Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jayden Styer
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2020-2021
Team Name
Lathrop Wrestling
Student Wrestling Development Program
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/19
L
F 2-0 1:44
B. Foster
South Anchorage High School
Lancer Smith Varsity Invite
4th Wrestleback (32 Man)
140
11/18
L
F 5-3 1:11
A. Green
---
Lancer Smith Varsity Invite
Quarters
140
11/18
W
MD 17-8
G. Kohler
North Pole Patriots
Lancer Smith Varsity Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
140
11/11
L
F 2-2 1:31
P. Vasquez
Bethel High School
2022 Bethel Invitational High School
2nd Wrestleback (16 Man)
140
11/11
L
F 3-7 3:04
K. Hymas
South Anchorage High School
2022 Bethel Invitational High School
Day 1 Round 2
140
11/11
W
F 2-0 0:28
K. Maxie
Kwethluk
2022 Bethel Invitational High School
Day 1 Round 1
140
11/05
L
F 6-6 3:34
K. Hollis
Student Wrestling Development Program
Eagle River Rumble 2022 Tournament
2nd Wrestleback (16 Man) & 5m-RR`s - Fri. or Sat.
140
11/05
L
F 10-4 3:25
A. Green
Service High School Cougars
Eagle River Rumble 2022 Tournament
Quarterfinals & 1st WB (16 Man) & 1st RR`s - Fri.
140
10/29
W
F 2-0 0:44
G. Kohler
North Pole Patriots
Dustin Baxter Memorial
1st & 3rd (16 Man)
140
10/29
W
F 4-0 0:32
J. Long
Thunder Mountain
Dustin Baxter Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
140
10/29
L
F 2-2 0:50
L. Poland
Student Wrestling Development Program
Dustin Baxter Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
10/28
W
F 2-0 0:51
E. Critchlow
Valdez High School
Dustin Baxter Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/08
W
F 2-0 0:58
A. Dosland
West Valley Wolfpack
Lathrop Wrestling @ West Valley Wolfpack
Round 1
130
04/21
L
F 4-7 3:50
C. Valentine
West Valley Wolfpack
Lathrop Wrestling vs. West Valley Wolfpack
Round 1
130
04/13
L
F 1-2 2:36
N. Mayer
Eielson High School
Eielson High School @ Lathrop Wrestling
Round 1
130
04/12
W
F 0-0 0:10
D. Zamora
Eielson High School
Eielson High School @ Lathrop Wrestling
Round 1
130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024