Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler LaVora
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Wauwatosa Reserves
Wauwatosa West/East
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
DEC 4-1
S. Thiele
Whitnall/Greendale
Stark Memorial Invite 2020
Round 2
138
02/01
L
F 9-4 2:25
C. Cofffeen
Slinger
Stark Memorial Invite 2020
Round 1
138
12/28
L
F 2-4 1:28
G. Cotton
Mukwonago
Waukesha West JV Holiday Invite 2019
Round 3 (4 Man)
138B
12/28
L
F 4-0 0:51
T. Holz
Oak Creek
Waukesha West JV Holiday Invite 2019
Round 2 (4 Man)
138B
12/28
L
DEC 5-0
T. Neitman
Muskego
Waukesha West JV Holiday Invite 2019
Round 1 (4 Man)
138B
12/14
L
F 2-0 0:53
L. Migliaccio
Catholic Memorial
2019 Tom Burns Memorial Invite
round 6
138
12/14
L
F 7-0 1:38
E. Stevens
West Allis Nathan Hale
2019 Tom Burns Memorial Invite
round 4
138
12/14
L
DEC 6-2
G. Graham
West Allis Nathan Hale
2019 Tom Burns Memorial Invite
round 2
138
12/14
W
F 9-8 2:52
D. Walker
Milwaukee King
2019 Tom Burns Memorial Invite
round 1
138
12/07
L
DEC 8-1
P. Mallappa
New Berlin West/Eisenhower
Blackshirt JV Invite
Round 3 (4 Man)
136-138
12/07
L
DEC 6-1
O. Perez
Waukesha South
Blackshirt JV Invite
Round 2 (4 Man)
136-138
12/07
W
F 2-0 2:29
K. Ross
Racine Park
Blackshirt JV Invite
Round 1 (4 Man)
136-138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
DEC 6-2
D. Gregory
Waukesha West
Blackshirt Brawl
Round 3
124-129
02/05
L
F 0-0 0:13
M. Eder
Waukesha South
Blackshirt Brawl
Round 2
124-129
02/04
L
MD 13-1
T. Castona
Waukesha South
Blackshirt Brawl
Round 1
124-129
01/26
L
DEC 3-0
A. Gehweiler
Milwaukee King
Stark Memorial Invite 2019
Round 5
126
01/26
L
DEC 4-0
J. Lensmire
Plymouth
Stark Memorial Invite 2019
Round 4
126
01/26
L
DEC 6-0
a. johnson
---
Stark Memorial Invite 2019
Round 2
126
01/26
W
F 4-2 1:51
A. Stadtler
Whitnall/Greendale
Stark Memorial Invite 2019
Round 1
126
01/12
W
DEC 7-5 SV
J. Hines
Bay View
Craig Belcher Invite
round 6
126
01/12
W
F 6-8 5:13
C. Dondajeski
Cudahy
Craig Belcher Invite
round 5
126
01/12
W
DEC 11-6
Z. Jiardini
Piux XI
Craig Belcher Invite
round 4
126
01/12
L
F 2-0 1:34
R. Frederick
Piux XI
Craig Belcher Invite
round 3
126
01/12
W
DEC 11-7
N. Berrios
Milw. Riverside Univ/Golda Meir
Craig Belcher Invite
round 1
126
01/05
L
F 0-0 1:22
C. Schoemann
Hartford Union
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 7 Placement Matches
126
01/05
L
F 2-0 1:07
A. Botsch
Brookfield East
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 6 Semi and WB
126
01/05
W
F 2-0 1:05
B. Usatinsky
Homestead
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
126
01/05
W
F 2-0 0:35
D. Snyder
Grafton
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 2 - Premlinary and WB
126
12/27
W
DEC 8-3
R. Mueller
New Berlin West/Eisenhower
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 3 (4 Man)
126D
12/27
L
F 4-2 2:43
F. Bevsek
West Allis Nathan Hale
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 2 (4 Man)
126D
12/27
W
F 2-0 0:59
C. Zur
Lake Country Lutheran
Waukesha West JV Holiday Invite
Round 1 (4 Man)
126D
12/08
L
DEC 6-0
M. Roth
---
Dan Gaynor JV Invite
Round 3 (4 Man)
125-130
12/08
L
MD 13-4
C. Johnson
Janesville Craig
Dan Gaynor JV Invite
Round 2 (4 Man)
125-130
12/08
L
F 2-0 1:03
T. Castona
Waukesha South
Dan Gaynor JV Invite
Round 1 (4 Man)
125-130
12/01
L
F 2-0 0:45
T. Castona
Waukesha South
Blackshirt JV Invite
Round 3 (4 Man)
128-131 A
12/01
L
F 2-0 1:39
J. Hopp
North Fond du Lac/St Marys Springs
Blackshirt JV Invite
Round 2 (4 Man)
128-131 A
12/01
W
DEC 8-7
N. Ripple
Waukesha North
Blackshirt JV Invite
Round 1 (4 Man)
128-131 A
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023