Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Torres
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Anderson
Anderson Attack Wrestling
Anderson Boys
Anderson Union
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 6-1
L. Taillant
Shasta Boys
NSCIF Masters Championships 2024
3rd
Boys 167
02/17
W
DEC 7-6
Q. Maumoynier
Lassen Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Conso Semis
Boys 167
02/17
W
DEC 8-1
I. Rico
Durham Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Conso 1/4
Boys 167
02/16
W
F 12-2 2:24
G. Brewer
Foothill Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Conso Round 2
Boys 167
02/16
L
DEC 8-6
L. Crumwell
Modoc Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Round 2 Champ/Round 1 Conso
Boys 167
02/16
W
F 7-0 2:19
T. Grepo
Trinity Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Round 1 (16 Man)
Boys 167
02/10
L
DQ 13-11
Q. Maumoynier
Lassen
NSCIF Division II Championships 2024
Placement Matches (8 Man)
Boys 167
02/10
W
DEC 6-5
Q. Stephens
Pierce
NSCIF Division II Championships 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
Boys 167
01/27
L
DEF 0-0
T. Grace
Gilroy
59th Overfelt Classic
1st
165
01/27
W
F 6-10 5:52
L. Leese
Pioneer (San Jose)
59th Overfelt Classic
Round 4
165
01/27
W
F 4-2 1:43
M. Granados-perez
Branham
59th Overfelt Classic
Round 3
165
01/27
W
F 5-0 1:38
C. Barajas
Turlock
59th Overfelt Classic
Round 2
165
01/27
W
F 7-2 3:58
C. Mapp
Tamalpais
59th Overfelt Classic
Round 1
165
01/12
L
Replay
DEC 4-0
N. Montez
Central Catholic
Temecula Valley Battle for the Belt
Cons 2
165
01/12
W
Replay
DEC 8-4
T. Silva
Centennial
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 2 Cons 1
165
01/12
W
Replay
F 2-0 3:07
A. Castrellon
Birmingham
Temecula Valley Battle for the Belt
Cons Prelims
165
01/12
L
Replay
TF 17-1 5:28
A. Nagra
Vacaville
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 1
165
01/06
W
DEC 7-2
C. Alvarez
South Medford
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R7 WB6 & 7th Place Match (32 Man)
157
01/06
L
DEC 6-5
A. Dulen
West Valley (Cottonwood)
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R6 Semis & WB5 (32 Man)
157
01/05
W
TF 16-0 3:51
A. Sieker
Anderson
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R5 WB4 (32 Man)
157
01/05
L
MD 15-5
O. Casarez
Reed
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R3a Quarters (32 Man)
157
01/05
W
F 2-0 0:53
C. Offield
Hoopa
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
157
11/18
L
F 6-0 4:18
C. Alvarez
South Medford Mat Club
Best of the West 2023
Cons. Semis (8 Man)
157
11/18
L
F 6-0 4:33
M. Core
Legacy Elite Wrestling Club
Best of the West 2023
Semis & WB (8 Man)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
W
F 2-0 0:28
R. Gonzalez
Mcqueen
King Duals
Round 4 (12 Team)
138
01/07
L
DEC 4-0
D. DELANY
Las Plumas
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R5 WB4 (32 Man)
138
01/06
W
F 2-0 1:45
R. LOMELI
Oroville
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R4 WB3 (32man)
138
01/06
W
F 6-0 2:55
B. Blanchard
Red Bluff
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R3b WB2 (32 Man)
138
01/06
L
MD 9-1
S. Torres
Anderson
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
138
01/06
W
F 6-7 5:09
V. Castro
Corning Union
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R1 Champ1 (32 Man)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
F 6-0 4:51
K. Ogawa
---
SCWAY NorCal Frosh-Soph/Varsity State
Placement Matches (8 Man)
126lbs
03/19
W
F 2-0 1:23
G. Saenz
Vasky Bros
SCWAY NorCal Frosh-Soph/Varsity State
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126lbs
03/19
W
F 3-4 3:54
G. Galstian
---
SCWAY NorCal Frosh-Soph/Varsity State
Quarterfinals (8 Man)
126lbs
02/05
W
F 0-0 4:55
R. Marquardt
Archbishop Mitty
12th Annual Colt Invitational
Placement (32 Man)
128
02/05
W
DEC 10-3
C. Navarrete
Half Moon Bay
12th Annual Colt Invitational
Semis & WB (32 Man)
128
02/05
L
F 0-0 1:23
E. Salcedo
San Benito
12th Annual Colt Invitational
Quarters & WB (32 Man)
128
02/05
W
F 0-0 0:56
J. Cante
Greenfield
12th Annual Colt Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
128
01/29
W
DEC 9-7
S. Torres
---
North Valley Novice Championships
Placement Matches (16 Man)
128
01/29
W
DEC 12-7
J. Contreras
Live Oak
North Valley Novice Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
128
01/29
W
F 0-0
M. Heras
Durham
North Valley Novice Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
128
01/29
W
F 0-0
B. Cusworth
University Prep
North Valley Novice Championships
Round 1 (16 Man)
128
01/19
L
DEC 8-2
B. Otley
Crane
Modoc Northeast Classic Duals
Champ. Round 1
132
01/15
W
F 0-0 0:40
D. Talavera
Fortuna
North Coast Classic Boys Varisity 2022
Placement Matches (16 Man)
126
01/15
L
DEC 6-0
S. Torres
---
North Coast Classic Boys Varisity 2022
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/15
L
F 15-0 4:27
C. Torres
---
North Coast Classic Boys Varisity 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/15
W
F 6-6 5:05
A. Orduno
Corning Union
North Coast Classic Boys Varisity 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/07
L
DEC 9-7
D. Jensen
Shasta
Nor Cal ` Beast in the North` 2022
R5 WB4 (32 Man)
126
01/07
W
DEC 7-0
A. Cortez
Caruthers
Nor Cal ` Beast in the North` 2022
R4 WB3 (32man)
126
01/07
L
F 17-4 3:38
R. McCarty
Crater
Nor Cal ` Beast in the North` 2022
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
126
12/30
W
F 4-0 2:27
K. fuente
River Valley
No Guts, No Glory-Men`s
Round 3 (4 Man)
HL27
12/30
L
DEC 8-2
D. Sierra
Central Valley (Shasta Lake)
No Guts, No Glory-Men`s
Round 2 (4 Man)
HL27
12/30
L
MD 14-4
P. Campbell
Roseville
No Guts, No Glory-Men`s
Round 1 (4 Man)
HL27
12/29
L
F 2-0 0:53
T. Gupalo
Rosemont
No Guts, No Glory-Men`s
2nd Wrestleback (32 Man)
127
12/29
L
F 2-0 0:53
T. Gupalo
Rosemont
No Guts, No Glory-Men`s
2nd Wrestleback (32 Man)
127
12/29
W
MD 20-7
L. Ly
Linden
No Guts, No Glory-Men`s
Round 2 Champ & WB (32 Man)
127
12/29
W
MD 20-7
L. Ly
Linden
No Guts, No Glory-Men`s
Round 2 Champ & WB (32 Man)
127
12/29
L
DEC 5-2
A. Crowley
Rocklin
No Guts, No Glory-Men`s
Round 1 (32 Man)
127
12/29
L
DEC 5-2
A. Crowley
Rocklin
No Guts, No Glory-Men`s
Round 1 (32 Man)
127
12/18
L
FOR 0-0
Z. Thomas
Ganado
7th Annual Boys VMI
Placement (32 Man)
138
12/18
L
FOR 0-0
J. Rogriguez
Blue Ridge
7th Annual Boys VMI
Semis & WB (32 Man)
138
12/17
L
F 5-1 1:00
A. Archuleta
Bloomfield
7th Annual Boys VMI
Quarters & WB (32 Man)
138
12/17
L
F 2-0 3:08
J. Anagal
Monument Valley
7th Annual Boys VMI
Round 2 Champ (32 Man)
138
12/10
L
F 9-6 5:21
C. Ellis
Artesia
Las Cruces Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/10
L
F 2-0 1:44
B. Valencia
Mayfield
Las Cruces Invitational
Round 1 (32 Man)
152
12/04
W
F 0-0
A. McNally
Quincy
2021 Cardinal Novice Kickoff
Quarterfinals
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024