Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Shaun Woodard
Results
High School Results
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Manhattan
Manhattan - Blue
Manhattan B
Manhattan Blue
Manhattan High School
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
FOR 0-0
B. Shao
St. John`s Military
2017 Leopard Round Robin
Round 5
170
02/10
W
TF 15-0
J. Kleinbeck
Manhattan - White
2017 Leopard Round Robin
Round 4
170
02/10
L
F 0-0 1:47
C. Henderson
---
2017 Leopard Round Robin
Round 3
170
02/09
L
DEC 3-1
J. Okere
Manhattan - White
2017 Leopard Round Robin
Round 2
170
02/09
W
DEC 6-3
B. Roenne
Osborne
2017 Leopard Round Robin
Round 1.B
170
01/27
L
F 5-3 4:19
T. Williams
---
Manhattan High School @ Basehor-Linwood High School
Round 1
170
01/24
W
F 2-0 0:53
L. Streit
Rock Creek
Manhattan High School @ Rock Creek
Round 1
170
01/18
W
F 5-0 5:30
K. Murphy
Olathe South
Olathe South @ Manhattan High School
Round 1
182
12/16
L
F 3-2 1:57
A. Heikkinen
Adams Central
Flatwater Fracas
Round 5 (6 Team)
170
12/16
W
F 8-0 2:36
P. Erks
Lincoln Southwest
Flatwater Fracas
Round 1 (6 Team)
170
12/16
L
F 5-3 2:26
K. Everson
Gretna
Flatwater Fracas
Round 1 (3 Team)
170
12/16
L
F 4-0 1:55
K. Grape
Columbus
Flatwater Fracas
Round 3 (3 Team)
170
12/16
L
F 7-6 5:15
N. Lenz
Omaha Burke
Flatwater Fracas
Round 3 (6 Team)
170
12/16
L
F 2-0 0:44
B. Ruffin
North Platte
Flatwater Fracas
Round 4 (6 Team)
170
12/16
W
DEC 7-2
J. Hunt
Bennington
Flatwater Fracas
Finals (2 Team)
170
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 0-0 3:21
C. Cress
---
2016 Junction City JV Invitational
round 4
170B
02/13
W
F 0-0 0:34
K. Dobson
Emporia
2016 Junction City JV Invitational
round 1
170B
02/12
W
F 0-0 0:42
E. Ruiz
Stockton
2016 Leopard Round Robin
Round 3
170
02/12
L
DEC 10-8
E. Ryser
St. John`s Military
2016 Leopard Round Robin
Round 5
170
02/12
L
F 0-0 1:48
J. Renteria
---
2016 Leopard Round Robin
Round 4
170
02/12
W
F 0-0 1:09
M. Seim
Ell-Saline
2016 Leopard Round Robin
Round 2
170
02/11
L
F 0-0 3:52
B. Roenne
Osborne
2016 Leopard Round Robin
Round 1.B
170
02/03
W
F 2-0 0:19
T. Carter
Topeka Seaman
Topeka Seaman @ Manhattan
Round 1
182
01/30
L
F 0-0 4:44
J. Renteria
---
Manhattan JV Tournament - 2016
Placement Matches (8 Man)
170
01/30
W
F 0-0 4:39
M. Solis
Lawrence Free State
Manhattan JV Tournament - 2016
Semis & 1st WB (8 Man)
170
01/29
W
F 0-0 2:12
N. Cammarn
Emporia
Manhattan JV Tournament - 2016
Quarterfinals (8 Man)
170
01/16
W
DEC 7-2
B. Ridgel
Great Bend
Junior Prairie Classic
Round 6 Finals
170
01/16
W
F 0-0 1:54
K. Velez
Dodge City
Junior Prairie Classic
Round 5
170
01/16
L
DEC 3-1
J. Springer
Hays
Junior Prairie Classic
Round 4
170
01/16
W
F 0-0 1:15
A. Ruiz
Dodge City
Junior Prairie Classic
Round 2
170
12/19
W
F 2-0 1:53
J. Story
---
Council Grove JV Wrestling Tournament
Round 3
170C
12/18
W
F 2-0 1:57
T. Olson
Topeka Seaman
Council Grove JV Wrestling Tournament
Round 2
170C
12/18
W
F 2-0 0:24
O. Barber
Lyons High School
Council Grove JV Wrestling Tournament
Round 1
170C
12/13
L
F 6-1 1:20
C. Ryan
Smith Center
Manhattan Dual Tournament
Champ. Round 1
170
12/12
L
F 2-0 1:31
A. Gonzales
Shawnee Heights
Manhattan Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
170
12/12
L
F 4-0 2:40
T. Parks
Goddard
Manhattan Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
170
12/12
L
F 4-1 1:20
C. Ryan
---
Manhattan Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
170
12/12
W
MD 15-4
B. Batchelder
Paola
Manhattan Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
170
12/12
L
F 6-1 2:45
C. Martinez
Manhattan
Manhattan Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
170
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
F 0-0 2:50
M. Rella
Highland Park
Junction City JV Championships
round 3
170
02/14
L
TF 19-4
B. Collins
---
Junction City JV Championships
Round 1
170
02/13
L
F 0-0 0:39
E. Ryser
St. John`s Military
Leopard Round Robin 2015
Round 5 (6 Man)
170
02/13
L
F 0-0 0:31
K. Cavalli
Lincoln
Leopard Round Robin 2015
Round 3 (6 Man)
170
02/12
W
F 0-0 1:38
N. Robertson
Stafford
Leopard Round Robin 2015
Round 2 (6 Man)
170
02/12
L
F 0-0 0:48
D. Naegele
Osborne
Leopard Round Robin 2015
Round 1 (6 Man)
170
01/17
L
F 0-0 4:14
K. Byers
Buhler
Junior Prairie Classic
Round 6 Finals
170
01/17
W
DEC 2-0
J. Springer
Hays
Junior Prairie Classic
Round 4
170
01/17
W
F 0-0 2:35
J. Taylor
Larned
Junior Prairie Classic
Round 2
170
01/10
L
DEC 6-3
N. Allen
Blue Valley Southwest
Seaman JV Invitational
1st and 3rd (8 Man)
170
01/10
W
DEC 4-2
J. Scales
Washburn Rural
Seaman JV Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
170
01/10
W
DEC 6-4
B. Cooper
Topeka High
Seaman JV Invitational
Quarterfinals (8 Man)
170
01/09
L
F 2-0 1:06
R. Tiers
---
Clay Center @ Manhattan
Round 1
170
12/11
L
F 2-0 1:04
B. Bergman
Smoky Valley High School JV
Manhattan @ Smoky Valley High School JV
Round 1
170
12/11
L
F 2-0 1:14
A. Wampler
---
Manhattan @ Smoky Valley High School JV
Round 1
170
12/06
W
DEC 5-0
C. Spencer
---
Gardner Edgerton Invitational 2014
PlaceMatches9th_15th_mats5-7
170
12/06
W
F 2-0 2:32
C. Crabtree
Baldwin
Gardner Edgerton Invitational 2014
ConsBracketBottom8_mats5-7
170
12/06
L
F 2-0 0:49
B. Reed
Topeka Seaman
Gardner Edgerton Invitational 2014
Pool Rd 3
170
12/06
L
F 5-0 0:15
C. Kaser
Broken Arrow
Gardner Edgerton Invitational 2014
Pool Rd 2
170
12/06
L
F 2-0 0:17
M. Kerr
Southeast Polk
Gardner Edgerton Invitational 2014
Pool Rd 1
170
12/05
L
F 4-0 2:51
B. Ingold
Washburn Rural
Manhattan @ Washburn Rural
Round 1
170
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020