Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Seymour
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Oak Grove
Oak Grove JV
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 1-0
B. Gillespie
Odessa
MSHSAA Boys Class 2 District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/17
W
DEC 4-3
A. Orellanes
Benton
MSHSAA Boys Class 2 District 4
Quarterfinals
175
02/17
L
DEC 4-0
H. Scoma
Excelsior Springs
MSHSAA Boys Class 2 District 4
Round 1 (16 Man)
175
02/07
L
F 2-0 1:17
C. Larson
Chillicothe
Benton, Chillicothe, Oak Grove Tri
Round 1
175
02/03
W
M FOR 0-0
J. Worthington
Grain Valley
2024 Panther Classic
Placement Matches (10 Man)
175
02/03
W
M FOR 0-0
V. Jr.
William Chrisman
2024 Panther Classic
Round 5 (10 Man)
175
02/03
L
F 6-2 1:58
Q. Attebury
Belton
2024 Panther Classic
Round 4 (10 Man)
175
02/03
L
F 8-0 2:48
L. Estes
St. Michael the Archangel Catholic
2024 Panther Classic
Round 1 (10 Man)
175
01/31
L
F 2-0 1:10
C. Melzer
Harrisonville
Warrensburg, Harrisonville, Oak Grove Tri
Round 1
175
01/30
L
F 1-2 1:43
B. Gillespie
Odessa
Odessa @ Oak Grove
Round 1
175
01/26
W
DEC 5-3
A. Hallberg
Cameron
Cameron, St. Michael, Oak Grove Tri
Round 1
175
01/25
W
F 2-1 0:52
M. Vanbebber
St. Michael the Archangel Catholic
Cameron, St. Michael, Oak Grove Tri
Round 1
175
01/24
L
F 2-2 1:32
J. Marconett
Pleasant Hill
Oak Grove @ Pleasant Hill
Round 1
175
01/20
W
M FOR 0-0
C. Johnson
Platte County
52nd Platte County Inv
7th Place
175
01/20
L
F 9-4 5:00
B. Fann
Helias
52nd Platte County Inv
Semis & WB (16 Man)
175
01/20
L
F 2-0 1:01
L. Estes
St Michael
52nd Platte County Inv
Round 6 (16 Man)
175
01/20
W
DEC 3-1 SV
B. Baker
Excelsior Springs JV
52nd Platte County Inv
Round 5 (16 Man)
175
01/20
L
TF 16-0 4:07
J. Vasquez
Olathe North
52nd Platte County Inv
Round 4 (16 Man)
175
01/19
W
F 2-0 1:31
V. Jr.
William Chrisman
52nd Platte County Inv
Round 2 (16 Man)
175
01/19
L
F 7-0 3:26
H. Scoma
Excelsior Springs
52nd Platte County Inv
Round 1 (16 Man)
175
01/16
W
DEC 5-0
A. Vandenberg
Clinton
Center Tri (Conference Dual) - Senior Night
Round 1
175
01/16
W
F 0-0 1:18
K. Robinson
Center
Center Tri (Conference Dual) - Senior Night
Round 1
175
01/06
W
F 6-1 3:37
M. Loftin
Reeds Spring
52nd Annual Monett Wrestling Tournament
5th - 16th Place
175
01/06
W
DEC 9-2
L. Lawson
DeSoto
52nd Annual Monett Wrestling Tournament
Round 4
175
01/06
L
DEC 5-4
K. Queen
Logan-Rogersville
52nd Annual Monett Wrestling Tournament
Round 3
175
01/06
L
F 2-2 5:07
M. Santos
Bolivar
52nd Annual Monett Wrestling Tournament
Round 2
175
12/09
W
DEC 8-2
Z. Bergen
Odessa
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Placement
175
12/09
W
F 3-1 5:51
J. McBath
Fort Osage
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 8
175
12/09
L
F 0-2 3:33
N. Sanders
Liberty North
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 7
175
12/09
L
DEC 5-2
A. Totta
Rockhurst
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 6
175
12/09
L
F 4-0 2:40
D. Partee
Pittsburg
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 5
175
12/09
W
F 9-0 2:47
D. Lemley
Central (St. Joseph)
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 3
175
12/09
W
F 3-0 2:59
Z. Bergen
Odessa
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 2
175
12/08
L
F 2-0 1:56
M. Zimmerman
Lees Summit North
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 1
175
11/29
L
F 0-0 4:45
M. Covey
Richmond
Lone Jack / Richmond @ Oak Grove
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
FOR 0-0
L. Montoya
Helias
51st Platte County Invitational
Round 7 (16 Man)
175
01/21
L
F 2-0 0:49
J. Rizzi
St Michael
51st Platte County Invitational
Round 6 (16 Man)
175
01/21
L
F 1-2 2:43
J. Lyons
Belton JV
51st Platte County Invitational
Round 5 (16 Man)
175
01/21
W
MD 15-4
E. Gonzalez
Carthage
51st Platte County Invitational
Round 4 (16 Man)
175
01/21
L
F 2-0 1:54
L. Johnson
Blue Springs
51st Platte County Invitational
Round 3 (16 Man)
175
01/20
L
F 2-0 1:05
A. Clevenger
Smithville
51st Platte County Invitational
Round 1 (16 Man)
175
01/19
W
DEC 5-1
J. Satterfield
Kearney
Belton JV Scramble Jan
Round 2
175
01/19
W
DEC 7-3
J. Lyons
Belton
Belton JV Scramble Jan
Round 1
175
01/18
W
DEC 5-3
R. Baca
Center
Clinton Tri
Round 1
175
01/17
W
F 2-0 0:27
Q. Faught
Clinton
Clinton Tri
Round 1
175
01/14
L
DEC 8-3
R. Baca
Center
MRVC Boys 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
175
01/14
L
F 2-0 1:30
K. Weber
Harrisonville
MRVC Boys 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/14
W
F 6-1 2:56
R. Kearfott
Warrensburg
MRVC Boys 2023
Round 1 (16 Man)
175
01/08
W
MD 9-1
E. Richardson
Shenandoah JV
Mid-Buchanan Invitational
Round 4
190
01/07
W
F 2-0 0:37
G. Moritz
West Platte JV
Mid-Buchanan Invitational
Round 3
190
01/07
W
DEC 2-1
A. Krahn
Smithville
Mid-Buchanan Invitational
Round 2
190
01/07
L
F 0-0 3:15
E. Slaughter
Overland Park-St. Thomas Aquinas
Mid-Buchanan Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
190
01/04
L
F 2-0 1:31
Z. Palmer
Odessa
Oak Grove @ Odessa
Round 1
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024