Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
William Cook
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Kenamare/Bowbells/Burke Central
Kenmare
Kenmare-Bowbells
Kenmare/Bowbells/Burke Central
Mt. Olive
Porta
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
F 5-0 0:53
D. Botelho
Larimore
NL,Rugby,Kenmare, Larimore Quad
Round 1
145
01/19
W
F 8-0 1:48
B. Stewart
Rugby
NL,Rugby,Kenmare, Larimore Quad
Round 1
145
01/19
W
F 5-0 1:44
K. Smith
Deslacs-Burlington
Kenmare/DLB/Mondak Triangular
Round 1
139
12/08
W
F 4-0 1:07
J. Schmidt
Williams County
Kenmare/Velva/Williams County
Round 1
145
12/08
W
DEC 5-3
B. Yanish
Velva
Kenmare/Velva/Williams County
Round 1
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 7-4
C. Burns
Grafton
NDHSAA Class B State Indv Tournament
Placings
132
02/17
W
Replay
F 3-0 2:23
D. Eslinger
Napoleon G-S
NDHSAA Class B State Indv Tournament
4th WB
132
02/16
L
Replay
DEC 8-3
E. Maier
New Salem-Almont
NDHSAA Class B State Indv Tournament
Semis
132
02/16
W
Replay
DEC 3-1
L. Hinkle
Pembina County North
NDHSAA Class B State Indv Tournament
Quarters
132
02/16
W
Replay
DEC 9-4
D. Eslinger
Napoleon G-S
NDHSAA Class B State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
132
01/28
W
DEC 6-4
R. Vetter
South Border
2023 East-West Tournament
3rd & 5th Place
132
01/28
W
MD 11-1
C. Sarsland
Bowman County
2023 East-West Tournament
Cons Semis & 7th Place
132
01/28
L
DEC 2-0
C. Hildre
Velva
2023 East-West Tournament
Semis & 3rd WB
132
01/27
W
F 12-5 5:09
R. Vetter
South Border
2023 East-West Tournament
Quarters & WB
132
01/27
W
F 2-0 1:07
T. Williams
New Town/Parshall
2023 East-West Tournament
Round 1 (16 Man)
132
01/21
L
F 3-1 4:55
B. Carroll
Normal (Community)
Olympia JV Invitational
Placement Matches (16 Man)
138 B
01/21
W
F 2-0 0:47
B. Amyotte
Rugby
Northern Lights Quad
Round 1
132
01/21
W
DEC 4-0
G. Dill
Tremont
Olympia JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138 B
01/21
W
F 2-0 1:09
B.
Northern Lights
Northern Lights Quad
Round 1
132
01/21
W
MD 11-1
K. Spencer
Mahomet-Seymour
Olympia JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138 B
01/21
W
F 4-1 3:33
T. Braid
Lincoln
Olympia JV Invitational
Round 1 (16 Man)
138 B
01/20
W
F 5-0 1:28
V. Christian
Mondak Thunder
DLB Quad
Round 1
132
01/20
W
F 3-2 1:55
K. Smith
Deslacs-Burlington
DLB Quad
Round 1
132
01/19
W
F 2-0 0:34
B. Amyotte
Rugby
DLB Quad
Round 1
132
01/14
L
F 3-3 6:24
L. Hinkle
Pembina County North
2023 Panther Booster Tourney
placing round
132
01/14
W
DEC 4-0
C. Sarsland
Bowman County/Beach
2023 Panther Booster Tourney
Cons Semi
132
01/14
L
DEC 3-1 SV
T. Johnson
Valley City
2023 Panther Booster Tourney
Semis
132
01/14
W
DEC 5-4
R. Trottier
Turtle Mountain
2023 Panther Booster Tourney
Quarters
132
01/13
W
DEC 8-5 TB1
V. Christian
Mondak Thunder
2023 Panther Booster Tourney
Prequarters
132
01/07
W
F 13-3 2:56
G. Davidson
Williams County
Williams County Firestorm Tourney
Round 5
132
01/07
W
F 13-3 2:54
A. Davis
Velva
Williams County Firestorm Tourney
Round 2
132
01/07
W
F 10-4
K. Moore
MonDak
Williams County Firestorm Tourney
Round 1
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
Replay
DEC 4-3
C. Hildre
#5 Velva
2022 ND Class A&B State Duals Tournament
Semis & WB
126
02/19
W
Replay
MD 12-0
J. Dick
#1 Lisbon
2022 ND Class A&B State Duals Tournament
Round 1
132
02/17
L
Replay
DEC 4-0
H. DeLong
---
ND Class B State Indv Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/17
W
Replay
DEC 1-0
B. Hoffman
South Border
ND Class B State Indv Tournament
1st Rd WB
126
02/17
L
Replay
F 3-3 3:48
P. Tuhy
Hettinger/Scranton/Bison
ND Class B State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
126
01/08
W
DEC 5-4
C. Rudolph
Stanley
Firestorm Tournament
Round 5
126
01/08
W
F 12-2 1:34
A. Jones
MonDak
Firestorm Tournament
Round 4
126
01/08
W
F 4-1 1:23
K. Clingman
MonDak
Firestorm Tournament
Round3
126
01/08
W
F 8-0 1:17
G. Davidson
Williams County
Firestorm Tournament
Round 2
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
DEC 9-4
J. Hudson
Northern Lights
2019 ND Junior High State
Placement Matches (16 Man)
105
12/21
W
DEC 9-2
B. Hoffman
South Border
2019 ND Junior High State
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
12/21
W
DEC 8-1
J. Schaefer
Carrington
2019 ND Junior High State
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
12/14
L
F 2-0 0:43
B. Huber
Hillsboro
Rex Avery PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
113
12/14
L
F 8-0 2:29
R. Welgat
Kewanee (H.S.)
Rex Avery PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020