May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyden Jones
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
GET-Melrose/Mindoro
Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind.
Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mindoro
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
TF 16-1 5:04
D. Brown
Black River Falls
WIAA D2 Reg. A4 @ Arcadia
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/12
L
MD 10-2
J. Roesler
West Salem/Bangor
WIAA D2 Reg. A4 @ Arcadia
Quarterfinals (8 Man)
106
02/05
L
F 0-0 1:08
J. Geier
---
Coulee Conference Tournament
Round 4 (6 Man)
106
02/05
L
DEC 4-1
J. Roesler
West Salem/Bangor
Coulee Conference Tournament
Round 3 (6 Man)
106
02/05
W
F 0-0 1:53
D. Brown
Black River Falls
Coulee Conference Tournament
Round 1 (6 Man)
106
01/22
W
F 7-5 3:07
K. Lodahl
Cadott
Raider Challenge 2022
Placement Matches (16 Man)
106
01/22
L
MD 14-5
B. Olson
Prescott
Raider Challenge 2022
Round 4 (16 Man)
106
01/22
W
F 7-0 0:34
M. Wood
MOSINEE
Raider Challenge 2022
Round 3 (16 Man)
106
01/22
W
F 2-0 1:44
G. DeLong
St. Croix Central
Raider Challenge 2022
Round 1 (16 Man)
106
01/07
W
Replay
F 11-8 3:54
J. Alderete
Klein
The CLASH XIX Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
01/07
L
Replay
F 11-0 2:18
L. Mueller
Ellsworth
The CLASH XIX Wrestling Duals
Finals (8 Team)
113
01/07
W
Replay
DEC 4-2
N. Woods
Washington
The CLASH XIX Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
01/07
L
Replay
F 2-0 0:48
C. Haag
Dover Eyota
The CLASH XIX Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
01/07
L
Replay
TF 17-2 5:50
H. Karnitz
Stewartville
The CLASH XIX Wrestling Duals
Finals (2 Team)
113
12/29
L
F 2-0 0:25
C. Finch
Tomah
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
113
12/29
L
F 7-0 3:41
E. Eggert
Pulaski
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
113
12/18
L
DEC 7-4
N. Schroeder
Osseo-Fairchild
Friday Night Fights
Round 3 (4 Man)
108-118
12/18
W
F 0-0 0:50
J. Roden
Holmen
Friday Night Fights
Round 2 (4 Man)
108-118
12/17
L
F 0-0 5:33
C. Thurow
West Salem
Friday Night Fights
Round 1 (4 Man)
108-118
12/11
W
F 0-0 0:35
L. Sanders
Desoto
2021 Tomah Scramble
Round 4
113
12/11
W
F 0-0 2:24
E. Eager
Regis/Altoona
2021 Tomah Scramble
Round 2
113
12/11
L
F 0-0 1:27
J. Hoof
Tomah
2021 Tomah Scramble
Round 1
113
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020