Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David West
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Niobrara
Niobrara County
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 10-0 3:56
E. Keffer
Kelly Walsh
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
5th Place
138
01/21
L
F 2-0 0:29
A. Collingwood
Tongue River
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 9 Con Semi
138
01/21
W
F 6-4 2:41
Z. Tass
Buffalo
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 8.1
138
01/21
W
F 2-0 0:37
T. Gray
Moorcroft
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Day 2 Start Round 7
138
01/20
L
F 2-0 0:31
K. Thornsberry
Natrona County
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 6 QF
138
01/20
W
F 4-4 1:41
P. Hedlund
Thunder Basin High School
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 4
138
01/20
W
F 4-1 1:32
A. Potts
Forsyth
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 2
138
01/14
W
F 5-0 1:07
A. Johnson
Glenrock
Blazer Duals 2023
Round 1 (6 Team)
138
01/14
W
F 4-0 2:41
E. Keffer
Kelly Walsh JV
Blazer Duals 2023
Round 3 (6 Team)
138
01/14
W
F 6-2 1:35
K. Romig
Torrington High School
Blazer Duals 2023
Round 4 (6 Team)
138
01/14
W
F 0-0 1:29
C. Smith
Burns/Pine Bluffs
Blazer Duals 2023
Round 5 (6 Team)
138
01/13
L
DEC 11-4
K. Ketelsen
Sturgis Brown
2023 13th Annual Newcastle Dogie - Boys
Placement Matches
145
01/13
W
F 6-3 2:17
A. Collingwood
Tongue River
2023 13th Annual Newcastle Dogie - Boys
Round 4 SF
145
01/13
W
F 2-6 1:44
T. Berdan
Natrona County
2023 13th Annual Newcastle Dogie - Boys
Round 2 QF
145
01/13
W
F 8-7 2:54
P. Alexander
Thunder Basin High School
2023 13th Annual Newcastle Dogie - Boys
Round 1
145
01/07
L
Replay
F 2-0 0:56
D. Goss
Sheridan
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
5th Place
145
01/07
L
F 6-3 2:29
H. Velarde
Lander Valley
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 7 Cons Semis
145
01/07
L
Replay
F 6-2 0:53
L. Fox
Cheyenne East
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 6 SF w/WB
145
01/06
W
Replay
F 7-1 1:32
T. Thoman
Riverton
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 4 QF w/WB
145
01/06
W
Replay
F 4-1 1:41
A. Gifford
Douglas
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 2
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 0-0 1:52
L. Bremer
---
WHSAA 2A East Regional
Placement Matches
138
02/18
W
F 0-0 5:12
E. Tokarczyk
Hulett
WHSAA 2A East Regional
Semis and WB3
138
02/18
W
F 0-0 1:38
J. Holman
---
WHSAA 2A East Regional
Quarters and WB1
138
02/18
W
F 0-0 0:28
I. Kremers
Niobrara County
WHSAA 2A East Regional
Round 1 (16 Man)
138
02/12
W
MD 16-6
K. Gibson
---
Carbon County Invite
3rd and 5th Placement Matches (16 Man)
132
02/12
L
F 0-0 4:52
D. Larsen
Pinedale
Carbon County Invite
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/12
W
F 0-0 3:24
J. Weske
Cokeville
Carbon County Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/11
W
F 0-0 0:48
J. Foster
Hulett
Carbon County Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/11
L
F 0-0 0:38
T. Granaas
Glenrock
Carbon County Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/11
W
F 0-0 1:53
H. Bame
HEM
Carbon County Invite
Round 1 (16 Man)
132
02/05
W
F 1-6 3:05
L. Bremer
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2022 Southeast Duals
Placement (12 Team)
138
02/05
W
F 2-0 0:51
C. McGinnis-Sparks
Burns/Pine Bluffs
2022 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
138
02/05
W
F 11-3 1:58
T. Wilkins
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2022 Southeast Duals
Round 2 (12 Team)
132
02/05
W
F 4-0 2:33
U. Voss
Mitchell
2022 Southeast Duals
Round 1 (12 Team)
138
01/29
L
DEC 6-5
C. Willnerd
---
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
01/29
L
F 2-6 2:30
A. Davis
---
Belle Fourche Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/29
W
TF 17-1 3:35
M. Ulmer
Hulett
Belle Fourche Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/29
W
F 5-0 1:28
C. Hicks
---
Belle Fourche Invitational
Round 5
132
01/28
L
F 7-1 1:21
C. Richter
Rapid City Stevens
Belle Fourche Invitational
Round 4
132
01/28
W
F 8-3 1:56
S. Kopp
Belle Fourche
Belle Fourche Invitational
Round 2
132
01/22
W
F 11-0 1:56
R. Taylor
---
Dylan Humes Memorial Mixer - JV
Round 2
134-136
01/22
W
F 4-1 0:57
Q. Palmer
Wheatland
Dylan Humes Memorial Mixer - JV
Round 1
134-136
01/22
L
F 14-7 4:24
T. DAVILLA
Kelly Walsh
Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity
Wrestleback
132
01/21
L
F 11-6 5:00
A. Draper
Thunder Basin High School
Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity
Quarters, WB 32
132
01/21
W
F 9-1 3:58
N. Miller
Baker
Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity
Wrestlebacks
132
01/15
W
DEC 10-4
D. Nichols
Burns/Pine Bluffs
Blazer Duals
Round 1 (6 Team)
138
01/15
W
F 2-0 1:10
B. Bergeaux
Kelly Walsh JV
Blazer Duals
Round 3 (6 Team)
138
01/15
W
F 7-6 2:44
C. Richardson
Kelly Walsh JV
Blazer Duals
Round 2 (6 Team)
138
01/15
W
F 7-7 1:40
M. Sandusky
Torrington High School
Blazer Duals
Round 4 (6 Team)
138
01/15
W
F 4-1 1:17
T. Granaas
Glenrock
Blazer Duals
Round 5 (6 Team)
138
01/14
L
DEC 7-4
C. Holmes
Newcastle/Upton
2022 12th Annual Newcastle Dogie
Round 3 Cons w/SF
132
01/14
W
F 5-0 1:27
C. Hicks
---
2022 12th Annual Newcastle Dogie
Round 2 1/2
132
01/14
L
F 2-7 2:43
A. Davis
---
2022 12th Annual Newcastle Dogie
Round 2
132
01/14
W
F 2-0 0:47
Z. Irion
Sturgis
2022 12th Annual Newcastle Dogie
Round 1
132
01/07
L
Replay
F 1-7 3:23
C. Snyder
Lander Valley
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/07
L
Replay
F 2-0 1:00
C. Johnson
Douglas
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/07
W
Replay
F 16-12 2:42
T. Hubbs
Laramie
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 8-1 2:41
M. Petersen
---
WHSAA State Championships
5th Place
2A-120
02/25
L
F 5-0 1:00
P. Garrett
Wright
WHSAA State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
2A-120
02/25
W
F 4-2 1:38
S. Needham
Thermopolis
WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
2A-120
02/25
W
F 3-0 2:44
M. Lane
---
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-120
02/25
W
F 2-1 1:33
J. Holman
---
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
2A-120
02/25
L
F 9-12 3:18
K. Gibson
---
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-120
02/20
L
F 2-0 0:35
K. Brothwell
Lingle-Fort Laramie/Southeast
WHSAA 2A Southeast Quadrant Qualifier
Placement Matches
120
02/20
W
F 9-0 4:26
H. Bame
H.e.m.
WHSAA 2A Southeast Quadrant Qualifier
Semis and WB 3
120
02/06
L
F 2-0 0:42
K. Brothwell
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2021 Southeast Duals
Round 1 (6 Team)
120
02/06
W
F 12-2 2:29
C. Daugherty
Central JV
2021 Southeast Duals
Round 2 (6 Team)
120
01/15
L
F 2-0 1:21
C. Holmes
Newcastle/Upton
Newcastle Dual Invite
Round 1 (4 Team)
120
01/15
W
F 6-1 1:59
A. Ramirez
---
Newcastle Dual Invite
Round 3 (4 Team)
120
01/15
W
F 6-0 1:46
A. Ontiveros
Thunder Basin High School
Newcastle Dual Invite
Round 2 (4 Team)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/11
L
F 8-1 2:47
W. Sylvester
---
Dogger Junior High Tournament
Round 3
Group 13
11/11
L
F 8-0 1:15
K. Brothwell
Southeast
Dogger Junior High Tournament
Round 2
Group 13
11/11
L
F 4-1 2:11
D. Nichols
Burns
Dogger Junior High Tournament
Round 1
Group 13
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022