Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gage Gregurich
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2012-2013
Team Name
Concordia/DC West
Concordia/DC West JV
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 6-2
M. Zitek
Plattsmouth
NSAA Class B District 2
Consi Semis
160
02/12
W
F 4-2 2:26
C. Konzem
Ashland-Greenwood
NSAA Class B District 2
Semis and WB3
160
02/12
W
F 4-0 2:00
E. Kiene
Columbus Scotus
NSAA Class B District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/11
L
DEC 5-0
D. Rhoten
---
NSAA Class B District 2
Quarters and WB1
160
02/05
W
F 2-0 0:20
A. Sohler
Quad County Northeast
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 6
160
02/05
W
F 2-0 0:20
A. Sohler
Quad County Northeast
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 6
160
02/05
W
DEC 7-2
S. Taylor
Ponca
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 5
160
02/05
W
DEC 7-2
S. Taylor
---
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 5
160
02/05
W
F 2-0 0:12
C. Hanson
Madison
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 4
160
02/05
W
F 2-0 0:12
C. Hanson
Madison
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 4
160
02/05
W
F 5-0 1:51
A. Looney
Millard South JV
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 2
160
02/05
W
F 5-0 1:51
A. Looney
Millard South JV
Wakefield Trojan Wrestling Invite
Round 2
160
02/05
L
FOR 0-0
J. Lickliter
Raymond Central
Ron Severson Varsity Invite
1st & 3rd (16 Man)
160
02/05
W
F 4-0 1:17
A. Kirklin
Mount Michael Benedictine
Ron Severson Varsity Invite
4th Wrestleback (16 Man)
160
02/05
L
MD 14-4
H. Schalk
Nebraska City
Ron Severson Varsity Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/04
W
DEC 3-2
L. Vesely
---
Ron Severson Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/04
W
DEC 9-7
H. Jackson
Millard West
Ron Severson Varsity Invite
Round 1 (16 Man)
160
01/22
W
DQ 5-0
K. Uelmen
Kearney Catholic
Centennial Conference Tournament
Finals
160
01/22
W
F 11-2 1:49
M. Davis
Lincoln Christian
Centennial Conference Tournament
Round 5
160
01/22
L
F 11-3 5:18
B. Alberts
Grand Island Central Catholic
Centennial Conference Tournament
Round 4
160
01/22
W
F 2-0 0:50
B. Junck
Aquinas Catholic
Centennial Conference Tournament
Round 2
160
01/18
L
DEC 8-7
A. Looney
Millard South
Weeping Water Invite
Round 6
160
01/17
W
F 2-0 0:46
D. Dowding
Palmyra
Weeping Water Invite
Round 5
160
01/17
L
DEC 5-4
T. Brecka
East Butler
Weeping Water Invite
Round 4
160
01/17
W
F 2-2 2:44
A. Looney
Millard South
Weeping Water Invite
Round 2
160
01/17
W
F 6-6 2:17
T. Essary
Weeping Water
Weeping Water Invite
Round 1
160
01/08
L
DEC 9-5
J. Keiser
Yutan
Malcolm Invite
Round 6
160
01/08
W
F 4-0 2:07
D. Dowding
Palmyra
Malcolm Invite
Round 5
160
01/08
W
F 6-2 0:32
J. Thompson
Fremont JV
Malcolm Invite
Round 4
160
01/08
L
F 2-2 1:19
B. Alberts
Grand Island Central Catholic
Malcolm Invite
Round 3
160
01/08
W
F 2-2 0:42
Z. Faust
Lincoln Pius X JV
Malcolm Invite
Round 2
160
01/04
W
F 2-1 0:22
K. Reyes
Omaha South
CB Thomas Jefferson/Concordia/Omaha South
Champ. Round 1
160
12/30
W
FOR 0-0
D. Hoffmann
Battle Creek
2021 Newman Grove Holiday Invitational
Placement(16,8) Final Round(4,5,6)
160
12/30
L
DEC 14-12
W. Nierodzik
Battle Creek
2021 Newman Grove Holiday Invitational
Round 5
160
12/30
L
F 2-0 1:34
G. Escalante
Winside
2021 Newman Grove Holiday Invitational
Round 4 (16,8,6,5)
160
12/30
W
F 2-0 0:48
Q. Heineman
Pender
2021 Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals (8& 16) Round 2(5&6)
160
12/15
W
F 2-0 0:22
M. Davis
Lincoln Christian
Concordia/DC West @ Lincoln Christian
Round 1
160
12/04
W
F 2-0 0:59
R. Arner
Fairbury
2021 York Invitational
Round 2 (10 Team)
160
12/04
L
DEC 7-6
B. Bushhousen
Northwest
2021 York Invitational
Round 1 (10 Team)
160
12/04
L
DEC 10-3
B. Kouma
---
2021 York Invitational
Round 3 (10 Team)
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/21
L
F 2-0 0:46
C. Kueny
---
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 5
150
03/21
L
F 3-0 3:07
D. Ancheta
---
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 4
150
03/21
W
DEC 14-13
J. Thompson
---
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
150
03/21
W
F 2-5 1:37
H. Johnston
Lakeview
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 1 (32 Man)
150
02/13
L
F 7-0 2:28
B. Duncan
Seward
NSAA Class B District 2
Consi Semis
145
02/13
L
F 7-0 2:43
C. Corcoran
Ralston
NSAA Class B District 2
Semis and WB3
145
02/13
W
F 2-2 0:48
C. Paladino
Omaha Gross Catholic
NSAA Class B District 2
Quarters and WB1
145
02/06
L
F 2-0 1:13
C. Corcoran
Ralston
NSAA Class B Sub-District 2A
Placements
145
02/06
W
MD 13-2
K. Thomas
Auburn
NSAA Class B Sub-District 2A
Round 2 (Semis and WB1)
145
02/06
W
F 11-0 2:26
D. Roesler
Platteview
NSAA Class B Sub-District 2A
Round 1 (Quarters)
145
01/23
W
F 5-0 0:52
S. Mueller
Grand Island Central Catholic
Centennial Conference Tournament
Finals
132
01/23
W
F 2-0 0:28
G. Romshek
Aquinas Catholic
Centennial Conference Tournament
Consolation Semifinal
132
01/23
L
TF 15-0 4:16
N. Scott
Aquinas Catholic
Centennial Conference Tournament
Semifinals
132
01/23
W
F 2-0 0:16
C. Wood
Kearney Catholic
Centennial Conference Tournament
Quarterfinals
132
01/06
W
FOR 0-0
C. Nun
Fillmore Central
Ron Severson Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/06
W
DEC 8-4
A. Adams
Norris
Ron Severson Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/06
L
F 4-2 2:58
T. Stassines
Fillmore Central
Ron Severson Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/05
W
TF 18-2 3:37
T. Mencke
Elkhorn North
Ron Severson Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/05
W
F 7-0 2:20
J. Dustin
Mount Michael Benedictine
Ron Severson Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/02
W
F 4-6 3:08
M. Hart
Elkhorn High
Elkhorn High Dual Tournament - 2021
Round 2 (8 Team)
145
01/02
W
F 2-0 0:17
L. Htoo
Omaha Northwest
Elkhorn High Dual Tournament - 2021
Round 1 (8 Team)
145
01/02
W
DEC 16-15
D. Krause
Lincoln Northeast
Elkhorn High Dual Tournament - 2021
Round 3 (8 Team)
145
01/02
L
F 2-6 3:19
J. Locke
---
Elkhorn High Dual Tournament - 2021
Placement Matches (8 Team)
138
12/19
W
F 6-0 1:28
N. Ienn
Elkhorn
Bergan Triangular
Champ. Round 1
145
12/19
L
MD 13-2
C. Janke
Archbishop Bergan
Bergan Triangular
Champ. Round 1
145
12/11
L
F 6-6 3:33
K. Peterson
Raymond Central
2021 Raymond Central Mustang Duals
Round 2 (6 Team)
145
12/05
W
F 2-0 0:31
N. Streeter-Myers
York
York Invitational
Round 1 (4 Team)
138
12/05
L
MD 14-0
D. Rangel-Kramp
Papillion-La Vista South
York Invitational
Round 3 (4 Team)
138
12/05
W
F 5-0 1:08
Z. Atkinson
Central City
York Invitational
Round 2 (4 Team)
145
12/05
W
F 2-0 1:24
K. Gonzales
Omaha Westside
York Invitational
Placement (4 Team)
138
12/04
W
F 5-0 0:50
A. Ohnoutka
Bishop Neumann
Mt. Michael Quad
Champ. Round 1
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 6-2
A. Riha
---
NSAA Class B District 2
Consi Semis
120
02/15
W
DEC 8-6
K. Reed
Waverly
NSAA Class B District 2
Semis and WB3
120
02/15
W
F 8-2 4:15
S. Bailey
Blair
NSAA Class B District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/14
L
MD 15-2
D. Ackles
Adams Central
NSAA Class B District 2
Quarters and WB1
120
02/08
W
MD 14-4
D. Fushia
Fillmore Central
Ron Severson Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
02/07
W
MD 18-7
C. Eggleston
Norris
Ron Severson Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
02/07
W
F 2-0 0:46
E. Guthard
Norris
Ron Severson Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
02/01
W
F 7-0 1:54
G. Bragg
Louisville
Douglas County West Invitational
Round 5 (6 Team)
126
02/01
W
F 7-2 1:29
B. Orta
East Butler
Douglas County West Invitational
Round 1 (6 Team)
120
02/01
L
MD 9-1
B. Ruffner
Conestoga
Douglas County West Invitational
Round 4 (6 Team)
120
01/29
W
F 3-7 3:51
B. Hudson
---
Louisville @ Omaha Concordia
Round 1
120
01/25
L
MD 11-2
E. Schmid
---
Centennial Conference Tournament 2020
Finals
120
01/25
W
F 3-4 1:49
J. Urlacher
---
Centennial Conference Tournament 2020
Round 5
120
01/25
L
DEC 9-7 SV
G. Wells
Lincoln Lutheran
Centennial Conference Tournament 2020
Round 4
120
01/25
W
F 2-0 0:26
M. Consbruck
Hastings St. Cecilia
Centennial Conference Tournament 2020
Round 2
120
01/11
W
MD 17-9
G. Rettele
Millard South
Malcolm Invite
Round 6
120
01/11
W
DEC 7-3
A. Forney
Southern
Malcolm Invite
Round 5
120
01/11
L
DEC 7-1
T. Arlt
Yutan
Malcolm Invite
Round 4
120
01/11
W
F 2-0 0:24
D. Le
Lincoln Pius X
Malcolm Invite
Round 2
120
01/11
W
F 2-0 0:54
K. Dye
York
Malcolm Invite
Round 1
120
12/21
L
F 11-3 3:08
H. Vandenberg
Aquinas Catholic
Wahoo Invitational
Finals
120
12/21
W
F 2-0 1:45
T. Jackson
Waverly
Wahoo Invitational
Round 4
120
12/21
W
F 5-4 2:42
T. Allen
---
Wahoo Invitational
Round 2
120
12/13
L
F 8-2 2:43
A. Riha
---
Raymond Central Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/07
L
F 11-5 3:10
T. Ivey
York
2019 York Invitational
Round 1 (4 Team)
120
12/07
W
DEC 10-8 SV
K. Needham
Papillion-La Vista South
2019 York Invitational
Round 3 (4 Team)
120
12/07
W
DEC 8-6
C. Rowlett
Fairbury
2019 York Invitational
Semis (4 Team)
120
12/07
W
F 2-0 0:53
C. Lomax
Crete
2019 York Invitational
Placement (4 Team)
120
12/05
W
F 4-5 3:56
J. Urlacher
---
DC West Quad
Champ. Round 1
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 1:21
D. Tworak
Columbus Scotus
Crusader Invitational
Finals
106
02/02
W
F 7-7 5:03
J. Strain
Twin River
Crusader Invitational
Semifinals and Cons Quarters
106
02/02
W
F 12-0 2:30
M. Consbruck
Hastings St. Cecilia
Crusader Invitational
Quarterfinals
106
02/02
W
F 2-0 0:19
L. Reeg
Twin River
Crusader Invitational
Round 1
106
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
TF 15-0 2:06
A. EMBREE
---
2013 Nebraska USA State
Round 4
55
03/16
W
MD 14-5
T. Renner
West Point Wrestling Club
2013 Nebraska USA State
Round 3
55
03/16
L
F 2-0 0:59
A. Heelan
Kearney MatCats Wrestling Club
2013 Nebraska USA State
Round 1 (32 Man)
55
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020