Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dallas Coomes
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Evansville MD
Mater Dei
Maurer Coughlin
Maurer Coughlin WC
Maurer Coughlin Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
MD 8-0
I. Alcantara
Gold Rush Wrestling
PNL Arizona 2024 Winter Championships
PLACING
87
02/03
W
F 2-0 0:49
M. Overman
Valiant Wrestling Club
PNL Arizona 2024 Winter Championships
Round 5
87
02/03
L
F 2-0 1:15
K. Larkin
Valiant Wrestling Club
PNL Arizona 2024 Winter Championships
Round 3
87
02/03
L
F 2-0 1:28
J. Zesiger
Sanderson Wrestling Academy
PNL Arizona 2024 Winter Championships
Round 2
87
01/14
L
Replay
DEC 5-0
B. Egan
Journeymen Wrestling Club
PNL Pennsylvania Winter Regional
Placement Matches (8 Man)
83
01/14
L
Replay
F 2-0 1:05
B. Compau
Michigan Grappler Training Center
PNL Pennsylvania Winter Regional
Cross Bracket (8 Man)
83
01/14
L
F 12-3 4:20
B. Egan
Journeymen Wrestling Club
PNL Pennsylvania Winter Regional
Round 3 (8 Man)
83
01/14
W
MD 15-3
A. Witt
Michigan Grappler Training Center
PNL Pennsylvania Winter Regional
Round 1 (8 Man)
83
01/06
L
F 2-0 0:44
W. Dickason
Evansville MD
Henderson Co. Middle School Invitational
Placement Matches (16 Man)
89
01/06
W
F 6-0 1:44
H. Sargent
Evansville Reitz
Henderson Co. Middle School Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
89
01/06
W
TF 15-0 4:16
E. Klidzejs
Caldwell County
Henderson Co. Middle School Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
89
01/06
W
F 2-0 0:23
H. Gish
Henderson County
Henderson Co. Middle School Invitational
Round 1 (32 Man)
89
12/30
W
F 11-1 2:24
L. Gibbs
OCMS Wrestling
47th Annual Jasper Folkstyle Open
Round 4
81-84
12/30
W
DEC 5-3
L. Shuck
OCMS Wrestling
47th Annual Jasper Folkstyle Open
Round 2
81-84
12/16
L
F 4-0 2:23
E. Wineberg
Prodigy Wrestling Academy
Bluegrass Nationals 2023
Placement Matches (32 Man)
85
12/16
W
F 9-2 2:57
B. Montgomery
Derby City Legends LLC
Bluegrass Nationals 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
85
12/16
W
F 2-2 2:23
N. Santos
North Hardin Wrestling Club
Bluegrass Nationals 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
12/16
W
MD 17-5
J. Sanders
Kentucky
Bluegrass Nationals 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
12/10
L
F 2-0 0:31
J. Edgar
Oldham County Middle
Knights RTC Santa Slam
Round 2 (3 Man)
92
12/10
W
MD 13-1
K. Crittenden
North Hardin Wrestling Club
Knights RTC Santa Slam
Round 1 (3 Man)
92
12/03
L
F 5-0 0:45
E. Faith
Mater Dei
Battle of the Brave
Placement Matches (32 Man)
83
12/02
W
F 2-0 1:07
M. Murdock
Great Crossing
Battle of the Brave
Semis & 5th WB (32 Man)
83
12/02
W
F 2-0 2:10
R. Wassmer
Mater Dei
Battle of the Brave
Quarters & 3rd WB (32 Man)
83
12/02
W
F 2-0 0:47
P. Fitts
North Posey
Battle of the Brave
Round 2 Champ & WB (32 Man)
83
12/02
W
F 2-0 0:32
R. Guivas
Henderson Co
Battle of the Brave
Round 1 (32 Man)
83
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
Replay
F 2-0 0:17
E. Faith
Maurer Coughlin Wrestling Club
IHSWCA Middle School State Finals
Quarters & 3rd WB (32 Man)
75
02/05
W
Replay
F 2-0 0:41
L. Smith
Whiteland Wrestling Club
IHSWCA Middle School State Finals
2nd Wrestleback (32 Man)
75
02/05
L
Replay
F 2-0 0:52
C. Sanford
New Palestine Junior High
IHSWCA Middle School State Finals
Round 2 Champ & WB (32 Man)
75
02/05
W
Replay
TF 17-0 2:25
P. Roe
Western wrestling
IHSWCA Middle School State Finals
Round 1 (32 Man)
75
01/22
L
DEC 9-4
J. Harris
leo w c
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
2nd Place Match (16 Man)
75
01/22
W
F 5-0 0:56
K. Stephens
Club Madison
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Placement Matches (16 Man)
75
01/22
W
F 2-0 0:16
L. Smith
Whiteland Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
4th Wrestleback (16 Man)
75
01/22
L
TF 17-0 2:30
B. Elfreich
Maurer Coughlin
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
01/22
W
TF 18-3 3:19
E. Coffman
Whiteland Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
12/04
W
F 7-0 1:14
K. Davis
Reitz
Battle of the Brave
Round 5
75
12/03
L
F 4-0 1:34
B. Elfreich
---
Battle of the Brave
Round 4A
75
12/03
W
F 12-0 2:37
G. Daniels
Warren Co
Battle of the Brave
Round 4
75
12/03
W
TF 17-0 3:11
B. Boarman
Owensboro Catholic
Battle of the Brave
Round 3
75
12/03
L
F 2-0 0:57
J. Taylor
---
Battle of the Brave
Round 2
75
12/03
W
F 5-0 1:24
J. Easterling
Kirkwood
Battle of the Brave
Round 1
75
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022