Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
AERON MILLS
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/08
L
F 2-0 2:34
A. Woodfork
---
ASAA Denali
Cons. Semis (16 Man)
152
12/07
L
F 8-2 3:15
P. Scott
Glennallen
ASAA Denali
semis
152
12/07
W
F 2-0 1:45
R. Alfaro
Valdez
ASAA Denali
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/01
W
F 2-0 0:38
R. Alfaro
Valdez High School
Glennallen Invitational
Consi Finals
152
12/01
W
F 4-7 3:11
L. Lovett
Delta
Glennallen Invitational
Consi Semis
152
11/30
L
F 9-0 4:35
J. Tosten
Colony High School
Glennallen Invitational
Semi finals
152
11/30
W
F 2-0 0:52
R. Alfaro
Valdez High School
Glennallen Invitational
Round 2
152
11/09
L
DEC 6-2
B. Kroto
Kenai Central High School
2018 ACS Denali Auto Glass Invite- HSB/G
3rd WB (32 Man)
152
11/09
W
DEC 7-5
T. Hammock
Sitka High School
2018 ACS Denali Auto Glass Invite- HSB/G
RD 3
152
11/09
L
MD 10-2
Z. Ensign
Craig High School
2018 ACS Denali Auto Glass Invite- HSB/G
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
11/09
W
F 2-0 1:51
E. Feleti
Barrow High School
2018 ACS Denali Auto Glass Invite- HSB/G
Round 1 (32 Man)
152
10/27
W
DEC 10-3
W. Helton
Wasilla High School
Wolfpack Red & Gold Tournament
Placement Matches (16 Man)
152
10/27
W
F 4-1 3:32
K. Rife
---
Wolfpack Red & Gold Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
152
10/27
L
F 10-0 3:21
J. Peterson
---
Wolfpack Red & Gold Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
10/27
W
F 13-9 5:20
D. Smith
Chugiak High School
Wolfpack Red & Gold Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
10/20
W
F 5-1 1:43
J. Caslin
Delta
2018 Throw Down in Snow Town
3rd Placement
152
10/20
W
F 8-0 4:21
E. Knell
Grace Christian School
2018 Throw Down in Snow Town
Rd 6
152
10/20
L
MD 11-2
J. Mathews
Wasilla High School
2018 Throw Down in Snow Town
Rd 4
152
10/19
W
DEF 0-0
M. Kuentzel
Grace Christian School
2018 Throw Down in Snow Town
Rd 2
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/09
L
F 4-1 1:31
A. Bancroft
---
ASAA Denali Conference
2nd Place Match (16 Man)
145
12/09
W
F 13-9 2:58
L. Lovett
Delta
ASAA Denali Conference
Placement Matches (16 Man)
145
12/09
W
DEC 12-8
B. Grorud
Eielson High School
ASAA Denali Conference
Cons. Semis (16 Man)
145
12/09
L
MD 16-3
G. Staley
Eielson High School
ASAA Denali Conference
semis
145
12/09
W
F 2-0 1:25
D. Scott
---
ASAA Denali Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/02
L
DEC 6-2
G. Staley
Eielson High School
Glennallen Invitational
Round 6
145
12/02
W
F 5-0 1:33
B. Grorud
Eielson High School
Glennallen Invitational
Round 5
145
12/02
W
MD 20-7
L. Lovett
Delta
Glennallen Invitational
Round 3
145
12/01
L
F 2-0 1:41
K. Pearce
Hutchison High School
Glennallen Invitational
Round 1
145
11/18
L
MD 12-1
I. Palmieri
West Valley Wolfpack
2017 Lancer Smith Memorial HS JV
2nd Wrestleback (32 Man)
145
11/18
L
DEC 8-4
D. Anufriev
Voznesenka
2017 Lancer Smith Memorial HS JV
Round 2 Champ & WB (32)
145
11/17
W
DEC 8-7
C. Demucha
Kodiak
2017 Lancer Smith Memorial HS JV
Round 1 (32 Man)
145
11/11
L
MD 11-0
J. Perry
---
Hutchison Meltdown
4th Wrestleback (16 Man)
145
11/11
W
FOR 0-0
B. Foshee
West Valley Wolfpack
Hutchison Meltdown
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
11/10
W
F 6-2 1:58
D. Woody
North Pole Patriots
Hutchison Meltdown
2nd Wrestleback (16 Man)
145
11/10
L
F 9-2 3:32
S. Martin
Lathrop Wrestling
Hutchison Meltdown
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
10/20
L
F 2-0 0:56
A. Bancroft
---
2017 Throw Down in Snow Town
Round3
145
10/20
L
TF 19-4 5:26
B. Brower
Barrow High School
2017 Throw Down in Snow Town
Round 2
145
10/20
W
DEC 5-4
A. Cramer
Glennallen High School
2017 Throw Down in Snow Town
Round 1 (16 Man)
145
10/13
L
MD 10-0
L. Erwin
Colony High School
Houston Altercation 2017
Round 6
152
10/13
L
F 12-5 5:07
M. House
Houston
Houston Altercation 2017
Round 3
152
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
L
MD 11-0
A. Hansen
West Valley Wolfpack
Glennallen Invitational
Consolation Quarters Round 5
145
12/03
W
F 9-2 2:42
E. Peters
West Valley Wolfpack
Glennallen Invitational
Round 3
145
12/03
L
TF 16-0 5:43
L. Guim
Houston
Glennallen Invitational
Round 2
145
12/02
W
F 0-4 2:42
P. Scott
Glennallen High School
Glennallen Invitational
Round 1
145
11/19
L
MD 16-3
P. Scott
Glennallen High School
2016 Lancer Smith Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
145
11/19
W
FOR 0-0
M. Morrison
East Anchorage High School
2016 Lancer Smith Memorial
3rd WB (32 man)ID #`s 45-48
145
11/18
L
F 13-0 4:25
K. Oldham
Colony High School
2016 Lancer Smith Memorial
Round 2 Champ & WB (32)
145
11/04
L
DEC 4-2 SV
E. Jr
Manakotak
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
2nd Wrestleback (32 Man)
145
11/04
L
F 2-0 0:37
S. Askoak
New Stuyahok
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
11/04
W
F 5-0 3:12
P. Beans
Mt. Edgecumbe High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
Round 1 (32 Man)
145
10/21
L
F 2-0 2:03
D. Maslostov
Delta
Throwdown in Snowtown 2016
Round3
145
10/21
W
DEC 7-1
P. Woolery
Hutchison High School
Throwdown in Snowtown 2016
Round 2
145
10/21
L
F 5-0 3:46
T. Delaquito
Glennallen High School
Throwdown in Snowtown 2016
Round 1 (16 Man)
145
10/14
L
F 13-0 4:17
A. Miley
Colony High School
The Altercation 2016
Reound 3 cons 16,32 and qtr 32 last rd
145
10/14
L
F 4-0 1:59
J. Lautrup
Colony High School
The Altercation 2016
Round 1 (32 Man)
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/12
L
MD 15-2
M. Nayokpuk
Galena Hawks
Denali Conferences 2015
2nd Wrestleback (8 Man)
132
12/12
W
F 5-0 2:39
J. Hancock
Valdez High School
Denali Conferences 2015
1st WB
132
12/12
L
F 10-0 2:29
K. Dunlap
Eielson High School
Denali Conferences 2015
Quarterfinals (8 Man)
132
11/21
W
DEC 8-6 SV
P. Gadoury
Eagle River High School
Colony JV Scramble 2015
Round 3 (6 Man)
132
11/21
W
F 2-0 0:25
H. Nicholai
Kuskokwim Learning Academy
Colony JV Scramble 2015
Round 2 (6 Man)
132
11/20
L
F 7-0 1:44
A. Hacker
Wasilla High School
Colony JV Scramble 2015
Round 1 (6 Man)
132
11/14
L
F 13-1 4:09
M. Nayokpuk
Galena Hawks
Hutchison Meltdown
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
11/14
L
F 4-1 3:40
P. Music
---
Hutchison Meltdown
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
11/06
L
F 5-1 0:45
J. Apfelbeck
---
2015 LIME SOLAR/ACS INVITATIONAL
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
11/06
L
F 4-1 1:44
S. Askoak
New Stuyahok High School
2015 LIME SOLAR/ACS INVITATIONAL
Round 1 (32 Man)
132
10/24
W
F 2-1 1:36
Z. Arnold
West Valley Wolfpack
West Valley Red/Gold
Round 3 (4 Man)
132
10/24
W
F 8-7 2:00
T. Merritt
Lathrop Wrestling
West Valley Red/Gold
Round 2 (4 Man)
132
10/24
L
F 10-0 2:36
J. Stone
Eielson High School
West Valley Red/Gold
Round 1 (4 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024