Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Baker
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2019-2020
2018-2019
Team Name
Tawas Area HS
Warner
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 16-3 4:27
S. Quaine
Alpena HS
Alpena Duals
Round 1
126
01/28
L
F 3-4 0:59
R. Craig
Traverse City Central HS
Gaylord JV Invitational
Round 5 (5 Man)
126
01/28
L
F 2-0 0:48
T. Parzych
Mancelona
Gaylord JV Invitational
Round 4 (5 Man)
126
01/28
L
F 7-2 2:42
S. Quaine
Alpena HS
Gaylord JV Invitational
Round 3 (5 Man)
126
01/28
W
F 6-1 2:57
K. Cloutier
Pinconning Area HS
Gaylord JV Invitational
Round 2 (5 Man)
126
01/27
W
F 0-0
J. Whitman
Gladwin HS
Gladwin Super Duels
Round 1
126
01/21
L
F 12-2 4:44
R. Brooks
Ypsilanti-Lincoln HS
Mio Thunderbolt Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
01/21
W
F 3-2 0:44
C. Thomas
Traverse City West HS
Mio Thunderbolt Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/21
W
F 2-0 0:36
I. Urban
Tawas Area HS
Mio Thunderbolt Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/21
L
F 17-4 3:38
R. Brooks
Ypsilanti-Lincoln HS
Mio Thunderbolt Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/14
L
F 6-3 3:03
B. Vanacker
Roscommon HS
GRAYLING TEAM TOURNAMENT
Round 1
126
01/14
W
F 2-0 0:58
T. Jeniknes
Ithaca HS
Grayling Team Tournament
Round 1
126
01/14
W
F 4-1 1:30
B. Cutler
Reed City HS
Grayling Team Tournament
Round 1
126
01/09
L
F 0-0
D.
Big Rapids HS
Gladwin Super Duels
Round 1
126
01/07
L
F 2-0 2:00
J. Nelson
Pine River Area HS
Gladwin Super Duels
Round 1
126
01/07
L
F 5-15 5:26
A. Savino
Standish-Sterling HS
Gladwin Super Duels
Round 1
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
F 2-0 0:51
T. Gilkey
NorthSide
Paul Post Wrestling Tournament
Placement (16 Man)
132
01/25
L
F 2-0 1:08
J. Wright
Morris
Paul Post Wrestling Tournament
Semis & WB (16 Man)
132
01/25
W
F 2-0 1:42
B. Hurst
Pryor
Paul Post Wrestling Tournament
Round 7 (16 Man)
132
01/25
W
F 5-0 1:11
C. Lazier
Prague
Paul Post Wrestling Tournament
Round 6 (16 Man)
132
01/24
W
F 8-0 3:12
C. Crowell
Sulphur
Paul Post Wrestling Tournament
Round 5 (16 Man)
132
01/24
L
F 14-0 3:46
L. Eschenheimer
Cascia Hall
Paul Post Wrestling Tournament
Round 4 (16 Man)
132
01/24
L
F 9-3 3:07
B. Burcham
Coweta
Paul Post Wrestling Tournament
Round 2 (16 Man)
132
01/24
L
F 4-1 0:55
J. Adams
Bentonville
Paul Post Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
132
12/14
W
F 2-0 0:18
J. Sessions
North Little Rock
BWHS Invitational 2019
Placement Matches (16 Man)
132
12/14
L
F 11-5 4:48
J. Anthonysz
Cassville
BWHS Invitational 2019
Round 4 (16 Man)
132
12/14
L
F 6-2 1:39
T. mewa
Springdale
BWHS Invitational 2019
Round 2 (16 Man)
132
12/14
W
F 2-0 1:29
M. Davis
Bentonville JV
BWHS Invitational 2019
Round 1 (16 Man)
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
W
F 7-5 2:37
A. Blevins
Cascia Hall
Paul Post Tournament
Round 7 (16 Man)
120
01/19
L
F 14-1 2:36
E. Kennedy
Cushing
Paul Post Tournament
Round 6 (16 Man)
120
01/19
L
F 2-0 1:27
B. Williams
Harrah
Paul Post Tournament
Round 5 (16 Man)
120
01/18
W
F 2-0 0:49
A. Wells
Sulphur
Paul Post Tournament
Round 4 (16 Man)
120
01/18
L
F 2-0 0:18
E. Reece
McCloud
Paul Post Tournament
Round 3 (16 Man)
120
01/18
L
F 2-0 0:57
R. Raya
NorthSide
Paul Post Tournament
Round 2 (16 Man)
120
01/18
L
F 9-5 2:50
Q. Broadway
Ft. Smith Southside
Paul Post Tournament
Round 1 (16 Man)
120
12/15
L
DEC 5-0
I. Sells
Owasso
Coweta Holiday JH Tournament
Round 5 (5 Man)
120A
12/15
L
F 4-0 1:48
P. Baker
Broken Arrow
Coweta Holiday JH Tournament
Round 4
120A
12/15
W
DEC 6-4
T. Moss
BerryHill
Coweta Holiday JH Tournament
Round 2
120A
12/15
L
DEC 5-4
D. Whisenhunt
Claremore
Coweta Holiday JH Tournament
Round 1
120A
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024