Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Presley Green
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Delone Catholic
Fairfield
M2 Training Center
M2TC
Pennsylvania
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
L
DEC 7-0
G. Iv
Gales Ferry
MAWA District Qualifier - Quakertown
Round 2 (3 Man)
85
03/29
L
DEC 5-3
G. Dugan
souderton youth wrestling
2024 ACWA War At The Shore Folkstyle Nationals NJ
Consi of 16 #2
82-J lbs
03/29
L
Replay
F 4-0 1:32
C. Veneziano
Newtown (CT) Youth Wrestling
2024 ACWA War At The Shore Folkstyle Nationals NJ
Round of 32
82-J lbs
02/18
L
F 7-0 2:02
C. Bucek
Northern York
PJW Area IX
16 Man R4
80
02/18
W
DEC 9-5
C. Speck
South Western
PJW Area IX
16 Man R3
80
02/18
L
MD 12-4
W. Kiner
South Middleton
PJW Area IX
16 Man R1
80
01/28
L
Replay
DEC 3-2
J. Saile
CRWA
Tyrant McDonogh Open
Placement Matches (8 Man)
88
01/27
L
Replay
MD 8-0
J. Dean
Germantown academy
Tyrant McDonogh Open
2nd Wrestleback (8 Man)
88
01/27
L
Replay
DEC 5-0
B. Kirby
Dueling Bandits
Tyrant McDonogh Open
Semis & 1st WB (8 Man)
88
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/29
L
DEC 11-8
J. Danko
South Hills WA
PAUSAW Freestyle and Greco Altoona
Round 3 (Best of 3)
78
04/29
L
F 5-2 3:02
J. Danko
South Hills WA
PAUSAW Freestyle and Greco Altoona
Round 2 (Best of 3)
78
04/29
W
TF 16-6
J. Danko
South Hills WA
PAUSAW Freestyle and Greco Altoona
Round 1 (Best of 3)
78
02/26
L
Replay
DEC 6-3
J. Yonushonis
M2 Training Center
2023 Nittany Lion Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
80
02/26
L
Replay
F 4-0 1:00
J. Lusker
Elite NJ
2023 Nittany Lion Wrestling Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
80
02/12
L
F 7-0 3:19
B. Jackson
West Perry
PJW Area 9 Qualifer
4th Wrestleback (16 Man)
75
02/12
W
DEC 6-1
A. Horne
Shippensburg
PJW Area 9 Qualifer
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
02/12
W
MD 10-2
K. Scott
Upper Adams
PJW Area 9 Qualifer
2nd Wrestleback (16 Man)
75
02/12
L
DEC 7-0
A. Yarnell
Chambersburg
PJW Area 9 Qualifer
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022