Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Shelton
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Grundy
Grundy B
San Antonio Roosevelt
grundy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
DEC 8-2
K. White
Open Mat Gym
PWC Pioneer Spring Folkstyle Tournament 2024
Round 3
263-272
03/16
W
F 6-1 1:47
B. Ratliff
grundy
PWC Pioneer Spring Folkstyle Tournament 2024
Round 2
263-272
02/18
W
Replay
F 2-0 0:35
T. Hudson
Patrick Henry (Glade Spring)
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
1st Place Match
1 - 285
02/17
W
Replay
F 2-0 0:37
T. Lesher
Parry McCluer
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Semi-Finals
1 - 285
02/16
W
Replay
F 2-0 0:34
B. Whitaker
Galax
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Quarter-Finals
1 - 285
02/09
W
F 6-1 1:40
T. Hudson
Patrick Henry (Glade Spring)
2024 VHSL Class 1 Region D
Finals
285
02/09
W
F 2-0 0:11
G. Frye
Northwood
2024 VHSL Class 1 Region D
Semis
285
02/08
W
F 6-2 1:17
C. Lee
Holston
2024 VHSL Class 1 Region D
Quarters & 1st Cons
285
01/27
W
DEC 6-4 SV
E. Garza
Schertz Clemens
2024 District 15-6A B&G JV District
finals
215
01/27
W
F 4-0 2:54
I. Padilla
San Antonio Churchill
2024 District 15-6A B&G JV District
Semis & 1st WB (8 Man)
215
01/26
W
DEC 4-1
J. Alvarez
San Antonio Madison
2024 District 15-6A B&G JV District
Quarters (10 Man)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 0-0 2:30
W. Bush
Grundy
Graham Invitational Tournament
Placement (10 Man)
215
01/21
W
F 0-0 1:00
H. Rye
PikeView
Graham Invitational Tournament
Semis & WB (10 Man)
215
01/21
W
F 0-0 0:28
R. Horner
Patrick Henry (Glade Spring)
Graham Invitational Tournament
Quarters (10 Man)
215
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/06
W
F 0-0
C. Allen
Mallard Creek
Virginia Tech Team Camp Duals
Round 4 (10 Team)
275
07/06
L
DEC 0-0
R. Campbell
Osbourn
Virginia Tech Team Camp Duals
Round 3 (10 Team)
275
07/06
W
F 0-0
K. Gibson
Norfolk Academy
Virginia Tech Team Camp Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
275
07/06
W
F 0-0
Q. Tyldesley
Montgomery Blair
Virginia Tech Team Camp Duals
Round 2 (10 Team)
275
07/06
L
F 0-0
K. Walker
Perry
Virginia Tech Team Camp Duals
Quarterfinals (8 Team)
275
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023