Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cameron Klingler
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
W
DEC 7-4
J. Braunagel
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Placement Matches
1A 170
02/16
L
DEC 9-5
J. Conaty
LeRoy [Coop]
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Man)
1A 170
02/16
W
DEC 4-3
S. II
Aledo (Mercer County)
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
3rd Wrestleback
1A 170
02/15
W
MD 15-2
T. Burns
Carlinville
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Man)
1A 170
02/15
L
DEC 4-3
J. Braunagel
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Quarters (16 Man)
1A 170
02/14
W
DEC 8-5
A. Knauf
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1A 170
02/09
W
F 2-0 1:54
J. Rodawold
Wilmington
IHSA 1A Sectional @ Pontiac
1st & 3rd (16 Man)
170
02/09
W
DEC 4-2
N. Bryant
Peotone
IHSA 1A Sectional @ Pontiac
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/09
W
F 14-0 2:27
I. Garnica
Melrose Park (Walther Christian)
IHSA 1A Sectional @ Pontiac
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/02
W
F 0-0 1:19
J. Rodawold
Wilmington
IHSA 1A Regional @ Seneca
Placement Matches
170
02/02
W
F 0-0 0:53
E. Reyes
Seneca
IHSA 1A Regional @ Seneca
Semis and WB3
170
01/26
L
DEC 4-3
L. Deacetis
---
Fairbury (Prairie Central) @ Dwight
Round 1
170
01/05
L
F 7-6 5:59
M. Stanley
---
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Place Matches
170
01/05
W
F 2-0 0:43
J. Herron
Hoopeston (H. Area)
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round Five
170
01/05
W
F 2-0 0:26
C. Tedford
Herscher
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round Three
170
01/05
W
F 2-0 0:38
J. Zurinski
La Salle (L.-Peru) (JV)
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round Two
170
01/05
W
DEC 6-2
A. Whitman
El Paso (E.P.-Gridley
34th Annual Prairie Central Hawk Classic
Round One
170
12/28
W
MD 16-3
A. McNitt
Murphysboro
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
170
12/28
W
F 8-3 1:19
B. Lingle
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Round 4 (12 Team)
170
12/28
W
F 7-0 3:14
Z. Dalton
Heyworth
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
170
12/28
W
MD 14-3
G. Marchizza
Auburn
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
170
12/28
W
MD 14-1
K. Warner
Cumberland
ABE`s Rumble
Round 2 (12 Team)
170
12/28
W
F 4-1 0:46
D. Pearson
Rockridge
ABE`s Rumble
Round 3 (12 Team)
170
12/28
W
F 11-3 1:04
B. Closs
Warrensburg
ABE`s Rumble
Placement (12 Team)
170
12/28
W
F 6-2 0:55
G. Kernan
Mercer County
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
170
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 12-7
J. Crisman
Knoxville
IHSA 1A Sectional @ Clinton
4th Wrestleback (16 Man)
170
02/11
L
DEC 2-1
L. Shobe
---
IHSA 1A Sectional @ Clinton
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/11
W
DEC 7-4
C. Adams
Warsaw
IHSA 1A Sectional @ Clinton
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/10
W
F 8-0 3:12
A. King
Eureka
IHSA 1A Sectional @ Clinton
Round 1 (16 Man)
170
02/04
W
F 0-0 2:34
K. Buikema
Clifton (Central)
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Placement Matches
170
02/04
W
F 0-0 1:21
A. Carrion
Fithian (Oakwood)
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Consi Semis
170
02/04
L
F 0-0 4:16
A. Mammen
Champaign (St. Thomas More)
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Semis and WB3
170
02/04
W
F 0-0 1:57
N. Depuy
Bismarck (B.-Henning)
IHSA 1A Regional @ St. Joseph
Quarters and WB1
170
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
W
MD 13-3
B. Simon
Hoopeston (h. Area)
IHSA 1A Regional @ Bismark
Placement Matches
170
02/06
W
MD 12-2
L. Wright
Fithian (Oakwood)
IHSA 1A Regional @ Bismark
Consi Semis
170
02/06
L
DEC 7-2
c. harris
---
IHSA 1A Regional @ Bismark
Semis and WB2
170
02/06
W
DEC 8-6
T. Jones
---
IHSA 1A Regional @ Bismark
Round 2
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024