Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabe Shaw
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 4-0 1:54
C. Katzfey
Mukwonago
WIAA D1 Team Sect. H @ Elkhorn Area
Finals (4 Team)
106
02/15
L
F 2-0
E. Gill
Burlington
WIAA D1 Team Sect. H @ Elkhorn Area
Semifinals (4 Team)
106
02/11
L
MD 17-4
M. Hughes
---
WIAA D1 Reg. H1 @ Milton
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/11
L
MD 11-0
M. Martinez
Beloit Memorial
WIAA D1 Reg. H1 @ Milton
Quarterfinals (8 Man)
106
02/04
L
F 2-0 0:49
L. Johnson
Beaver Dam
Badger Conference Tournament 2023
Round 3
106
02/04
L
F 10-0 4:17
D. Severson
Baraboo
Badger Conference Tournament 2023
Round 1
106
01/28
L
DEC 6-0
E. Grosenick
Watertown
Watertown @ Milton
Round 1
106
01/07
W
F 2-4 2:32
M. Hughes
Janesville Craig
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 5 Placement Matches
106
01/07
W
F 2-9 2:48
R. Oldenburg
Whitewater
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 4 Semi and WB
106
01/07
W
TF 20-2 4:31
A. Schulte
Darlington/Black Hawk
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 3 Wrestle Back 16-32 Man
106
01/07
L
F 4-2 1:58
F. Tapia
Beloit Lincoln Academy
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 2 Quarterfinals and Wrestleback
106
01/06
L
F 0-0 5:47
C. Dotzauer
Monona Gr./McFarland
Milton @ Monona Gr./McFarland
Round 1
106
12/17
L
DEC 6-4 SV
B. Luebke
Lakeside Lutheran
Jefferson JV Invite
Round 3 (4 Man)
101-107
12/17
L
DEC 10-7
B. Crandall
Jefferson
Jefferson JV Invite
Round 2 (4 Man)
101-107
12/17
L
DEC 9-3
J. Windisch
Waukesha South
Jefferson JV Invite
Round 1 (4 Man)
101-107
12/03
W
F 2-0 0:56
A. Martin
---
Cramer Brown JV Invite
Round 3 (4 Man)
106
12/03
W
F 7-2 3:30
B. Luebke
Lakeside Lutheran
Cramer Brown JV Invite
Round 2 (4 Man)
106
12/03
L
F 2-0 1:48
A. Strong
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Cramer Brown JV Invite
Round 1 (4 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024