Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Yosef Mohaisen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Griffin Fang
Griffin Fang Wrestling
Oviedo
Oviedo B
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 2-0
T. Covelli
Hagerty
FHSAA 3A R1
Round 5 (consi semis)
285
02/24
L
F 2-0 0:26
M. Smokes
Deland
FHSAA 3A R1
Round 4 (semis and WB)
285
02/23
W
F 2-0 0:11
A. Vila
South Lake
FHSAA 3A R1
Round 2 (quarters and WB)
285
02/23
W
DEC 4-3
T. Graham
Sandalwood
FHSAA 3A R1
Round 1 (16 Man)
285
02/15
W
F 13-1 4:16
S. Green
Lake Howell
FHSAA 3A D3
Placements
285
02/15
W
F 5-0 1:25
I. Flores
Winter Park
FHSAA 3A D3
Round 5 (Consi Semis)
285
02/15
L
DEC 1-0
T. Covelli
Hagerty
FHSAA 3A D3
Round 4 (Semis and WB3)
285
02/03
W
DEC 6-3
T. Covelli
Hagerty
Boys/Girls SAC Tournament
Placement Matches (8 Man)
285
02/03
W
F 2-5 3:48
D. Johnson
Lyman
Boys/Girls SAC Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
285
02/03
L
DEC 7-6
F. Marquez
Winter Springs
Boys/Girls SAC Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/27
L
DEC 2-1
A. Colantanio
St Cloud
Wolfpack IBT
Semis & 5th WB (32 Man)
285
01/27
W
DEC 1-0
D. Godbolt
Buchholz
Wolfpack IBT
4th Wrestleback (32 Man)
285
01/27
L
F 0-0 2:32
B. Shaffer
Cocoa
Wolfpack IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
01/27
W
DEC 1-0
A. Colantanio
St Cloud
Wolfpack IBT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
01/06
L
F 2-0 0:38
M. Thorpe
Oviedo
34th Ron Peters Tournament of Champions
4th Wrestleback (32 Man)
285
01/06
W
F 2-0 0:46
B. Sealander
Hagerty
34th Ron Peters Tournament of Champions
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
01/05
W
DEC 3-0
C. Rodriguez
Lake Mary
34th Ron Peters Tournament of Champions
2nd Wrestleback (32 Man)
285
01/05
L
F 3-0 4:00
J. Paul
Evans
34th Ron Peters Tournament of Champions
Round 2 & 1st Wrestleback
285
01/05
W
DEC 2-1
A. Chervenkov
Seminole (Sanford)
34th Ron Peters Tournament of Champions
Round 1 (32 Man)
285
12/03
L
DEC 1-0
J. Alonso
Jesuit
Ben Richards Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/02
W
F 4-0 2:45
N. Morales
Leto Comprehensive
Ben Richards Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
285
12/02
L
DEC 14-9
N. Drawdy
Plant City
Ben Richards Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
09/30
W
DEC 6-2
D. Johnson
Longwood wrestling club
Juggernaut Orlando Qualifier
Round 9
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 3-0 2:35
N. Boselli
Cowboy Forever
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
220
06/21
L
Replay
F 2-0 0:57
M. Jones
Cedar Cliff High
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
220
06/21
L
Replay
F 0-0 0:44
G. Pelt
Coastline Red Tide
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
220
06/21
W
Replay
F 6-3 5:36
L. Gilley
Miami SouthRidge
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
220
06/21
L
Replay
MD 15-5
D. May
Ohio Devils
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
220
06/21
L
Replay
F 3-0 5:53
F. Marquez
Westside WC
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
220
06/21
L
Replay
F 2-0 1:31
D. Wilson
Coastline Tidal Wave
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
220
06/21
W
Replay
F 2-0 0:21
E. Sanabria
Bulldog Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
220
06/08
L
Replay
F 2-0 0:46
D. Gilliins
Alpha Dogz Gold
2023 Knockout Summer Slam
Round 3 (8 Team)
220
06/08
L
Replay
F 5-2 3:18
H. Noel
Heritage Wrestling Club
2023 Knockout Summer Slam
Round 6 (8 Team)
220
06/08
L
Replay
F 2-0 1:45
C. Gaskin
Glynn Academy
2023 Knockout Summer Slam
Semis & WB (16 Team)
220
06/08
W
Replay
DEC 12-7 SV
C. Gaskin
Glynn Academy
2023 Knockout Summer Slam
Round 1 (8 Team)
220
06/08
W
Replay
F 2-0 0:44
H. Craine
Attack WC
2023 Knockout Summer Slam
Round 7 (8 Team)
220
06/08
L
Replay
F 4-0 2:47
O. James
OutKast WC
2023 Knockout Summer Slam
Round 5 (8 Team)
220
06/08
L
Replay
TF 17-0 3:21
A. Wolfe
Deland Bulldog Wrestling Club
2023 Knockout Summer Slam
Quarters & WB (16 Team)
220
02/25
L
F 0-0 2:15
S. Armstrong
Bartram Trail
FHSAA 3A R1
Round 3 (16 man)
220
02/24
W
DEC 4-2
E. Pagan
Creekside
FHSAA 3A R1
Round 2 (quarters and WB)
220
02/24
L
F 7-0 5:00
K. Carrasquillo
Ocoee
FHSAA 3A R1
Round 1 (16 Man)
220
01/07
L
FOR 0-0
E. Lawson
Forest (Ocala)
33rd Ron Peters Tournament of Champions
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/07
L
F 3-0 2:11
L. Revis
Hagerty
33rd Ron Peters Tournament of Champions
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/06
W
DEC 6-2
A. Morgan
Lake Mary
33rd Ron Peters Tournament of Champions
Round 1 (16 Man)
220
01/04
L
F 2-0 1:20
S. Hernandez
Lake Brantley Hs
2023 3A-D3 District Duals
Placement Matches (8 Team)
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
L
Replay
F 0-0 2:46
J. Ward
South Johnston
2022 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (8 Team)
220
06/17
L
Replay
F 2-0 0:25
C. Bender
Springboro
2022 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
220
06/17
W
Replay
F 3-4 5:58
C. Zaripheh
Strongsville
2022 AAU Scholastic Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
220
06/17
L
Replay
F 2-0 1:51
A. Warren
Perry Meridian Blue
2022 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
220
06/17
L
Replay
F 5-0 0:57
O. Barton
Wasatch
2022 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
220
06/17
L
Replay
F 2-0 0:53
M. Stankorb
Austintown Fitch Falcons
2022 AAU Scholastic Duals
Round 7 (10 Team)
220
06/17
L
Replay
F 5-0 1:28
J. Fraga
Eagle Empire Purple
2022 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
220
06/17
L
Replay
F 2-0 0:40
B. Ridenour
Medina HS
2022 AAU Scholastic Duals
Quarterfinals (8 Team)
220
06/17
L
Replay
F 7-1 1:25
W. Lowe
NFWA Black
2022 AAU Scholastic Duals
Round 2 (10 Team)
220
06/17
L
Replay
F 2-0 1:50
R. Luck
Goon Squad
2022 AAU Scholastic Duals
Round 9 (10 Team)
220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020