Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brock Glover
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Florida
Jesuit High School - Tampa
Tampa Bay Tiger Wrestling
Tampa Bay Tigers
Tampa Bay Tigers WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
Replay
F 4-0 2:37
J. Farnsworth
Germantown Academy
Escape the Rock 2024
Consi of 16 #2
107 lbs
01/13
W
Replay
DEC 5-2
L. Hower
Bethlehem Catholic
Escape the Rock 2024
Consi of 16 #1
107 lbs
01/13
L
Replay
F 2-0 1:22
J. Segal
Shawnee
Escape the Rock 2024
Round of 32
107 lbs
12/30
L
Replay
DEC 4-2
B. Rasberry
Fellowship Christian School
Prep Slam XVI
3rd Place
106 lbs
12/30
W
Replay
DEC 5-0
T. Mouton
Baylor School
Prep Slam XVI
Consi-Semis
106 lbs
12/30
L
Replay
DEC 10-4
J. Drewry
Christian Brothers
Prep Slam XVI
Semi-Finals
106 lbs
12/30
W
Replay
F 2-1 1:23
J. Termulo
Bishop Lynch
Prep Slam XVI
Quarter-Finals
106 lbs
12/29
W
Replay
F 7-0 1:15
G. Turner
Strong Rock Christian School
Prep Slam XVI
Round of 16
106 lbs
12/29
W
Replay
F 2-0 1:25
J. Bilotti
Landmark Christian
Prep Slam XVI
Round of 32
106 lbs
10/01
L
Replay
F 5-0 1:50
J. Soney
The Compound
2023 Grappler Fall Classic
wb c
105
10/01
L
Replay
F 2-0 1:23
R. Totten
Detroit Catholic Central
2023 Grappler Fall Classic
quarters
105
10/01
W
F 4-6 4:28
B. Crance
Team Mean Machine
2023 Grappler Fall Classic
champ round
105
10/01
W
F 0-2 2:25
V. DiVello
Skyline
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
105
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU1 10-1 0:58
E. Bush
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
100 lbs
07/21
L
Replay
VFA 1:06 4-0
C. Shin
Virginia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
100 lbs
07/18
L
Replay
VPO 5-0
J. Frahm
Indiana
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
100 lbs
07/18
W
Replay
VPO1 8-7
W. Eddy
Arizona
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
100 lbs
07/17
W
Replay
VPO1 9-7
G. Handy
Arizona
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
100 lbs
07/17
L
Replay
VFA 1:06 4-0
B. Ziola
Nebraska
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
100 lbs
06/03
W
TF 10-0 0:38
F. Allcroft
PAL Tropics
Big Man Freestyle Duals
Round 2 (3 Team)
106
05/19
L
Replay
F 2-0 0:38
E. Stephens
Gate Keepers Athletics Wrestling
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Round 2 (3 Man)
100
05/19
W
Replay
TF 16-0 3:09
D. Brown
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Round 1 (3 Man)
100
04/01
L
F 2-0 1:02
B. Dahlin
Bandits
Bandits Brawl #1
Round 5 (5 Man)
106
04/01
W
TF 17-1 4:39
E. Cope
Charlotte
Bandits Brawl #1
1st & 3rd (16 Man)
106
04/01
W
DEC 6-5
C. Cailliau
Tampa Bay Tigers
Bandits Brawl #1
Round 4 (5 Man)
106
04/01
W
F 2-0 1:09
L. Villavicencio
Boca Ciega
Bandits Brawl #1
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
04/01
W
F 2-0 0:52
B. Bobbit
AAWA
Bandits Brawl #1
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
04/01
W
F 7-6 5:09
J. Russel
AAWA
Bandits Brawl #1
Round 2 (5 Man)
106
04/01
W
MD 12-3
E. Cope
Charlotte
Bandits Brawl #1
Round 1 (5 Man)
106
02/20
L
F 11-2 3:29
E. Cope
Charlotte
I OWN FLORIDA CHAMPIONSHIP 2023
Round 5
95
02/19
L
DEC 4-0
J. Obstaculo
---
I OWN FLORIDA CHAMPIONSHIP 2023
Round 4
95
02/19
W
F 2-0 0:53
K. Poulin
WELL Trained
I OWN FLORIDA CHAMPIONSHIP 2023
Round 2
95
01/29
W
DEC 8-2
E. Smith
Tampa Bay Tigers
Charlotte IOF
Placement Matches (8 Man)
102
01/29
W
DEC 7-4
N. Aguilar
Florida Scorpions Wrestling Cl
Charlotte IOF
2nd Wrestleback (8 Man)
102
01/29
L
F 0-2 2:58
W. Wimbish
venice
Charlotte IOF
Semis & 1st WB (8 Man)
102
01/29
W
DEC 10-3
E. Cope
Charlotte
Charlotte IOF
Quarterfinals (8 Man)
102
01/22
W
DEC 4-2
E. Smith
Tampa Bay Tigers
North Port IOF
Round 4
110
01/22
L
MD 12-0
J. Blomberg
Naples Bears
North Port IOF
Round 3
110
01/22
W
FOR 0-0
J. Viera
AMG
North Port IOF
Round 5
110
01/22
L
MD 11-1
B. Dahlin
Charlotte
North Port IOF
Round 1
110
12/17
W
MD 8-0
J. Obstaculo
---
Manatee IOF
Round 5
95
12/17
W
DEC 6-4
S. Garcia
Miami Elite
Manatee IOF
Round 4
95
12/17
L
DEC 10-3
C. Wimberly
Canes Wrestling Club
Manatee IOF
Round 2
95
12/17
W
F 2-0 0:36
J. Hartley
Canes Wrestling Club
Manatee IOF
Round 1
95
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024