Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Grant Gardiner
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Uintah Jr High Wrestling
Uintah Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
L
F 4-2 1:11
C. Imlay
Iron County Wrestling Academy
2023 Juab Winter Classic K-9
6th Wrestleback (32 Man)
85
12/16
W
F 2-1 1:56
R. Bowen
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
Semis & 5th WB (32 Man)
85
12/16
W
MD 10-0
K. Williamson
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
4th Wrestleback (32 Man)
85
12/16
L
F 2-0 1:13
R. Losee
Delta Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
12/16
W
F 6-6 4:06
H. Philips
Wasatch Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
12/16
W
F 4-0 2:33
G. Ellison
Sons Of Atlas Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (32 Man)
85
12/02
L
DEC 4-2
Z. Grow
Sons Of Atlas Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
78-83
12/02
W
FOR 0-0
J. Lake
Delta Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
78-83
12/02
W
F 2-0 1:09
R. Bingham
Wasatch Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
78-83
11/18
L
DEC 5-0
Z. Grow
Sons Of Atlas Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
81-85
11/18
W
DEC 4-0
T. Lee
Northside Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
81-85
11/18
L
DEC 6-5
H. Moody
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
81-85
11/04
W
F 6-0 2:44
E. Black
Bruin Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
84-91
11/04
W
MD 8-0
J. Healey
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
84-91
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
DEC 8-5
Z. Grow
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
02/11
W
FOR 0-0
C. Imlay
Cedar Jr. Wrestling
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
75
02/11
W
Replay
DEC 5-0
B. Horrocks
Team Prestige
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
02/11
L
Replay
DEC 6-3
J. Morby
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
75
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023