Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danny Hudson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Liberty Christian
Liberty Christian Academy
Xtreme
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/01
L
F 10-2 2:31
K. Nase
Howell
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (8 Team)
132
08/01
L
F 4-0 1:47
B. Weaver
Nauman Pink
Tyrant Bison Duals High School
Semis (4 Team)
132
08/01
L
F 6-0 0:44
R. Eckerle
Gonzo Trained
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (8 Team)
132
08/01
L
F 2-0 1:11
D. Chappell
Nauman Purple
Tyrant Bison Duals High School
Round 6 (8 Team)
132
08/01
L
F 11-0 2:41
D. Findora
Team DE Gold
Tyrant Bison Duals High School
Round 5 (8 Team)
132
08/01
L
F 2-0 0:32
M. Leshock
Team Eagles
Tyrant Bison Duals High School
Round 7 (8 Team)
132
08/01
L
F 8-3 1:15
I. Thorton
Bandits
Tyrant Bison Duals High School
Round 4 (8 Team)
132
08/01
L
F 2-0 0:21
A. Gonzalez
Locos
Tyrant Bison Duals High School
Placement (4 Team)
132
08/01
L
F 2-0 1:29
H. Green
---
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (8 Team)
132
02/08
L
F 4-0 0:55
B. Habel
Wilson Memorial
Region 3C Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/08
W
F 4-0 1:47
O. Burks
Heritage
Region 3C Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/08
L
F 4-4 2:32
T. Rafeeq
Spotswood
Region 3C Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/30
L
F 10-2 3:05
G. Good
Brookville
Region 3C Qualifier
Placement Matches (8 Man)
126
01/30
W
F 7-3 3:13
P. Watts
Liberty (Bedford)
Region 3C Qualifier
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/04
L
F 4-0 1:16
B. Noell
---
2020 LCA Invitational
Rd 3 WB (32 Man)
126
01/04
L
F 8-4 3:19
S. Tingler
William Byrd
2020 LCA Invitational
Champ Round 2 & Rd 1 WB (32 Man)
126
12/28
L
DEC 7-4
D. Dandridge
Rockbridge County
2019 Big Orange Wrestling Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
126
12/27
L
F 4-4 2:45
J. Martin
---
2019 Big Orange Wrestling Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
12/27
W
F 4-2 4:21
T. Markham
Liberty
2019 Big Orange Wrestling Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
12/14
L
F 5-7 2:45
G. English
Amherst County
2019 Titan Toughman Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/14
L
F 2-0 1:02
C. Hunt
Northside
2019 Titan Toughman Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/14
W
F 4-0 1:44
B. Weatherman
Carroll County
2019 Titan Toughman Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
126
12/07
L
DEC 8-3
A. Bowman
Blacksburg
2019 River Rumble Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/07
W
MD 13-0
H. Smith
Salem
2019 River Rumble Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/07
W
F 10-2 3:59
N. Golden
Pulaski County
2019 River Rumble Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/07
L
F 6-0 3:16
B. Cole
Jefferson Forest
2019 River Rumble Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020