Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Eldridge
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2011-2012
2010-2011
2006-2007
Team Name
Glenbard North
Villa-Lombard Cougars (NC)
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 5-1 2:33
M. Koran
Joliet (West)
IHSA State Championships
5th Place Bouts
3A 195
02/18
L
DEC 5-3 SV
S. Chapman
Gurnee (Warren)
IHSA State Championships
Cons. Semis (16 Man)
3A 195
02/18
L
MD 8-0
B. Johnson
Lockport (Twp.)
IHSA State Championships
Semis (16 Man)
3A 195
02/17
W
DEC 3-1 SV
J. Pruitt
Chicago (Marist)
IHSA State Championships
Quarters (16 Man)
3A 195
02/17
W
DEC 3-2
S. Hecox
---
IHSA State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
3A 195
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 0-0 2:54
D. Peterson
---
Rapids Quad
Round 3 (4 Team)
189
01/15
L
DEC 10-3
P. Hines
Ellsworth, WI
Rapids Quad
Round 1 (4 Team)
189
01/09
L
DEC 7-2
C. Westerby
Grand Island
Grand Island @ Glenbard North
Round 1
189
01/09
L
DEC 7-2
M. Ettore
Brandon
Brandon @ Glenbard North
Round 1
189
01/09
L
DEC 7-3
A. Josephson
---
Minneota @ Glenbard North
Round 1
189
01/09
L
MD 11-1
N. Shaw
Bettendorf
Bettendorf @ Glenbard North
Round 1
189
01/09
W
DEC 3-2
C. Heidemann
Waverly-Shell Rock
Waverly-Shell Rock @ Glenbard North
Round 1
189
01/07
W
DEC 3-2
C. Heidemann
Waverly-Shell Rock
The Clash IX
Round 1 (4 Team)
189
01/07
L
DEC 7-3
A. Josephson
Minneota
The Clash IX
Quarterfinals (8 Team)
189
01/07
L
DEC 7-2
C. Westerby
Grand Island
The Clash IX
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
189
01/07
L
DEC 7-2
M. Ettore
Brandon
The Clash IX
Finals (8 Team)
189
01/07
L
MD 11-1
N. Shaw
Bettendorf
The Clash IX
Round 3 (4 Team)
189
2006-2007
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
DEC 5-2
J. Allen
Hinsdale Red Devil WC (WC)
Joe Tholl, Sr. Invitational
Round 3 (4 Man)
177
02/11
L
F 0-0 1:09
M. Sojka
Harlem Cougars (N)
Joe Tholl, Sr. Invitational
Round 2 (4 Man)
177
02/11
L
DEC 1-0
M. Godfrey
Little Celtic WC (SC)
Joe Tholl, Sr. Invitational
Round 1 (4 Man)
177
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024