Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Grant Gardiner
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Uintah Jr High Wrestling
Uintah Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
L
F 4-2 1:11
C. Imlay
Iron County Wrestling Academy
2023 Juab Winter Classic K-9
6th Wrestleback (32 Man)
85
12/16
W
F 2-1 1:56
R. Bowen
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
Semis & 5th WB (32 Man)
85
12/16
W
MD 10-0
K. Williamson
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
4th Wrestleback (32 Man)
85
12/16
L
F 2-0 1:13
R. Losee
Delta Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
12/16
W
F 6-6 4:06
H. Philips
Wasatch Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
12/16
W
F 4-0 2:33
G. Ellison
Sons Of Atlas Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (32 Man)
85
12/02
L
DEC 4-2
Z. Grow
Sons Of Atlas Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
78-83
12/02
W
FOR 0-0
J. Lake
Delta Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
78-83
12/02
W
F 2-0 1:09
R. Bingham
Wasatch Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
78-83
11/18
L
DEC 5-0
Z. Grow
Sons Of Atlas Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
81-85
11/18
W
DEC 4-0
T. Lee
Northside Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
81-85
11/18
L
DEC 6-5
H. Moody
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
81-85
11/04
W
F 6-0 2:44
E. Black
Bruin Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
84-91
11/04
W
MD 8-0
J. Healey
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
84-91
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
DEC 8-5
Z. Grow
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
02/11
W
FOR 0-0
C. Imlay
Cedar Jr. Wrestling
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
75
02/11
W
Replay
DEC 5-0
B. Horrocks
Team Prestige
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
02/11
L
Replay
DEC 6-3
J. Morby
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
75
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024