FOR 0-0
J. Salter
---
JAG `King of the Mountain`
Round 4 (8 Man)
160
11/01
L
F 9-10 2:56
J. Phillip
GALENA
JAG `King of the Mountain`
Round 3 (8 Man)
160
11/01
L
F 3-2 1:53
J. Reape
REDDINGTON
JAG `King of the Mountain`
Round 1 (8 Man)
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020