Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Comerford
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Beebe Trained
Beebe Trained Blue
FL
Pinellas Park
Pinellas Park H.S.
Pinellas Park High
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
Replay
TF 17-2 4:07
J. Willis
Finger Lakes Elite
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (6 Team)
215
04/27
W
Replay
DEC 6-4
Z. Horner
Palm Harbor Wrestling
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (6 Team)
215
04/27
L
F 10-1 4:21
T. Bias
Georgia United
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
215
04/27
L
Replay
DEC 5-0
J. Schulze
Funky Monkey
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
215
04/06
L
Replay
F 2-0 0:52
P. Donahue
DE
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 16 #1
220 lbs
04/06
W
FOR
C. Olivares
FL
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
220 lbs
04/06
W
Replay
F 10-1 3:21
J. DeSena
NY
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
220 lbs
04/05
L
Replay
F 2-1 2:46
O. Barton
WY
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
220 lbs
02/24
L
F 8-1 4:17
J. Charles
Golden Gate
FHSAA 2A R3
Round 4 (semis and WB)
215
02/24
W
DEC 6-4 TB1
G. Rojas
Braden River
FHSAA 2A R3
Round 3 (16 man)
215
02/23
W
DEC 3-2
J. Dumond
East Lee County
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
215
02/23
L
DEC 9-3
F. Cornelison
North Ft Myers
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
215
02/15
L
DEC 7-2
M. BARTH
Hollins
FHSAA 2A D10
Placements
215
02/15
W
DEC 1-0
R. FEAGINS
Clearwater
FHSAA 2A D10
Round 5 (Consi Semis)
215
02/15
L
F 0-0 1:40
B. DePaul
Countryside
FHSAA 2A D10
Round 4 (Semis and WB3)
215
02/15
W
DEC 8-1
R. Reid
Palmetto
FHSAA 2A D10
Round 2 (Quarters and WB1)
215
02/10
L
DEC 8-3
Z. HORNER
Palm Harbor University
PCAC Tournament 2024
Placement Matches (16 Man)
215
02/10
W
DEC 7-6
A. Bradley
St Petersburg
PCAC Tournament 2024
Semis (16 Man)
215
02/10
W
DEC 4-3
L. Coleman
Lakewood
PCAC Tournament 2024
Quarters (16 Man)
215
02/10
W
F 0-0 2:30
G. ANAYA
Gibbs Senior
PCAC Tournament 2024
Round 1 (16 Man)
215
01/27
L
DEC 2-1
J. Ramirez
Ridge Community
Moskowitz IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
217
01/27
L
DEC 2-1
J. Alonso
Jesuit
Moskowitz IBT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
217
01/13
L
DEC 8-7
J. Charles
Golden Gate
2024 Jerry Mita
2nd Wrestleback (16 Man)
215
01/13
L
DEC 6-1
M. BARTH
Dixie Hollins
2024 Jerry Mita
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
01/13
W
F 0-0 0:54
J. ya-Zuniga
Sarasota Military Academy
2024 Jerry Mita
Round 1 (16 Man)
215
12/15
W
F 2-0 0:44
F. Atterbury
Suncoast
Gene Gorman Showcase Duals
Round 5 (6 Team)
215
12/15
W
F 5-0 3:42
S. Corporan
Bonita Springs
Gene Gorman Showcase Duals
Round 4 (6 Team)
215
12/15
W
F 6-1 3:37
A. Lasch
Ft. Myers
Gene Gorman Showcase Duals
Round 1 (6 Team)
285
12/09
L
F 2-0 2:39
A. Kunna
Brandon
42nd Annual Kiwanis Invitational
6th Wrestleback (64 Man) and 5th WB (32 Man)
215
12/09
W
DEC 5-0
J. Eubanks
Zephyrhills Christian
42nd Annual Kiwanis Invitational
4th Wrestleback (32 Man) and 5th WB (64 Man)
215
12/09
L
F 2-2 3:56
L. Matassini
Dunnellon
42nd Annual Kiwanis Invitational
Quarters (64 Man and 32 Man)
215
12/09
W
DEC 2-1 SV
B. Din
Citrus
42nd Annual Kiwanis Invitational
Round 2 (32 Man) Champ
215
11/25
L
F 2-0 3:36
M. Kone
Cooper city
49th SeaHorse Open
2nd Wrestleback (16 Man)
215
11/25
L
F 4-1 4:27
N. Adras
volt wrestling
49th SeaHorse Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
11/11
L
DEC 7-0
J. Schulze
Camden Outsiders
Camden Aina Smith Memorial 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
218
11/11
L
MD 13-5
C. Brunson
Palm Bay
Camden Aina Smith Memorial 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
218
10/01
L
F 2-0 0:51
C. Gore
Wellington
2023 Grappler Fall Classic
wb c
250
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
W
Replay
DEC 3-0
M. Porter
Glasgow Wrestling Academy
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
195
04/15
L
Replay
F 11-0 1:24
M. Mowan
Outsiders
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (6 Team)
195
04/15
L
Replay
F 4-2 4:23
G. Dorce
Black Hive WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (6 Team)
195
04/15
L
Replay
F 2-0 1:30
V. Piehk
Charlotte
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
195
04/15
W
Replay
TF 18-1 4:10
T. Berrios
Deltona WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (4 Team)
195
04/15
L
Replay
F 8-6 4:14
J. Johnson
Alpha Dogz Elite Silver
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (6 Team)
195
04/15
L
Replay
F 2-0 0:49
B. Switzer
Neptune
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (6 Team)
195
04/15
L
Replay
F 6-0 1:07
J. Colas
Spec Ops
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
195
02/24
L
F 9-1 3:03
R. Joseph
Golden Gate
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
195
02/24
L
F 2-0 0:32
N. Hampton
East Bay
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
195
02/04
L
FOR 0-0
B. Barr
---
2023 Tony Ippolito Memorial
Semis & WB (32 Man)
195
02/04
L
F 0-0 2:13
J. Gager
Sarasota
2023 Tony Ippolito Memorial
Round 1 (32 Man)
195
01/28
L
F 0-0 0:20
A. Gardner
Auburndale
Moskowitz IBT
2nd Wrestleback (16 Man)
197
01/28
L
F 0-0 0:31
C. Luyanda
Tohopekaliga
Moskowitz IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
197
01/28
W
DEC 1-0
N. Walker
Bartow
Moskowitz IBT
Round 1 (16 Man)
197
01/21
L
F 0-0 4:00
B. DePaul
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
L
F 0-0 4:00
B. DePaul
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
L
F 0-0 4:00
B. DePaul
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
L
F 0-0 4:00
B. DePaul
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
L
F 0-0 4:00
B. DePaul
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
L
F 0-0 4:00
B. DePaul
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
L
F 0-0 4:00
B. DePaul
Countryside
2023 Gibbs Gladiator Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/21
W
F 0-0 3:00
C. MCDONALD
Osceola Fundamental
2023 Gibbs Gladiator Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/21
W
F 0-0 4:30
J. Pierre
Lakewood
2023 Gibbs Gladiator Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
195
01/21
L
F 0-0 0:30
A. Fernandez
Clearwater
2023 Gibbs Gladiator Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/21
W
DEC 5-2
A. GEARHART
Dunedin
2023 Gibbs Gladiator Invitational
Round 1 (16 Man)
195
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
FOR 0-0
J. Tippett
---
FHSAA 2A D10
Placements
182
02/17
L
F 0-0 0:51
M. NOLE
Osceola (Seminole)
FHSAA 2A D10
Round 5 (Consi Semis)
182
02/17
L
F 0-0 0:30
M. BARTH
Hollins
FHSAA 2A D10
Round 2 (Quarters and WB1)
182
02/11
L
F 0-0 2:30
I. Anderson
Boca Ciega High School
PCAC Tournament 2022
WB 2nd Round
182
02/11
L
F 0-0 0:20
T. HOWARD
---
PCAC Tournament 2022
Round 1 (16 Man)
182
02/05
L
F 2-0 0:11
A. Manville
Mulberry High
Southeast High School Duals
Semis (4 Team)
182
01/28
L
F 8-0 1:21
S. Vanrider
---
Gene Gorman Showcase Duals
Round 1 (10 Team)
182
01/28
W
DEC 8-2
B. Montgomery
Port Charlotte
Gene Gorman Showcase Duals
Round 5 (10 Team)
182
01/28
L
F 2-0 0:48
M. Baptiste
Ft. Myers
Gene Gorman Showcase Duals
Round 4 (10 Team)
182
01/28
L
F 4-0 0:45
C. Ferreira
Jensen Beach
Gene Gorman Showcase Duals
Round 7 (10 Team)
182
01/28
L
F 2-0 0:40
L. Wheeler
Venice
Gene Gorman Showcase Duals
Round 6 (10 Team)
182
01/28
L
F 6-2 0:54
J. Urena
---
Gene Gorman Showcase Duals
Round 3 (10 Team)
182
12/18
L
F 2-0 0:25
J. Carbone
Cypress Creek-Wesley Chapel
Corey Hill Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/18
W
F 8-0 3:18
A. Tolliver
River Ridge
Corey Hill Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/18
L
F 2-0 0:31
K. Perez
George S. Middleton HS
Corey Hill Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/17
W
F 6-3 4:24
M. Cambell
West Port
Corey Hill Memorial
Round 1 (16 Man)
170
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020