May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
IGNACIO GATICA
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
MG-McFarland
Monona Grove /McFarland
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
TF 16-1 1:55
J. Stritesky
Badger
WIAA D1 Sect. @ Elkhorn Area
Quarterfinals (8 Man)
120
02/09
W
F 15-7 4:47
J. Bandler
Oconomowoc
WIAA D1 Reg. 1 @ Oconomowoc
2nd & 4th (8 Man)
120
02/09
L
F 2-0 0:47
E. Pazdziora
Madison La Follette
WIAA D1 Reg. 1 @ Oconomowoc
1st, 3rd, 5th (8 Man)
120
02/09
L
F 2-0 0:18
D. Steinmetz
Stoughton
WIAA D1 Reg. 1 @ Oconomowoc
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/09
W
DEC 6-4
R. Rivest
Sun Prairie
WIAA D1 Reg. 1 @ Oconomowoc
Quarterfinals (8 Man)
120
02/02
L
F 0-0
W. Wichman
Watertown
Badger Conference Tournament 2019
Finals
120
02/02
L
DEC 3-0
L. Beyer
DeForest
Badger Conference Tournament 2019
Round 4
120
02/02
W
MD 8-0
H. Caygill
Sauk Prairie
Badger Conference Tournament 2019
Round 3
120
02/02
L
F 2-0 0:46
D. Steinmetz
Stoughton
Badger Conference Tournament 2019
Round 2
120
02/02
W
F 7-0 2:51
V. Tikkanen
Baraboo
Badger Conference Tournament 2019
Round 1
120
01/19
L
F 2-0 1:53
Y. Xiong
---
Bernie Kane Classic
Round 4 (6 Team)
120
01/19
W
DEC 7-4
J. Krizenesky
North Fond du Lac/St Marys Springs
Bernie Kane Classic
Round 2 (6 Team)
120
01/19
L
F 5-0 0:27
E. Pazdziora
Madison La Follette
Bernie Kane Classic
Round 3 (6 Team)
120
01/19
L
TF 15-0 5:00
T. Dow
---
Monona Grove/McFarland @ Stoughton
Round 1
120
01/12
W
F 9-0 3:08
N. Curci
New Berlin West
2019 Norski Invite
Round 5
120
01/12
L
F 12-10 2:23
C. Weaver
Monona Grove/McFarland
2019 Norski Invite
Round 4
120
01/12
W
DEC 9-4
J. Larson
Deforest
2019 Norski Invite
Round 3
120
01/12
W
DEC 4-2
r. hibner
---
2019 Norski Invite
Round 2
120
01/12
W
F 2-0 1:22
I. Mueller
West Bend West
2019 Norski Invite
Round 1
120
01/12
W
F 2-0 1:19
L. Broitzman
Monroe
Monona Grove/McFarland @ Monroe
Round 1
120
01/05
W
F 2-0 0:56
M. Fritsche
Watertown
Monona Grove/McFarland @ Watertown
Round 1
113
12/08
L
F 6-0 2:56
H. Kieliszewski
Milton
Waunakee Warrior Varsity Invite
Post Lunch Round 2
113
12/08
L
F 6-0 2:56
H. Kieliszewski
---
Waunakee Warrior Varsity Invite
Post Lunch Round 2
113
12/08
L
F 2-0 0:32
Q. Gehrmann
Jefferson
Waunakee Warrior Varsity Invite
Post Lunch Round 1
113
12/08
L
F 2-0 0:32
Q. Gehrmann
Jefferson
Waunakee Warrior Varsity Invite
Post Lunch Round 1
113
12/08
L
MD 8-0
E. Schoen
Milton
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 3
113
12/08
L
MD 8-0
E. Schoen
---
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 3
113
12/08
L
DEC 2-1
K. Layton
Riverdale
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 1
113
12/08
L
DEC 2-1
K. Layton
Riverdale
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 1
113
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 4-0 1:56
P. Jacobson
Elkhorn Area
WIAA D1 Sect. @ Fort Atkinson
Quarterfinals (8 Man)
106
02/10
L
DEF 0-0
S. Brandenburg
Fort Atkinson
WIAA D1 Reg. 1 @ Sun Prairie
2nd & 4th (8 Man)
106
02/10
W
F 2-0 1:52
E. Hernandez
Watertown
WIAA D1 Reg. 1 @ Sun Prairie
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/10
L
F 4-0 2:44
A. Wicks
---
WIAA D1 Reg. 1 @ Sun Prairie
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/10
W
F 2-0 1:54
F. Trinidad
Oregon
WIAA D1 Reg. 1 @ Sun Prairie
Quarterfinals (8 Man)
106
02/03
L
F 4-0 2:17
E. Schoen
---
Badger Conference Tournament 2018
Finals
106
02/03
L
F 0-0 1:21
S. Brandenburg
Ft. Atkinson
Badger Conference Tournament 2018
Round 4
106
02/03
W
F 7-0 2:21
D. Wickstrum
Monroe
Badger Conference Tournament 2018
Round 3
106
02/03
L
F 2-0 0:37
D. Enge
Sauk Prairie
Badger Conference Tournament 2018
Round 2
106
02/03
W
F 4-2 4:53
C. Shortreed
DeForest
Badger Conference Tournament 2018
Round 1
106
01/20
W
F 2-0 1:43
K. Moudy
---
Bernie Kane Classic
Round 2 (6 Team)
106
01/20
L
F 5-1 2:35
P. Yang
Madison West
Bernie Kane Classic
Round 1 (6 Team)
113
01/20
W
F 7-0 3:25
Y. Xiong
---
Bernie Kane Classic
Round 3 (6 Team)
106
01/09
L
DEF 0-0
M. Dutcher
---
Monona Grove/McFarland @ Milton
Round 1
113
12/09
L
FOR 0-0
A. Rodriguez
---
Waunakee Warrior Varsity Invite
VAR Placement 5th and lower
106
12/09
L
FOR 0-0
S. Lorenz
---
Waunakee Warrior Varsity Invite
Post Lunch Round 2
106
12/09
L
FOR 0-0
S. Smith
Holmen
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 3
106
12/09
L
DEF 2-0 0:18
C. Schultz
Milton
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 1
106
12/02
L
F 0-0 1:54
K. Kjos
---
Reedsburg Duals
Round 2 (8 Team)
113
12/02
W
F 0-0 1:58
T. Wheeler
Mauston
Reedsburg Duals
Round 1 (8 Team)
113
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020