Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Rohrbach
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
CARY (C-GROVE)
CARY-GROVE
Cary (C.-Grove)
Cary Grove
Cary Grove
Cary Grove High School
Cary-Grove
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 0-5 2:47
Z. Kitchen
Crystal Lake (South)
Crystal Lake (South) @ Cary (C.-Grove)
Round 1
138
12/17
L
F 0-0
B. Evamgelista
Wheaton (North)
Lincoln Way West Quad
Champ. Round 1
138
12/14
W
F 0-0
B. Paicmino
Crystal Lake (Central)
Crystal Lake (Central) @ Cary (C.-Grove)
Round 1
138
12/01
L
F 11-3 3:47
J. Jakowitsch
Huntley
Huntley @ Cary (C.-Grove)
Round 1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 0-0
J. Jarvis
---
Cary-Grove @ Normal West
Round 1
126
01/22
L
MD 10-2
J. Madl
Elk Grove
Cary-Grove @ Elk Grove
Round 1
126
01/06
L
F 5-6 3:29
S. Rahimi
ROCKFORD (EAST)
XLIII Sycamore Invitational
Gold Division 3rd Place
126
01/06
L
F 10-2 4:35
I. Vela
WOODSTOCK (NORTH)
XLIII Sycamore Invitational
Gold Division Semifinals and Wrestlebacks
126
01/06
W
F 0-2 1:22
M. Cozzi
---
XLIII Sycamore Invitational
Gold Division Quarterfinals
126
01/06
L
F 4-0 1:19
R. Durlacher
---
XLIII Sycamore Invitational
Round 3 (24 Man)
126
01/04
L
F 6-4 5:38
E. Nabong
Crystal Lake (South)
Cary-Grove @ Crystal Lake (South)
Round 1
132
12/29
L
MD 12-2
C. Schap
---
Mid-States Wrestling Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
12/29
L
MD 11-2
C. Schap
Sycamore
Mid-States Wrestling Classic
Cons. Round 3
126
12/28
W
DEC 11-4
J. Sormrude
West Allis Central
Mid-States Wrestling Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
126
12/28
W
MD 11-1
J. Cuellar
Whitewater
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
12/28
L
F 0-0 0:59
M. French
Kenosha Tremper
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
126
12/16
L
DEC 6-4
C. Hemingsen
Fox Lake (Grant)
Ben Janski Invitational
Placement Matches (12 Man)
126
12/16
W
F 0-0 1:16
M. Locascio
---
Ben Janski Invitational
Semis & 2nd WB (12 Man)
126
12/16
W
F 1-2 1:30
N. Auer
Palatine (Fremd)
Ben Janski Invitational
Quarterfinals (12 Man)
126
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
F 6-3 1:51
T. Vaniter
---
IWCOA 2017 Frosh/Soph State
Consi Round 1 -32 man (mats 7-12)
126
03/11
L
F 2-0 1:35
C. Alber
---
IWCOA 2017 Frosh/Soph State
Round of 32
126
03/05
L
F 7-3 2:02
Z. McCain
---
IWCOA 2017 N Sect Lake Zurich
1st & 3rd (16 Man)
126
03/05
W
F 8-7 2:56
E. Reyes
Antioch
IWCOA 2017 N Sect Lake Zurich
4th Wrestleback (16 Man)
126
03/05
W
DEC 11-5
W. Conlon
---
IWCOA 2017 N Sect Lake Zurich
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
03/05
L
F 3-2 1:56
Q. Hart
---
IWCOA 2017 N Sect Lake Zurich
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/26
L
MD 12-2
J. Ridle
---
IWCOA 2017 N Reg Lake Zurich
1st & 3rd (16 Man)
126
02/26
W
F 7-0 1:19
W. Conlon
---
IWCOA 2017 N Reg Lake Zurich
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/26
W
F 2-3 1:44
J. Cruz
Dundee Crown
IWCOA 2017 N Reg Lake Zurich
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/26
W
F 2-0 1:00
R. Sobreoena
Jacobs
IWCOA 2017 N Reg Lake Zurich
Round 1 (16 Man)
126
12/17
W
F 0-4 1:22
S. Rybov
Glenbrook North
Ben Jansky Invvitational
Placement Matches (16 Man)
126
12/17
W
DEC 3-1
B. Burdette
Lakes
Ben Jansky Invvitational
Semifinals (16 Man)
126
12/17
W
F 4-7 3:51
B. Amin
Crystal Lake South
Ben Jansky Invvitational
Quarterfinals (16 Man)
126
12/17
W
F 9-2 2:15
J. Vazquez
Grant
Ben Jansky Invvitational
Round 1 (16 Man)
126
12/13
W
DEC 8-5
I. Oviedo
Sycamore
JV Quad (Antioch, CG, STE)
Champ. Round 1
132
12/12
L
F 4-3
B. Rico
Dundee-Crown
Dundee-Crown @ Cary-Grove
Round 1
126
12/11
L
F 0-0 2:37
K. Smoot
Huntley
Cary-Grove @ Huntley
Round 1
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
DEC 9-2
I. McGee
---
IWCOA 2016 N Sect Lake Zurich
4th Wrestleback (16 Man)
120
03/06
W
MD 15-5
H. Mitchell
Schaumburg
IWCOA 2016 N Sect Lake Zurich
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
03/06
W
F 2-0 0:37
R. Topper
Grant
IWCOA 2016 N Sect Lake Zurich
2nd Wrestleback (16 Man)
120
03/06
L
F 7-0 4:13
C. Burns
---
IWCOA 2016 N Sect Lake Zurich
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/28
L
F 11-0 3:45
A. Pinter
Cary Grove
IWCOA 2016 N Reg Lake Zurich
Placement matches
120
02/28
W
MD 11-0
H. Mitchell
Schaumburg
IWCOA 2016 N Reg Lake Zurich
round 4
120
02/28
W
F 7-1 2:30
C. Arellano
Lake Park
IWCOA 2016 N Reg Lake Zurich
round 2
120
02/28
W
F 6-1 0:53
A. Garces
Bartlett
IWCOA 2016 N Reg Lake Zurich
Round 1 (16 Man)
120
12/18
L
F 0-0 1:50
T. Conlon
McHenry High School
McHenry High School @ Cary Grove High School
Round 1
126
12/17
L
DEC 11-8
G. Windisch
---
Cary Grove High School @ Crystal Lake Central
Round 1
126
12/14
L
F 0-0 5:55
B. Keifer
Kaneland
Kaneland @ Cary Grove High School
Round 1
126
12/04
L
F 0-0 1:41
K. Smoot
Huntley High School
Cary Grove High School @ Huntley High School
Round 1
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020