Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Luecken
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
L
F 6-2 3:42
S. Ritz
Colony High School
Redington Invitational Varsity
Round 3 (4 Man)
103
04/02
L
F 2-0 0:49
J. Spangler
---
Redington Invitational Varsity
Round 2 (4 Man)
103
04/02
L
F 12-0 3:44
K. Salisbury
Palmer High School
Redington Invitational Varsity
Round 1 (4 Man)
103
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
L
F 9-0 2:59
A. Dosland
West Valley Wolfpack
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 3 Cons. Rnd 1
103
12/20
L
F 2-0 1:10
A. Volkman
---
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 1 Preliminaries
103
12/14
L
F 3-0 3:38
S. MacMaster
Soldotna
ASAA Northern Lights
Cons Semi Bottom
103
12/13
L
F 9-0 4:21
E. Allen
---
ASAA Northern Lights
Quarterfinals (8 Man)
103
11/23
W
DEC 6-4
B. Spangler
Wasilla High School
EAGLE RIVER RUMBLE
Round 6
103
11/23
W
F 9-1 2:44
W. Mountcastle
---
EAGLE RIVER RUMBLE
Round 5
103
11/23
L
F 2-2 0:40
A. Riedlinger
Colony High School
EAGLE RIVER RUMBLE
Round 2
103
11/23
L
F 10-2 2:09
I. Novotny
Eagle River High School
EAGLE RIVER RUMBLE
Round 1
103
11/16
L
F 5-3 4:50
S. MacMaster
Soldotna
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
103
11/16
W
TF 17-1 3:33
K. Christensen
Galena Hawks
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
3rd WB (16 & 32)
103
11/15
W
F 2-0 2:43
Z. Moore
Homer High School Mariners
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
Rd 4 WB
103
11/15
L
F 8-5 4:30
M. Gust
New Stuyahok
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
Rd 2
103
11/15
W
MD 12-4
E. Jenkins
Dillingham High School
2019 Lancer Smith Memorial JV Tournament
Round 1 (32 Man)
103
11/10
W
DEC 11-5
B. Spangler
Wasilla High School
Glenn Vandergaw JV
Round 6
103
11/09
L
F 4-1 2:37
J. Dawley
North Pole Patriots
Glenn Vandergaw JV
Round 5
103
11/09
W
MD 14-6
I. Novotny
Eagle River High School
Glenn Vandergaw JV
Round 4
103
11/09
W
F 2-0 0:34
C. Rodriguez
Nikiski High School
Glenn Vandergaw JV
Round 2
103
11/09
L
F 4-0 1:55
A. Riedlinger
Colony High School
Glenn Vandergaw JV
Round 1
103
10/26
L
F 2-0 0:24
R. Seyer
Houston
2019 Throw Down in Snow Town
Day 2 Round 2
103
10/25
W
F 4-3 2:45
S. Akers
Redington Sr. Jr/Sr High School
2019 Throw Down in Snow Town
Day 1 Round 4
103
10/25
L
F 2-0 1:03
J. Dick
Redington Sr. Jr/Sr High School
2019 Throw Down in Snow Town
Day 1 Round 2
103
10/25
L
F 7-2 3:06
P. METCALF
---
2019 Throw Down in Snow Town
Day 1 Round 1
103
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024