May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Anderson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
FAIRFIELD
Fairfield
West Salem/Bangor
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 3-2 1:42
D. Polzin
---
WIAA D2 Team Sect. A @ Somerset
Semifinals (4 Team)
220
02/15
L
F 5-0 0:38
K. Hopke
Amery
WIAA D2 Team Sect. A @ Somerset
Finals (4 Team)
220
02/12
L
F 4-1 1:07
J. Ziegeweid
---
WIAA D2 Reg. A4 @ Arcadia
1st, 3rd, 5th (8 Man)
220
02/12
L
F 2-0 1:11
B. Lockington
---
WIAA D2 Reg. A4 @ Arcadia
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
220
02/12
W
F 2-0 1:12
S. King
Black River Falls
WIAA D2 Reg. A4 @ Arcadia
Quarterfinals (8 Man)
220
02/05
W
F 0-0 1:14
E. Rodriguez
Arcadia
Coulee Conference Tournament
Round 5 (6 Man)
220
02/05
L
F 0-0 1:23
B. Lockington
G-E-T/Mel-Min
Coulee Conference Tournament
Round 4 (6 Man)
220
02/05
W
DEC 10-7
T. Harbaugh
Westby
Coulee Conference Tournament
Round 3 (6 Man)
220
02/05
W
F 0-0 1:05
S. King
Black River Falls
Coulee Conference Tournament
Round 1 (6 Man)
220
01/29
L
F 3-2 1:07
W. Ripp
---
Lodi Team Tournament
Round 1 (6 Team)
220
01/29
L
F 3-2 1:39
M. Banaszak
---
Lodi Team Tournament
Round 5 (6 Team)
220
01/26
L
F 2-0 1:35
B. Lockington
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
West Salem/Bangor @ Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
Round 1
220
01/22
L
F 0-0 2:13
L. Dommer
Abbotsford-Colby
2022 St. Croix Falls Wrestling Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/22
W
F 0-0 0:46
B. Fayerweather
Glenwood City
2022 St. Croix Falls Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/22
L
F 0-0 2:29
D. Walker
Northwestern
2022 St. Croix Falls Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
220
01/15
L
F 2-5 0:43
J. Ziegeweid
---
Arcadia @ West Salem/Bangor
Round 1
220
01/08
L
NC 0-0
B. Odell
Independence
Independence JV 2022
Round 5
220
01/08
L
NC 0-0
D. Kuehn
Independence
Independence JV 2022
Round 4
220
01/08
L
NC 0-0
N. Whitaker
Altamont-Labette County
Independence JV 2022
Round 3
220
01/08
W
F 2-0 0:41
C. Bartollie
Fredonia
Independence JV 2022
Round 2
220
01/07
W
F 0-0 0:22
S. King
Black River Falls
West Salem/Bangor @ Black River Falls
Round 1
220
12/30
L
F 4-2 2:21
W. Hansen
Aquinas
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
220
12/29
W
F 4-0 1:31
J. Wachershauser
Cuba City/Benton/Southwestern
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
220
12/29
L
F 2-0 1:46
K. Groom
Boscobel
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
220
12/18
L
MD 14-5
I. Mischka
Kimberly
Wickersham Memorial Christmas Classic
Placement Matches (16 Man)
220
12/18
W
F 2-0 0:43
K. Jacobs
Beaver Dam
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 4 (16 Man)
220
12/18
L
F 2-2 0:45
N. Ludowese
Beaver Dam
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 3 (16 Man)
220
12/18
L
F 3-0 3:22
D. Soerens
Cedar Grove/Belgium
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 1 (16 Man)
220
12/17
W
F 5-0 1:35
B. Odell
Independence
Girard Mixer - 12.16.21
Round 2
220B
12/16
W
MD 10-2
B. Tomasi
Fort Scott
Girard Mixer - 12.16.21
Round 1
220B
12/15
L
F 2-0 0:51
H. Brueggeman
---
West Salem/Bangor @ Sparta
Round 1
220
12/11
W
F 0-0 1:18
A. Hutton
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
La Crosse Wrestling Invitational
Round 6
220
12/11
W
F 0-0 0:16
F. Andrede
Brookwood
La Crosse Wrestling Invitational
Round 5
220
12/11
W
FOR 0-0
J. Ziegeweid
---
La Crosse Wrestling Invitational
Round 3
220
12/11
L
F 0-0 0:51
J. Berends
Saint Croix Central
La Crosse Wrestling Invitational
Round 2
220
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 2-0 1:58
L. Huebner
Arcadia
WIAA D2 Reg. A3 @ Arcadia
Quarterfinals (8 Man)
220
01/23
L
F 0-0 1:17
D. Nottestad
Westby
Coulee Conference Tournament
Round 5 (6 Man)
220
01/23
L
F 0-0 3:11
L. Huebner
Arcadia
Coulee Conference Tournament
Round 3 (6 Man)
220
01/23
L
F 0-0 1:23
B. Lockington
G-E-T/Mel-Min
Coulee Conference Tournament
Round 2 (6 Man)
220
01/15
W
F 2-0 0:50
T. Monfries
Westfield Area
Westfield Area vs. West Salem/Bangor
Round 1
220
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 1:45
J. Gappa
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
WIAA D2 Reg.3 @ Arcadia
1st, 3rd, 5th (8 Man)
220
02/15
L
F 2-2 0:41
K. Dobson
Black River Falls
WIAA D2 Reg.3 @ Arcadia
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
220
02/15
W
F 2-0 0:29
B. Prudlick
Osseo-Fair./Aug./Fall Cr.
WIAA D2 Reg.3 @ Arcadia
Quarterfinals (8 Man)
220
02/08
L
F 0-0 0:56
D. Nottestad
Westby
Coulee Conference Invitational
Round 4 (6 Man)
220
02/08
L
F 0-0 4:18
J. Gappa
MM/GET
Coulee Conference Invitational
Round 3 (6 Man)
220
02/08
W
F 0-0 1:20
T. Schlesser
Arcadia
Coulee Conference Invitational
Round 1 (6 Man)
220
01/26
L
F 0-0 2:35
B. Werner
Northwestern
2020 St. Croix Falls Wrestling Classic
5th and 7th Place Matches
220
01/25
W
F 0-0 1:41
A. Halvorsen
Oconto Falls
2020 St. Croix Falls Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/25
L
F 0-0 0:29
K. Zehm
St. Croix Falls
2020 St. Croix Falls Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/17
L
F 7-5 4:30
J. Gallagher
Cut Bank
Choteau Classic 2020
First WB/QF
205 Varsity
01/17
L
F 2-0 1:14
M. Jones
Powell Co. (Deer Lodge)
Choteau Classic 2020
1
205 Varsity
01/11
L
F 10-2 4:38
M. Riehl
---
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 7 Con 4wb (32 Man) Saturday 10:00
205
01/11
W
DEC 8-1
L. Scafani
WHITEHALL
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 6 Con wb3 (32 Man)Friday 6:30
205
01/10
L
MD 8-0
B. Monroe
---
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 2 Champ (32 Man) Friday 1:30
205
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020