May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Miller
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Lil Orabs
Lil` Orabs
Little orabs
Sheldon
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
DEC 11-6
B. Schultz
Spencer Wrestling Club
Royals Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket32
01/07
L
MD 13-2
A. Beck
South O`Brien Wolverine
Royals Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket32
01/07
W
DEC 12-7
B. Barclay
Siouxland Wrestling Academy
Royals Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket32
12/17
L
TF 17-2 2:00
C. Smith
hinton mathawks
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 3 (4 Man)
Weight Class50
12/17
L
F 5-0 1:00
A. Downs
Siouxland Wrestling Academy
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 2 (4 Man)
Weight Class50
12/17
W
F 2-2 0:31
L. Krieger
Spirit Lake Park
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 1 (4 Man)
Weight Class50
12/10
W
F 6-0 2:31
K. Allen
Akron Westfield
Akron Westfield Youth Tournament
Round 3
70-71
12/10
W
F 8-2 2:47
E. Sturges
Hinton Mathawks
Akron Westfield Youth Tournament
Round 2
70-71
12/10
W
F 3-2 2:30
E. Conger
LeMars Youth Wrestling
Akron Westfield Youth Tournament
Round 1
70-71
12/03
L
F 6-3 2:55
B. Barclay
Siouxland Wrestling Academy
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 3
Bracket50
12/03
L
F 11-0 2:28
C. Smith
Hinton Mat Hawks
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 2
Bracket50
12/03
L
F 2-1 1:21
T. Pearson
Royals Wrestling Club
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 1
Bracket50
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 4-0 1:00
J. Becerra
Westside Connection
Siouxland Tournament of Champions
Round 3
Bracket38
01/22
W
F 2-0 0:22
R. Gubbels
Siouxland Wrestling Academy
Siouxland Tournament of Champions
Round 2
Bracket38
01/22
W
F 2-2 0:43
L. Meier-Montagne
Siouxland Wrestling Academy
Siouxland Tournament of Champions
Round 1
Bracket38
01/07
W
F 0-0
A. Loerts
Okoboji
SLP Youth Wrestling Tournament
Round 2
63-68
01/07
L
DEC 0-0
N. Bahnson
Doc`s Dudes
SLP Youth Wrestling Tournament
Round 1
63-68
12/18
L
TF 19-4 2:29
B. Schultz
Spencer Wrestling Club
6th Annual Beastmode Classic
Round 3 (4 Man)
Bracket40
12/18
L
MD 10-0
J. Koenig
Tiger Wrestling Club
6th Annual Beastmode Classic
Round 2 (4 Man)
Bracket40
12/18
W
F 12-0 2:36
J. Gress
Spencer Wrestling Club
6th Annual Beastmode Classic
Round 1 (4 Man)
Bracket40
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021