Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nate Perry
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
DEKALB
DeKalb
Gilman
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
DEC 6-4
C. Bruce
Orland Park (Sandburg)
IHSA State Dual Tournament
Quarterfinals (8 Team)
138
02/25
L
DEC 0-0
A. Zaimi
Carol Stream (Glenbard North)
IHSA 3A Team Sectional @ South Elgin
Semifinals (4 Team)
145
02/08
L
DEC 6-4
E. Santana
---
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Placement Matches
145
02/08
W
F 0-2 2:57
A. Young
---
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Consi Semis
145
02/08
L
DEC 6-1
L. Swangren
South Elgin
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Quarters and WB1
145
01/24
L
MD 9-0
B. Peet
Sycamore (H.S.)
Sycamore (H.S.) @ DeKalb
Round 1
145
12/27
L
F 5-0 1:09
D. Campbell
---
The Flavin
Round 2 (4 Team)
138
12/27
W
F 2-0 1:48
L. Szumny
Stagg
The Flavin
Quarterfinals (8 Team)
138
12/27
W
F 6-2 3:50
J. Miller
---
The Flavin
Finals (8 Team)
138
12/21
L
MD 14-5
T. Jackson
FREEPORT (HS)
32nd Annual Al Dvorak Invitational
Wrestleback Round 2
138
12/21
W
MD 10-0
C. Swinney
Machesney Park (HARLEM)
32nd Annual Al Dvorak Invitational
2nd Round and Wrestleback Round 1
138
12/21
L
TF 21-6 4:17
B. Stauffenberg
---
32nd Annual Al Dvorak Invitational
1st Round
138
12/16
L
F 0-0 1:26
C. Trupp
---
OPRF Super Duals
Champ. Round 1
138
12/16
L
F 0-0 0:37
C. (61)
---
OPRF Super Duals
Champ. Round 1
138
12/12
W
F 10-5 5:01
A. Nesci
Naperville (Central)
Naperville (Central) @ DeKalb
Round 1
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
MD 15-4
A. Johnston
Kaneland
NI Big 12 Open Championship
Place Bouts
152
01/26
W
DEC 11-8
L. Alm
Kaneland
NI Big 12 Open Championship
Semifinals and Semifinal Wrestlebacks
152
01/26
W
F 2-1 0:53
J. Mehochko
Yorkville
NI Big 12 Open Championship
Quarterfinal Wrestlebacks
152
01/26
L
DEC 11-8
G. Noonan
---
NI Big 12 Open Championship
Quarterfinals and 1st Round Wrestlebacks
152
01/26
W
F 6-1 1:40
N. Allen
Kaneland
NI Big 12 Open Championship
Pigtails,1st Round, Pigtail Wrestlebacks
152
12/01
W
DEC 8-6
J. Bing
Severn
2018 46th Raymond B Oliver JV Tournament
Round 5
145
12/01
W
FOR 0-0
E. Winyorat
Georgetown Prep
2018 46th Raymond B Oliver JV Tournament
Round 4
145
12/01
L
F 2-0 0:58
J. Yoon
Gilman
2018 46th Raymond B Oliver JV Tournament
Round 3
145
11/30
W
F 2-2 1:06
J. Nuermberger
Gilman
2018 46th Raymond B Oliver JV Tournament
Round 2
145
11/30
L
F 7-3 0:59
J. Easton
Archbishop Spalding
2018 46th Raymond B Oliver JV Tournament
Round 1
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 6-2
I. James
---
IWCOA 2018 W Sect Sterling
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
03/04
L
DEC 9-6
W. Mcpeek
---
IWCOA 2018 W Sect Sterling
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/24
L
DEC 2-0
Q. Heilemeier
Dakota
IWCOA 2018 N Reg Harlem
Placement Matches (8 Man)
132
02/24
W
F 0-0 3:02
K. Pierce
Jefferson
IWCOA 2018 N Reg Harlem
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/24
L
MD 16-3
L. Bennett
Stillman Valley
IWCOA 2018 N Reg Harlem
Quarterfinals (8 Man)
132
01/27
L
DEC 10-6
A. Cantu
Yorkville
NI Big 12 Open Championship
Round 7
132
01/27
W
F 14-10 4:25
J. Grygiel
LaSalle-Peru
NI Big 12 Open Championship
Round 6
132
01/27
W
F 8-2 1:06
M. Serna
Ottawa
NI Big 12 Open Championship
Round 4
132
12/28
W
F 5-0 1:39
W. Finucane
Dundee-Crown
DeKalb Orange and Black
Round 6
132
12/28
L
DEC 6-0
Z. Bateman
Carl Sandburg
DeKalb Orange and Black
Round 5
132
12/28
W
F 2-0 1:16
Z. Rissman
Sycamore
DeKalb Orange and Black
Round 2
132
12/28
W
F 2-0 0:46
A. Paz
Glenbard West
DeKalb Orange and Black
Round 3
132
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 10-0 2:49
N. Meiborg
Sterling
NI Big 12 Open & F/S Conference
Round 5
132
01/28
L
DEC 9-7 SV
I. Oviedo
Sycamore
NI Big 12 Open & F/S Conference
Round 2
132
12/29
L
DEC 10-6
I. Oviedo
Sycamore
Dekalb Black and Orange Tournament
5th Place Match
132
12/09
L
DEC 8-2
I. Oviedo
Sycamore
DeKalb @ Sycamore
Round 1
132
11/26
W
F 3-2 4:47
J. Cruz
Dundee Crown
Rockford East Freshmen Invitational
Placement Matches
132
11/26
L
DEC 5-3
M. Cantama
Huntley
Rockford East Freshmen Invitational
Semis & 2nd Consolation
132
11/26
W
DEC 10-4
G. Adame
Jacobs
Rockford East Freshmen Invitational
Quarters & Cons Round 1
132
11/26
W
TF 16-1 4:25
B. Pack
Crystal Lake Central
Rockford East Freshmen Invitational
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023