Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Martinez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Colonial Forge
Colonial Forge
Warren High School
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 2-1 2:51
J. Carter
West Potomac
2014 VHSL 5A/6A State Championships
Cons Finals 5th
6A 126
02/22
L
DEC 6-2
K. Tucker
Kecoughtan
2014 VHSL 5A/6A State Championships
Cons Semi`s (8 Man)
6A 126
02/22
W
DEC 9-2
B. Lloyd
---
2014 VHSL 5A/6A State Championships
Cons Quarters (8 Man)
6A 126
02/21
L
MD 10-1
M. Rockman
Robinson
2014 VHSL 5A/6A State Championships
Quarterfinals (8 Man)
6A 126
02/16
L
F 2-0 0:44
B. Hutchins
---
VHSL - 6A South Region
3rd place
126
02/16
W
DEC 3-1
T. Sindihebura
Patrick Henry – R
VHSL - 6A South Region
consi semi
126
02/16
W
F 4-5 2:09
G. Herrera
C.D. Hylton
VHSL - 6A South Region
consi quarters
126
02/16
L
F 2-0 0:55
B. Hutchins
---
VHSL - 6A South Region
quarters
126
02/16
W
DEC 3-2
L. Church
Varina
VHSL - 6A South Region
1st rouind champ
126
02/09
L
DEC 12-5
B. Lloyd
---
VHSL Conference 4 Tournament
1st place
126
02/08
W
MD 12-0
K. Mellott
Riverbend
VHSL Conference 4 Tournament
Semis
126
01/26
W
F 3-5 5:35
K. Moore
Poquoson
Marine Corps Ultimate Challenge
Round 6 (12 Man)
126
01/25
L
DEC 4-1
J. Pappano
Lake Braddock
Marine Corps Ultimate Challenge
Round 5 (12 Man)
126
01/25
L
DEC 9-6
W. Niblock
Colonial ForgeB
Marine Corps Ultimate Challenge
Round 4 (12 Man)
126
01/25
W
DEC 9-2
J. Copeland
Grassfield
Marine Corps Ultimate Challenge
Round 3 (12 Man)
126
01/25
W
F 5-0 0:58
J. Smith
James Robinson
Marine Corps Ultimate Challenge
Round 1 (12 Man)
126
01/19
L
TF 15-0 3:04
G. Kyner
Chambersburg
Escape The Rock
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/19
W
MD 9-1
J. Polhemus
Council Rock North
Escape The Rock
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/19
L
F 5-0 0:44
W. Jennings
Solanco
Escape The Rock
Round 1 (32 Man)
126
01/19
L
DEC 5-0
R. Vigil
---
Huntley High School @ Warren High School
Round 1
126
01/04
L
F 2-0 1:55
J. Yorkdale
---
Marines.com Battlefield Duals
Round 1 (10 Team)
126
01/04
W
F 8-0 3:50
D. McKenna
Dominion
Marines.com Battlefield Duals
Round 4 (10 Team)
126
01/04
L
DEC 4-2
A. Obermeyer
Brentsville
Marines.com Battlefield Duals
Round 5 (10 Team)
126
01/04
L
MD 11-3
A. Wilmer
Matoaca
Marines.com Battlefield Duals
Placement
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024