Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
matthew hopkins
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
NORTON
SUMNER
Sumner
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
W
F 6-4 3:12
G. Hardman
CUYAHOGA FALLS
NORTON @ CUYAHOGA FALLS
Round 1
220
02/08
L
F 0-0 2:33
Z. Pangelinan
South Kitsap
SPSL 4A Boys Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
285
02/08
W
FOR 0-0
R. Roberts
Rogers
SPSL 4A Boys Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/07
L
F 0-0 1:22
A. Kennedy
South Kitsap
SPSL 4A Boys Championships
Round 1 (16 Man)
285
01/18
L
DEF 0-0
F. Hokanson
Connell
Ray Westberg Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/18
L
F 6-0 3:28
C. Elias
Jackson (Massillon)
2020 Bill Dies Memorial
Sat Rd 2 Consi 4
220
01/18
L
F 2-1 1:28
B. Rosiles
Eisenhower
Ray Westberg Invitational
Round 1 (16 Man)
285
01/18
W
DEC 4-1
S. Anderson
WEST HOLMES
2020 Bill Dies Memorial
Saturday-Consi Rd 3
220
01/18
W
F 11-4 2:35
A. L`Bert
FIRESTONE
2020 Bill Dies Memorial
Friday Rd 3-Consi 2
220
01/18
L
F 5-2 2:48
N. Hoffmann
GARRETSVILLE GARFIELD
2020 Bill Dies Memorial
Friday-Rd 2-Champ 2 + Consi 1
220
01/11
L
F 5-0 2:29
N. Garza
Kamiak
Panther Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/11
L
F 2-0 2:19
M. Bridges
Glacier Peak
Panther Classic
Round 1 (16 Man)
285
01/03
L
F 2-1 3:16
J. Stanton
Curtis
GK Greeley
Finals
285
01/02
W
DEC 7-5 UTB
C. Nu`u
Fife
GK Greeley
Round 5
285
01/02
W
F 4-1 1:30
D. Barton
Eastlake
GK Greeley
Round 3
285
01/02
W
F 2-0 1:13
A. Guerrero
Fife
GK Greeley
Round 1
285
12/13
L
F 0-1 2:40
M. Tuiolemota
Tillamook
Rose City Championship
Consolation Round 2 (9/11)
285
12/13
L
F 6-2 1:06
J. Barnes
---
Rose City Championship
Championship Round 2 (6 then 9)
285
12/13
W
DEC 7-6
C. Gazeley
Sweet Home
Rose City Championship
Championship Round 1 (9/11)
285
12/07
L
F 2-0 1:43
S. Tuifua
KENT MERIDIAN
Ed Arima Duals
Round 1 (8 Team)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020