Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Quinn DeVoogd
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2020-2021
Team Name
Glide Middle School
Umpqua Wrestling Club
Umpqua Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
F 2-0 1:54
R. Voss
Roseburg Mat Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
2nd Wrestleback (16 Man)
92
01/14
L
DEC 9-5
B. Short
Mat Sense Wrestling
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
92
01/14
W
DEC 7-5
E. Governor
South West Washington Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Round 1 (16 Man)
92
12/09
W
DEC 1-0
R. Voss
Roseburg Mat Club /Umpqua Valley Wrestling Associaction
Junior Comets Bring the Heat
Placement Matches (8 Man)
92
12/09
W
DEC 6-4 SV
A. Jex
Legacy Elite Wrestling Club
Junior Comets Bring the Heat
Semis & WB (8 Man)
92
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
DEC 6-0
E. Schmidt
Hedrick
Southern Oregon middle school qualifier
1st & 3rd (16 Man)
75
03/04
W
F 8-0 1:30
T. Langdon
Lorna Byrne Middle School
Southern Oregon middle school qualifier
4th Wrestleback (16 Man)
75
03/04
L
F 2-0 0:40
R. Rambo
Rogue River Middle School
Southern Oregon middle school qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
03/04
W
F 2-0 0:38
B. Havely
Lakeview Middle School
Southern Oregon middle school qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
03/04
W
F 2-0 1:02
L. Bray
Eagle Point Middle School
Southern Oregon middle school qualifier
Round 2
75
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/08
L
Replay
DEC 7-3
A. Lobdell
Chain Wrestling
Freakshow 2020
Consi of 8 #1
65 lbs
10/08
L
Replay
DEC 4-2
B. Wylie
Sanderson Wrestling Academy
Freakshow 2020
Round of 16
65 lbs
09/26
L
Replay
MD 11-2
S. Bird
Sheridan Wrestling Club
2020 Cosmic Clash
Consi of 8 #2
65 lbs
09/26
L
Replay
F 4-1 3:43
T. Tuttle
Nevada Elite
2020 Cosmic Clash
Quarter-Finals
65 lbs
09/26
W
Replay
F 2-0 0:40
J. Navarrette
Mayhem
2020 Cosmic Clash
Round of 16
65 lbs
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023