Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Riley Mohr
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
W
DEF 4-1 2:34
J. Close
Epworth
IHSAA 3A Dist. 5
1st and 3rd Place
120
02/14
L
DEC 7-3
D. Kleinschmidt
Prairie Cedar Rapids
IHSAA 3A Dist. 5
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/14
L
NC 0-0
D. Kleinschmidt
Prairie Cedar Rapids
IHSAA 3A Dist. 5
2nd Place Match (8 Man)
120
02/12
L
F 9-0 5:04
D. Kleinschmidt
Prairie, Cedar Rapids
Dubuque Hempstead @ Prairie, Cedar Rapids
Round 1
120
01/31
W
MD 12-1
J. Mcknight
Waterloo West
2015 MVC Super Meet
Finals
120
01/31
L
F 2-0 4:46
J. Sibomana
---
2015 MVC Super Meet
Semis & Cons Semis
120
01/31
L
F 4-0 3:33
T. Rohweder
Iowa City West
2015 MVC Super Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/24
L
F 0-0 1:34
H. Luke
West Carroll
Bob Lueders Invitational
Placement Matches (32 Man)
120
01/24
L
DEC 6-4
J. Dansou
---
Bob Lueders Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
120
01/24
W
DEC 1-0
J. Light
---
Bob Lueders Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/24
L
DEC 5-2
J. Dansou
---
Bob Lueders Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/23
L
MD 10-0
R. Roth
---
Cedar Falls @ Dubuque Hempstead
Round 1
120
01/17
L
F 2-0 1:38
J. Dansou
---
J-Hawk Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/17
W
F 2-0 0:47
C. Engel
West Delaware
J-Hawk Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/17
W
DEC 9-2
S. Cruthis
Clinton
J-Hawk Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/17
L
F 2-0 3:24
J. Sibomana
---
J-Hawk Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/16
L
F 7-1 4:55
D. Kleinschmidt
Prairie, Cedar Rapids
Prairie, Cedar Rapids @ Dubuque Hempstead
Round 1
120
12/24
W
F 13-5 2:51
J. Close
Epworth, Western Dubuque
Dubuque Hempstead @ Epworth, Western Dubuque
Round 1
120
12/22
W
DEC 2-0
J. Powers
---
Dubuque Hempstead vs. Iowa City City
Round 1
120
12/20
L
F 11-2 3:59
B. Swafford
Mediapolis
Doug Philipp Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/19
W
F 12-0 3:27
L. Rodriguez
Waterloo West
Iowa City High and Waterloo West
Champ. Round 1
120
12/18
W
DEC 2-0
J. Powers
---
Iowa City High and Waterloo West
Champ. Round 1
120
12/13
L
DEC 7-2
J. Watters
Dowling Catholic
Dowling Catholic @ Dubuque Hempstead
Round 1
120
12/13
L
DEC 7-2
J. Watters
Dowling Catholic
Ankeny Centennial Dual Team Tournament
Round 1 (8 Team)
120
12/13
W
DEC 6-4
A. Hanna
Oskaloosa
Ankeny Centennial Dual Team Tournament
Round 2 (8 Team)
120
12/13
L
F 7-0 2:58
J. Miller
Ballard-Huxley
Ankeny Centennial Dual Team Tournament
Round 3 (8 Team)
120
12/13
L
MD 12-0
X. Miller
PCM
Ankeny Centennial Dual Team Tournament
Cross Bracket Round 2 (8 Team)
120
12/06
L
DEC 10-3
C. McLaughlin
Lisbon
Dubuque Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
12/06
W
F 0-0 0:20
S. Cruthis
Clinton
Dubuque Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
12/05
W
DEC 5-1
C. Petersen
Linn-Mar
Dubuque Hempstead @ Linn-Mar
Round 1
120
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
MD 15-1
M. Steffen
Dubuque Senior
MVC Sophmore & JV 2014
Round 4 (5 Man)
120
02/08
W
F 9-0 1:56
B. Wise
CR Jefferson
MVC Sophmore & JV 2014
Round 3 (5 Man)
120
02/08
L
F 3-0 3:58
W. ORTIZ
---
MVC Sophmore & JV 2014
Round 2 (5 Man)
120
02/08
W
F 2-0 0:24
N. Moritz
Waterloo East
MVC Sophmore & JV 2014
Round 1 (5 Man)
120
02/07
L
F 2-0 1:16
S. Uthoff
Prairie
Dubuque Hempstead @ Prairie
Round 1
120
02/07
L
F 4-0 1:59
N. Hromidko
Cedar Rapids Kennedy
Cedar Rapids Kennedy @ Dubuque Hempstead
Round 1
120
01/31
L
F 10-6 5:13
C. CHALUPA
---
Iowa City City @ Dubuque Hempstead
Round 1
126
01/24
W
TF 16-1 4:00
R. Valenzuela
Waterloo East
Dubuque Hempstead @ Waterloo East
Round 1
126
01/18
W
F 2-0 0:22
J. Irons
Hampton-Dumont
Independence JV Tournament 2014
Round 3 (4-man, 3-man, 2-man), Round 4 (5-man)
5
01/18
W
F 2-0 0:21
C. Happel
Waterloo West
Independence JV Tournament 2014
Round 2 (4-man, 3-man, 2-man), Round 3 (5-man)
5
01/18
W
F 2-0 0:53
T. Wulfekuhle
Independence
Independence JV Tournament 2014
Round 1 (4-man, 3-man, 2-man), Round 2 (5-man)
5
01/18
W
DEC 4-1
R. Brockhage
Pleasant Valley
WDHS JV Tournament
Round4
120
01/18
W
F 5-0 1:58
E. Ellis
Epworth, Western Dubuque
WDHS JV Tournament
Round2
120
01/17
W
F 5-0 1:35
K. George
JV Allstars
WDHS JV Tournament
Round1
120
01/17
L
DEC 3-1
H. Ackerman
Linn-Mar
Linn-Mar @ Dubuque Hempstead
Round 1
120
01/10
W
F 9-0 3:30
A. Gonzalez
Dubuque Senior
Dubuque Hempstead @ Dubuque Senior
Round 1
126
12/14
L
DEC 8-3
R. Hauder
---
2013 Maquoketa Zimmerman Tournament
Finals
120
12/14
W
DEC 1-0
J. Dansou
Davenport Central
2013 Maquoketa Zimmerman Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
120
12/14
W
F 2-0 0:48
S. Paulsen
Clinton JV
2013 Maquoketa Zimmerman Tournament
2nd Round
120
12/14
L
MD 9-0
D. Husmann
Monticello
2013 Maquoketa Zimmerman Tournament
1st Round Bracket & Round Robin
120
12/13
L
MD 15-4
C. Rohweder
Iowa City West
Dubuque Hempstead @ Iowa City West
Round 1
126
12/07
W
MD 12-3
D. Austin
Davenport West
Dubuque Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
12/07
W
F 0-0 5:16
D. Dann
Clinton High
Dubuque Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
120
12/07
L
F 0-0 5:06
D. Austin
Davenport West
Dubuque Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
12/06
W
F 2-0 0:59
M. Patel
Waterloo West
Dubuque Hempstead @ Waterloo West
Round 1
120
12/06
W
F 0-0 0:50
P. Fox
Cedar Falls
Dubuque Hempstead @ Cedar Falls
Round 1
120
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
F 4-0 3:25
T. Buck
Benton Wrestling Club
Iowa/USAW State Cadet & Junior Folkstyle
Placement Matches (8 Man)
113
03/16
L
F 2-0 0:33
B. Baker
CR Jefferson
Iowa/USAW State Cadet & Junior Folkstyle
2nd Wrestleback (8 Man)
113
03/16
W
DEC 9-3
J. Hensel
CR Jefferson
Iowa/USAW State Cadet & Junior Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
113
03/16
L
MD 8-0
J. Colon
---
Iowa/USAW State Cadet & Junior Folkstyle
Quarterfinals (8 Man)
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020