Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaiah Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
El Diamante
Highland Park
Topeka Highland Park
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/09
L
F 2-0 0:48
M. Ii
Highland
Crown Point JV Invite
Placement Matches (8 Man)
285
12/09
L
F 2-0 0:51
S. Nieman
Highland
Crown Point JV Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
285
12/09
W
F 2-0 0:46
C. Chapman
Hammond Gavit
Crown Point JV Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
285
12/09
W
F 2-0
A. Spoor
Kankakee Valley
Crown Point JV Invite
---
285
12/09
L
F 4-0 1:13
J. Moore
Fairhaven Baptist
Crown Point JV Invite
Quarterfinals (8 Man)
285
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
F 4-0 3:38
R. Clark
---
Ben Davis @ Brownsburg
Round 1
285
01/07
W
DEC 5-0
D. Hubbard
Warren Central
Carmel HS Freshman Invitational
round 3
250-283
01/07
W
DEC 4-0
W. Vaughn
Ben Davis
Carmel HS Freshman Invitational
round 2
250-283
01/07
W
F 2-0 1:52
A. Hernandez
---
Carmel HS Freshman Invitational
round 1
250-283
12/03
L
DEC 6-4
B. Dwerlkotte
Marysville
Mission Valley Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
195
12/03
L
DEC 2-0
G. Dunn
Doniphan West
Mission Valley Invitational
Quarterfinals (8 Man)
195
12/03
W
DEC 4-1
T. Franklin
Lawrence Central
Shamrock Duals
Round 2 (16 Team)
285
12/03
L
F 4-0 1:45
P. Wuerch
Mt. Vernon
Shamrock Duals
Round 4 (16 Team)
285
12/03
L
F 2-0 0:39
A. Walls
Shenandoah
Shamrock Duals
Round 1 (16 Team)
285
12/03
W
DEC 9-4
D. Beal
Princeton
Shamrock Duals
Placement Matches (16 Team)
285
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 2-0 0:38
D. Burchett
Shawnee Heights
Centennial League 2015-16
2nd Wrestleback (8 Man)
195
02/06
L
F 7-1 1:09
B.
---
Centennial League 2015-16
2nd Wrestleback (16 Man)
195
02/06
W
DEC 5-3 SV
K. Palenske
Washburn Rural
Centennial League 2015-16
Quarterfinals (8 Man)
195
01/24
L
F 2-0 2:27
J. Schuman
Shawnee Mission East
Paola Invitational
Cons Placements
195
01/23
W
DEF 0-0
L. Ziglinski
Bishop Miege
Paola Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
195
01/23
L
F 2-0 1:29
D. Flora
Frontenac, KS
Paola Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
195
01/16
L
F 2-0 0:30
H. Husman
Lawrence
Cougar JV Invitational 14th Annual
Round 5 (5 Man)
220C
01/16
L
DEC 2-1 TB1
D. Reed
Top. Washburn
Cougar JV Invitational 14th Annual
Round 4 (5 Man)
220C
01/16
W
F 2-0 1:08
S. Holt
SM West
Cougar JV Invitational 14th Annual
Round 3 (5 Man)
220C
01/16
L
F 2-1 1:00
J. Neal
Olathe South
Cougar JV Invitational 14th Annual
Round 1 (6 Man)
220C
01/10
L
F 2-1 1:43
T. Garcia
Basehor-Linwood
Dick Burns Mat Classic
Placement Matches (16 Man)
195
01/09
W
F 4-2 1:00
A. Wilson
Atchison
Dick Burns Mat Classic
3rd Wrestleback (16 Man)
195
01/09
L
F 2-0 1:00
L. Ziglinski
Bishop Miege HS
Dick Burns Mat Classic
Semis & 2nd WB (16 Man)
195
01/09
L
F 2-0 2:59
J. Packard
Bellevue East
Dick Burns Mat Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/13
L
FOR 0-0
R. Bray
Campus
Deer Creek High School Invitational
Conso Placements
220
12/12
L
F 11-0 4:15
C. Castanon
Western Heights
Deer Creek High School Invitational
Conso Semis
220
12/12
W
F 5-0 0:59
F. Bowling
Lexington
Deer Creek High School Invitational
semis and conso 1
220
12/12
L
F 10-2 1:02
J. Winfield
Deer Creek
Deer Creek High School Invitational
QTRS/Conso Round 1
220
12/11
W
F 8-2 1:59
J. Biffle
Comanche
Deer Creek High School Invitational
Round 4
220
12/11
L
F 2-0 1:16
G. Sanner
Moore
Deer Creek High School Invitational
Round 3
220
12/11
W
F 5-0 0:39
B. Martinez
Southeast
Deer Creek High School Invitational
Round 2
220
11/21
W
DEC 4-1
M. Sidibie
Ben Davis
Brownsburg JV Invitational
Finals
285
11/21
L
DEC 3-1 SV
A. Granados
Ben Davis
Brownsburg JV Invitational
Round 6
285
11/21
W
F 4-2 1:44
N. Pullin
Warren Central
Brownsburg JV Invitational
Round 4
285
11/21
W
F 2-5 2:38
T. Jones
Lawrence North
Brownsburg JV Invitational
Round 3
285
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
F 11-5 3:55
N. Bouzianis
Tecumseh-Shawnee Heights
KSHSAA 5A - Shawnee Heights - Regional
2nd Wrestleback (8 Man)
285
02/21
L
F 2-0 0:40
K. Austin
Lansing
KSHSAA 5A - Shawnee Heights - Regional
Quarterfinals (8 Man)
285
02/14
L
F 0-0 0:42
J. Walters
Junction City
Junction City JV Championships
round 4
285
02/14
W
DEC 5-2
T. Richey
Topeka High
Junction City JV Championships
round 3
285
02/14
L
F 0-0 5:15
M. White
Junction City
Junction City JV Championships
Round 1
285
02/07
L
F 8-2 2:07
N. Bouzianis
Shawnee Heights
2015 Centennial League Tournament
Consolation Quarter Finals Round 4
285
02/07
L
F 0-0 0:16
E. Picou
Manhattan
2015 Centennial League Tournament
Round 1
285
02/04
L
DEC 7-2
D. Meek
---
El Diamante @ Hanford East
Round 1
195
01/31
L
F 0-0 3:26
S. Simmons
Pratt
2015 Junction City Invitational
Round 3
285
01/31
L
F 0-0 1:25
R. Rose
Alma-Wabaunsee
2015 Junction City Invitational
Round 2
285
01/31
L
DEC 9-3
C. Reed
Riley County
Manhattan High School JV Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/30
L
F 0-0 1:38
S. Taylor
Salina Central
Manhattan High School JV Invitational
Quarterfinals (8 Man)
285
01/30
W
F 0-0 1:06
B. Block
Council Grove
Manhattan High School JV Invitational
Pigtail
285
01/29
L
DEC 4-2 SV
A. DeJesus
Golden West
Golden West @ El Diamante
Round 1
195
01/24
L
F 2-0 0:44
P. Capettini
Paola
Paola Invitational
2nd WB (16 Man)
285
01/24
L
F 2-0 0:40
T. Wilkins
Eudora
Paola Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/18
L
F 2-0 0:33
B. Degenhardt
Leavenworth
Cougar JV Invitational 13th Annual
Round 5 (5 Man)
285B
01/17
L
F 2-0 3:38
H. Carranza
Olathe East
Cougar JV Invitational 13th Annual
Round 4 (5 Man)
285B
01/17
L
F 2-0 0:28
A. Neal
Desoto
Cougar JV Invitational 13th Annual
Round 1 (6 Man)
285B
12/11
W
DEC 6-0
K. Allen
Sanger
Sanger @ El Diamante
Round 1
220
12/04
L
DEC 10-6
M. Figueroa
Tulare Western
El Diamante @ Tulare Western
Round 1
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024