Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nico Mesa
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
DEC 4-2
E. Elixman
Sitka High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 8 Cons 3rd/4th
135
12/17
W
F 8-0 1:45
O. Mangrobang
Mt. Edgecumbe High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 7 Cons Semi
135
12/17
W
DEC 13-6
A. Mute
Bethel High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 6 Cons Rnd 3
135
12/17
W
DEC 8-3
J. Zaldivar
Eielson High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 5 Cons Rnd 2
135
12/16
L
DEC 3-2
O. Whicker
Kenai Central High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 2 Quarterfinals
135
12/16
W
DEC 6-4
A. LaSelle
Redington Sr. Jr/Sr High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 1 Preliminaries
135
12/10
W
F 6-0 3:32
J. Zaldivar
Eielson High School
ASAA Denali
1st Place
135
12/10
W
F 2-0 0:25
A. Klein
Delta
ASAA Denali
semis & 3rd WB
135
12/10
W
F 2-0 0:36
H. Burmeister
Nenana High School
ASAA Denali
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
12/03
W
F 6-2 3:12
K. Elavgak
Barrow High School
Bob Harcharek 2022
Final
135
12/02
W
DEC 5-3 SV
J. Zaldivar
Eielson High School
Bob Harcharek 2022
Round 4 (5 Man)
135
12/02
W
MD 9-0
E. Worthington
Eielson High School
Bob Harcharek 2022
Round 3 (5 Man)
135
12/02
W
F 7-0 3:32
G. Livaudais
Eielson High School
Bob Harcharek 2022
Round 2 (5 Man)
135
11/30
W
MD 13-4
G. Coen
---
Delta Home Meet
Champ. Round 1
135
11/20
W
MD 13-0
J. Zaldivar
Eielson High School
Lancer Smith JV Tournament
Round 13
135
11/19
W
F 2-0 1:22
P. Minke
Homer High School Mariners
Lancer Smith JV Tournament
Round 5
135
11/16
W
TF 17-1 6:00
P. Attungana
Delta
Hutch Senior Night TriMeet
Champ. Round 1
135
11/12
L
F 10-3 3:32
C. Valentine
West Valley Wolfpack
Vern Dulany Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
140
11/12
W
DEC 4-3
G. Kohler
North Pole Patriots
Vern Dulany Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
140
11/12
W
F 2-0 0:42
W. Long
Nenana High School
Vern Dulany Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
140
10/29
L
DEC 8-1
W. Niegel
Student Wrestling Development Program
Dustin Baxter Memorial
1st & 3rd (16 Man)
135
10/29
W
MD 15-3
O. Woodruff
Thunder Mountain
Dustin Baxter Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
135
10/29
L
TF 16-0 5:44
Z. Hawkins
West Valley Wolfpack
Dustin Baxter Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
135
10/28
W
F 11-2 3:45
A. Bernick
Student Wrestling Development Program
Dustin Baxter Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
10/27
W
F 2-0 1:15
A. Klein
Delta
Eielson Tri-Meet
Champ. Round 1
135
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/06
W
F 9-1 2:56
J. Gallatin
Valdez High School
2021 ACS Denali Auto Glass Invite- HS/V
5th Place
130
11/06
L
DEC 12-6
A. Snow
Grace Christian School
2021 ACS Denali Auto Glass Invite- HS/V
Day 2 cons Semi
130
11/06
L
MD 14-0
O. Whicker
Kenai Central High School
2021 ACS Denali Auto Glass Invite- HS/V
Day 2 Semis
130
11/05
W
F 2-0 1:04
T. Kieth
Houston
2021 ACS Denali Auto Glass Invite- HS/V
Quarters
130
11/05
W
TF 20-4 5:55
M. Anderson
---
2021 ACS Denali Auto Glass Invite- HS/V
Day 1 Rd 2
130
10/30
W
DEC 7-3
D. Wingerter
Lathrop Wrestling
Dustin Baxter Memorial Tournament
Placement Matches (8 Man)
130
10/30
W
F 4-1 0:54
Z. Stossmeister
Delta High School
Dustin Baxter Memorial Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
130
10/29
W
F 4-3 1:27
T. Penwell
West Valley Wolfpack
Dustin Baxter Memorial Tournament
Round 2 (3 Man)
130
10/29
W
MD 16-5
D. Wingerter
Lathrop Wrestling
Dustin Baxter Memorial Tournament
Round 1 (3 Man)
130
10/23
L
DEC 8-4
G. Coen
---
Hutchison Meltdown
1st & 3rd (16 Man)
130
10/23
W
F 8-5 3:42
T. Penwell
West Valley Wolfpack
Hutchison Meltdown
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
10/23
W
DEC 6-3
S. Maxon
South Anchorage
Hutchison Meltdown
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
10/22
W
F 2-0 1:44
T. McClurg
Houston High School
Hutchison Meltdown
Round 1 (16 Man)
130
10/20
W
MD 14-1
J. Weimer
West Valley Wolfpack
Eielson High School @ West Valley Wolfpack
Round 1
135
10/20
W
F 2-0 0:54
A. Patterson
Hutchison High School
Hutchison High School vs. Eielson High School
Round 1
130
10/19
W
F 3-8 5:21
D. Stolz
North Pole Patriots
Eielson High School @ North Pole Patriots
Round 1
130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024