Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ketsia Holub
Results
Youth Results
Season
2019-2020
2017-2018
2016-2017
Team Name
Sandpoint Legacy Wrestling Club
Sandpoint Top Dog
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/24
L
F 4-0 0:53
R. Cote
---
TOA-2019 Northwest Bigfoot Battle
medals
65
11/24
L
F 4-0 1:33
E. Reintz
---
TOA-2019 Northwest Bigfoot Battle
consi semis
65
11/24
W
F 2-0 0:15
E. Butler
BlueHawk Wrestling Club
TOA-2019 Northwest Bigfoot Battle
semis and last consi
65
11/23
L
F 2-5 2:01
R. Cote
---
TOA-2019 Northwest Bigfoot Battle
Quarters
65
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/11
L
FOR 0-0
A. Duboise
LakeCity Wolfpack
North Idaho Panhandle Championships
Placement Matches (16 Man)
56
11/11
L
DEC 6-2
K. Jr
Kellogg
North Idaho Panhandle Championships
Round 5
56
11/11
L
F 2-12 0:54
C. Storey
Kellogg
North Idaho Panhandle Championships
Round 4
56
11/11
W
DEC 10-5
H. Clark
Lakeland
North Idaho Panhandle Championships
Round 2
56
11/04
L
F 2-0 0:21
W. Carey
Buzzsaw
Battle for the North Tournament NIWL
Placement Matches (8 Man)
56A
11/04
W
DEC 5-2
H. Clark
Lakeland
Battle for the North Tournament NIWL
Semis & 1st WB (8 Man)
56A
10/28
L
DEC 11-9
H. Clark
Lakeland
Kellogg Folkstyle Tournament NIWL
Medal Rounds
56A
10/28
W
F 0-0 1:33
E. Falck
Bonners Ferry
Kellogg Folkstyle Tournament NIWL
Round 3
56A
10/28
L
DEC 9-4
K. Jr
Kellogg
Kellogg Folkstyle Tournament NIWL
Round 1
56A
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/12
L
DEC 12-6
K. Knopp
Lakeland
North Idaho Panhandle Championships
Round 2
50C
11/12
L
MD 8-0
K. Harvey
St. Maries
North Idaho Panhandle Championships
Round 1
50C
10/29
L
DEC 6-2
C. Dickinson
Sandpoint Top Dog
CDA Buzzsaw Tournament
Round 4
50C
10/29
W
F 2-4 2:31
J. Donnell
Real Life
CDA Buzzsaw Tournament
Round 2
50C
10/29
W
DEC 12-8
R. Allen
Post Falls
CDA Buzzsaw Tournament
Round 1
50C
10/22
W
F 7-3 1:41
S. Dimitri
LakeCity Wolfpack
Bonners Ferry Folkstyle NIWL
Medal Rounds
50D
10/22
W
F 9-3 2:19
J. McWatters
Lakeland
Bonners Ferry Folkstyle NIWL
Round 3
50D
10/22
L
DEC 10-4
S. Sage
Real Life
Bonners Ferry Folkstyle NIWL
Round 2
50D
10/22
W
F 5-0 0:57
R. Souders
Priest River
Bonners Ferry Folkstyle NIWL
Round 1
50D
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020