Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthew Adams
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2014-2015
2013-2014
2011-2012
2007-2008
Team Name
Fisher
Hutchinson Wrestling Club
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
F 2-0 3:25
C. Shepherd
Lancaster
2019 Trojan Classic Varsity Boys
3rd Place
195
01/12
W
DEC 7-2
D. Denson
Plano East
2019 Trojan Classic Varsity Boys
Round 7 Cons Semis
195
01/12
L
F 2-0 0:30
D. Lorenso
Frisco Liberty
2019 Trojan Classic Varsity Boys
Round 6 Semis and cons qrts
195
01/11
W
DEC 6-1
R. Council
DeSoto
2019 Trojan Classic Varsity Boys
Round 4 Quarters
195
01/11
W
MD 11-3
D. Denson
Plano East
2019 Trojan Classic Varsity Boys
Round 2
195
01/11
W
MD 12-3
E. Long
---
2019 Trojan Classic Varsity Boys
Round 1 (32 Man)
195
01/04
W
DEC 9-3
T. Stephens
BURLESON CENTENNIAL
2019 Grapevine Duals
Semis (4 Team)
220
01/04
W
F 8-0 3:01
C. Vessels
South Grand Prairie
2019 Grapevine Duals
Round 2 (6 Team)
220
01/04
W
DEC 6-0
D. Beltran
RICHARDSON PEARCE
2019 Grapevine Duals
Round 4 (6 Team)
220
01/04
L
F 8-3 3:52
S. Huyssoon
---
2019 Grapevine Duals
Round 5 (6 Team)
195
01/04
W
DEC 9-2
K. Potter
WYLIE
2019 Grapevine Duals
Placement (4 Team)
195
01/04
W
DEC 1-0
F. Waine
---
2019 Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
195
12/16
L
F 0-0 2:17
J. Perkins
El Reno
Max Dippel Memorial 2018 - Saturday
Placement Matches (16 Man)
195
12/15
W
DEC 5-0
J. Dodge
Clinton
Max Dippel Memorial 2018 - Saturday
3rd Wrestleback (16 Man)
195
12/15
L
F 0-0 2:27
R. Cruz
Clinton
Max Dippel Memorial 2018 - Saturday
Semis & 2nd WB (16 Man)
195
12/15
W
DEC 8-3
J. Arivizu
Elk City
Max Dippel Memorial 2018 - Saturday
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/15
W
MD 14-1
C. Meyers
Mangum
Max Dippel Memorial 2018 - Saturday
Champ Round 1 (16 Man)
195
12/15
W
DEC 7-3
B. Merritt
Anadarko
Max Dippel Memorial 2018 - Friday
Round 3 (16 Man)
195
12/15
W
DEC 11-5
J. Dodge
Clinton
Max Dippel Memorial 2018 - Friday
Round 2 (16 Man)
195
12/14
W
DEC 7-2
J. Rogers
Mangum
Max Dippel Memorial 2018 - Friday
Round 1 (16 Man)
195
12/08
W
F 13-0 4:42
J. Rodriguez
Argyle
Outback Invitational
1st & 3rd (16 Man)
195
12/08
W
F 10-1 2:37
J. perez
---
Outback Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
12/08
W
F 0-0 3:39
H. Brink
Newman International Academy
Outback Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
12/08
L
DEC 2-1
M. Sandoval
Lubbock Monterey Hs
Outback Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/01
W
DEC 9-7
J. Fuller
Hebron
2018 Rumble at the Rock
Medals Rounds
195
12/01
L
F 2-2 1:37
J. Edwards
---
2018 Rumble at the Rock
Cons Semis
195
12/01
W
MD 13-0
R. Raney
Cy Fair
2018 Rumble at the Rock
Champ semis and cons
195
12/01
W
TF 18-3 4:08
D. Folorunsho
McKinney
2018 Rumble at the Rock
4th Wrestleback (32 Man)
195
12/01
L
F 4-0 3:17
J. Fuller
Hebron
2018 Rumble at the Rock
Quarters & 3rd WB (32 Man)
195
12/01
W
F 2-0 2:50
J. Posas
Carrollton Creekview Hs
2018 Rumble at the Rock
Round 2 Champ & WB (32 Man)
195
11/17
W
DEC 4-3
E. Long
Chisholm Trail
2018 Arlington Invite Boys Varsity
3rd (16 Man)
195
11/17
W
F 7-1 1:40
D. Moore
Eaton
2018 Arlington Invite Boys Varsity
4th Wrestleback (16 Man)
195
11/17
L
DEC 16-14 SV
J. Moreno
Grand Prairie
2018 Arlington Invite Boys Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
11/17
W
F 12-2 4:46
E. Long
Chisholm Trail
2018 Arlington Invite Boys Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 4-0 2:18
E. Long
Fort Worth Chisholm Trail
JV CHAMPIONSHIPS
Round 7 Conso Semis
195
02/02
W
FOR 0-0
T. Smith
Desoto
JV CHAMPIONSHIPS
Round 6 Semis & conso quarters
195
02/02
W
F 10-3 3:33
A. Juarez
Arlington Bowie Hs
JV CHAMPIONSHIPS
Round 5 conso 16 & 32 man brackets
195
02/02
L
DEC 10-5
J. Serrano
Fort Worth Chisholm Trail
JV CHAMPIONSHIPS
Round 2 (16man champ & 32 man champ&cons)
195
01/27
L
F 0-0 0:49
P. Garcia
FW BENBROOK
2nd Annual Bowie Invitational
Round 7 Conso Semis
195
01/27
W
DEC 3-2
A. Aguilera
LD BELL
2nd Annual Bowie Invitational
Round 6 Conso quarters
195
01/27
W
DEC 4-2
J. Britton
DALLAS- PINKSTON
2nd Annual Bowie Invitational
Round 5 Conso
195
01/26
L
F 4-1 1:51
J. Fuller
LEWISVILLE HEBRON
2nd Annual Bowie Invitational
Round 4 Quarters & 1st wrestlebacks
195
01/13
L
F 6-6 2:56
D. Brogdon
Nimitz
2018 Trojan Classic - BOYS
Rd 3 2nd Wrestleback (32 Man) Quarters (8man)
195
01/13
L
F 6-1 1:17
B. Murphy
Burleson Centennial
2018 Trojan Classic - BOYS
Round 2 (16 man Champ 1 and 32 man Champ2/Conso1)
195
01/05
L
F 4-0 2:21
D. Falcon
Dumas Hs
Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
195
01/05
L
F 2-0 0:36
R. Bowen
Keller Hs
Grapevine Duals
Round 4 (6 Team)
195
01/05
L
F 2-0 1:17
A. Peters
Frisco Liberty Hs
Grapevine Duals
Placement (4 Team)
195
01/05
L
F 2-0 1:10
T. Meara
Richardson Lake Highlands Hs
Grapevine Duals
Round 2 (6 Team)
195
01/05
L
F 4-0 1:15
J. Markland
---
Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
195
01/05
L
DEC 5-1
C. Cooley
Lewisville The Colony Hs
Grapevine Duals
Semis (4 Team)
195
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
W
F 14-4 3:57
J. Henson
Calvary Baptist Hs
2015 LHSAA State Championships
Finals
D 3 195
02/21
W
MD 19-6
B. Williamson
South Plaquemines
2015 LHSAA State Championships
Top Semifinals
D 3 195
02/21
W
MD 12-2
J. McGee
Brusly
2015 LHSAA State Championships
Round 3 Champ. (32 & 16 Man) [Quarters]
D 3 195
02/13
W
F 12-0 1:24
B. Williamson
South Plaquemines
Greater New Orleans Division 3 District
Placement (4 Man)
195
02/13
W
F 0-5 1:04
H. Brown
Crescent City
Greater New Orleans Division 3 District
Semis (4 Man)
195
02/07
W
DEC 7-2
J. Spohrer
---
St. Paul`s Invitational
3rd Place Matches
195
02/07
W
F 2-1 4:15
K. Schech
St. Paul`s
St. Paul`s Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
195
02/07
W
F 5-0 0:29
A. Nnaji-Collins
Destrehan
St. Paul`s Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
195
02/07
L
FOR 0-0
T. Viener
Brother Martin
St. Paul`s Invitational
Quarterfinals (8 Man)
195
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
DEC 10-7
M. Turner
Tates Creek
Wolverine Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
02/01
W
F 0-0
W. Arflack
Western HIlls
Wolverine Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
02/01
L
F 0-0
F. Perez
Franklin Co.
Wolverine Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
L
DEC 9-4
J. Allen
Valdez
Alaska 1,2,3A HS Wrstlng Championship
Round 9 Finals
170
12/10
W
DEC 6-5
M. Boord
Sitka
Alaska 1,2,3A HS Wrstlng Championship
Round 4 Semifinals
170
12/09
W
F 9-2 2:49
J. Seman
Unalaska
Alaska 1,2,3A HS Wrstlng Championship
Round 2 Quarterfinals
170
12/09
W
F 0-0 1:00
C. Hautala
Mt. Edgecumbe
Alaska 1,2,3A HS Wrstlng Championship
Round 1 Preliminaries
170
12/03
L
F 8-2 5:07
J. Allen
Valdez
Denali/Kachemak Conference Wrstlg Tourn
Round 11
170
12/02
W
DEC 9-3
T. Anderson
Seward
Denali/Kachemak Conference Wrstlg Tourn
Round 7
170
12/02
W
F 2-0 0:56
T. Wolfe
Homer
Denali/Kachemak Conference Wrstlg Tourn
Round 4
170
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/22
L
DEF 0-0
Z. Anderson
Clay Center Wrestling Club
District 3 - McPherson
Round 3
155
03/22
L
DEC 5-4
J. Ward
Abilene Wrestling Club
District 3 - McPherson
Round 1
155
03/15
W
DEC 4-0
J. Grant
Newton Wrestling Club
Sub-Dist. 3 West - Smoky Valley
Round 2
155
03/15
W
DEC 4-1
J. Grant
Newton Wrestling Club
Sub-Dist. 3 West - Smoky Valley
Round 1
155
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024