Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Will Hawkins
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Clinton
Clinton HS
Clinton WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 1:06
B. Kelenske
Olivet HS
MHSAA District 24-3
Round 2 (16 and 32 Man)
190
02/02
W
F 2-0 1:06
G. Ramirez
Madison HS
LCAA Dual Tournament
Round 7 (8 Team)
215
02/02
L
F 2-0 0:49
S. Petersen
Hillsdale HS
LCAA Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
190
02/02
L
F 4-1 1:58
B. Mansfield
Hudson Area HS
LCAA Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
190
02/02
L
F 13-4 4:32
O. Motylinski
Dundee HS
LCAA Dual Tournament
Round 5 (8 Team)
190
01/28
W
M FOR 0-0
M. Jayne
jackson NW
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 4 (6 Man)
178-194
01/28
W
F 5-0 1:01
N. Fuentes
Waverly
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 3 (6 Man)
178-194
01/27
W
F 5-2 2:40
D. Rubio
Mason
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 2 (6 Man)
178-194
01/27
W
F 6-0 3:57
M. Ahmed
Jackson
Holt Invite Girls,JV Boys,JH Girls/Boys
Round 1 (6 Man)
178-194
01/26
L
F 2-0 1:27
M. Belmonte
Dakota HS
Rocket Duals
Round 1
190
01/20
L
F 8-5 4:35
K. Malone
Corunna HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Cons Rd 2
190
01/20
W
F 2-2 1:15
B. Brune
Shepherd HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Cons Rd 1
190
01/20
W
NC 0-0
N. Terwilliger
Shepherd HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Prelims Round 2
190
01/20
L
F 5-0 1:56
H. Feller
Southgate Anderson HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Round 1 (16 Man)
190
12/29
L
DEC 4-0
s. salem
Melvindale HS
Salem Jersey Mikes Tournament
Quarters & WB (32 Man)
190
12/29
W
F 6-3 1:35
G. Miller
Seaholm HS
Salem Jersey Mikes Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
12/29
L
F 2-0 0:51
D. Perkins
Howell HS
Salem Jersey Mikes Tournament
Round 1 (32 Man)
190
12/26
L
F 0-0 1:24
C. Copeland
Lakeview HS
Clipper Classic
Round 1
190
12/26
L
F 0-0 1:34
I. Codde
St Joseph HS
Clipper Classic
Round 1
190
12/26
W
DEC 3-1
C. Sahs
St Joseph HS
Clipper Classic
Round 1
215
12/26
W
DEC 5-3
S. Bush
Allegan HS
Clipper Classic
Round 1
190
12/22
L
F 2-0
T. TenBrock
Whitehall HS
Clipper Classic
Round 1
190
12/14
L
F 0-0 1:15
G. Williams
Portland HS
CAAC Red - Varsity Week #2 @ Mason
Round 1
190
12/11
L
F 0-0 0:23
D. Powers
John Glenn HS (Westland)
Rocket Duals
Round 1
190
12/11
L
TF 16-1 2:37
D. Scott
Waterford Kettering HS
Rocket Duals
Round 1
190
12/11
L
DEC 12-9
A. Glinski
Rochester HS
Rocket Duals
Round 1
190
12/11
L
DEC 12-9
A. Glinski
Rochester HS
Rocket Duals
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
F 0-0 1:43
D. McAllister
Fraser WC
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (16 Man)
193
03/25
W
Replay
F 6-1 3:46
D. Winchel
Cedar Springs WC
2023 MYWAY State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
193
03/25
L
Replay
DEC 10-6
C. Syers
Center Line WC
2023 MYWAY State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
193
03/25
W
Replay
DEC 5-0
K. Retzlaff
Richmond Blue Devil Elite
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
193
03/12
W
F 7-1 4:22
G. Long
Belleville WC
MYWAY East Regional
Round 3 (3 Man)
193
03/12
W
F 10-2 3:58
T. Boyd
Mighty Dragons WC
MYWAY East Regional
Round 2 (3 Man)
193
01/29
W
F 2-0 0:16
B. Kenney
Eastern Region Affiliated
Saline Open & Novice
2nd Place Match (8 Man)
195
01/29
W
F 5-0 2:09
M. Reuter
Hudson WC
Saline Open & Novice
Placement Matches (8 Man)
195
01/29
W
F 2-0 0:37
J. VanDoren
Dark Horse WC
Saline Open & Novice
Cons. Semis (8 Man)
195
01/29
W
F 2-0 0:30
D. Anderson
Milan Wrestling Academy
Saline Open & Novice
Semis & WB (8 Man)
195
01/29
L
DEC 8-2
C. Kinney
Bedford GLWC
Saline Open & Novice
Quarterfinals (8 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024