Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua Proper
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
JONATHAN ALDER
Jonathan Alder
TNT Extreme
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
DEC 13-8
A. Sagaris
Aurora
OHSAA D2 State Tournament
1st WB (16 Man)
120
03/13
L
F 4-3 2:50
I. Meese
Indian Valley
OHSAA D2 State Tournament
Round 1 (16 Man)
120
01/23
W
MD 10-2
J. Perkins
Licking Valley
Ron Thomas Sr Invitational
Round 6
120
01/23
W
F 5-0 3:17
R. Solosa
Westerville Central
Ron Thomas Sr Invitational
Round 4
120
01/23
W
MD 15-6
E. Guerrero
---
Ron Thomas Sr Invitational
Round 3
120
01/23
W
F 10-0 2:27
O. Rogers
River Valley (Caledonia)
Ron Thomas Sr Invitational
Round 2
120
01/23
W
F 2-0 0:37
S. Mair
Westerville Central
Ron Thomas Sr Invitational
Round 1
120
12/22
L
DEC 5-2
O. O`Brien
---
TRI JA/Watterson/Ben Logan
Champ. Round 1
126
12/12
W
F 8-1 3:01
C. Walton
WATKINS MEMORIAL
WATKINS MEMORIAL @ JONATHAN ALDER
Round 1
126
12/10
L
DEC 5-4
T. Hustler
LANCASTER
tri Lancaster Logan Elm Jonathan Alder
Champ. Round 1
106
10/31
L
F 2-0 2:31
E. Brooks
---
Supreme Killer Duals HS Boys
Round 1 (4 Team)
125
10/31
W
MD 13-0
C. Alanis
---
Supreme Killer Duals HS Boys
Round 3 (4 Team)
125
10/31
L
F 4-2 3:14
D. Tichenor
---
Supreme Killer Duals HS Boys
Round 1 (4 Team)
125
10/31
L
F 7-0 5:27
L. Miller
Brownsburg HS
Supreme Killer Duals HS Boys
Round 1 (4 Team)
125
10/31
L
F 11-0 2:48
C. Schoeff
Indiana High Rollers
Supreme Killer Duals HS Boys
Round 1 (4 Team)
125
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023