Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryce Miller
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2020-2021
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
LCW3
Roscommon
Roscommon Youth
Roscommon Youth WC
Roscommon Youth Wrestling
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/28
L
DEC 6-1
B. Hackworth
---
OAC Grade School State Championships
Cons. Round 2
65
03/27
W
F 7-2 2:44
l. NE4
---
OAC Grade School State Championships
Round 2
65
03/27
L
TF 18-2 1:57
A. Bechlem
---
OAC Grade School State Championships
Round 1 (32 Man)
65
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
W
F 2-0 0:32
B. Cutler
Reed City Youth Wrestling
MYWAY North Regional
Round 3 (3 Man)
69
03/17
W
F 9-2 2:26
M. Delamater
Wildcat WC - Lakeview
MYWAY North Regional
Round 1 (3 Man)
69
02/24
W
F 9-1 1:44
K. Wanstead
Pine River Youth WC
Traverse City West
Round 5 (6 Man)
66
02/24
W
F 2-1 2:33
T. Dontz
Kingsley Youth Wrestling
Traverse City West
Round 4 (6 Man)
66
02/24
W
F 2-0 0:38
J. Holmes
Pine River Youth WC
Traverse City West
Round 3 (6 Man)
66
02/24
L
F 4-0 2:31
S. Karmon
Traverse City WC
Traverse City West
Round 2 (6 Man)
66
02/24
L
F 2-0 0:24
L. Lehre
Gaylord WC
Traverse City West
Round 1 (6 Man)
66
02/17
W
F 8-0 4:02
J. Holmes
Pine River Youth WC
Fulton
Round 5 (5 Man)
66
02/17
W
F 6-2 3:51
G. Merchant
The Sting
Fulton
Round 3 (5 Man)
66
02/17
W
F 4-0 1:08
C. Ryan
Fulton WC
Fulton
Round 2 (5 Man)
66
02/17
W
F 2-0 0:34
L. Garcia
Alma WC
Fulton
Round 1 (5 Man)
66
02/10
L
F 15-2 2:15
C. Eberly
Brighton WC
Brighton Open & Novice
Placement Matches (8 Man)
66
02/10
W
DEC 8-4
B. Barnes
Waterford WC
Brighton Open & Novice
Cons. Semis (8 Man)
66
02/10
W
F 5-0 1:15
V. Klapperich
---
Brighton Open & Novice
Semis & WB (8 Man)
66
02/10
L
F 2-0 0:39
D. Pollins
Michigan Matcats
Brighton Open & Novice
Quarterfinals (8 Man)
66
02/03
L
F 0-0 0:41
B. Demory
Oc Thunder WC
Mio
Round 3 (4 Man)
66
02/03
W
DEC 4-1
A. Moore
Grayling Youth WC
Mio
Round 2 (4 Man)
66
02/03
W
F 6-0 2:25
L. Olsen
Oc Thunder WC
Mio
Round 1 (4 Man)
66
01/26
L
F 0-0 1:22
L. Smith
Freeland Youth
NEMWA - Week 4 Roscommon
1st & 3rd (16 Man)
67
01/26
W
F 0-0
A. Long
---
NEMWA - Week 4 Roscommon
4th Wrestleback (16 Man)
67
01/26
L
F 0-0
O. Senkowski
Midland Havoc
NEMWA - Week 4 Roscommon
Semis & 3rd WB (16 Man)
67
01/26
W
F 0-0
J. Brown
Coleman Youth Wrestling
NEMWA - Week 4 Roscommon
Quarters & 1st WB (16 Man)
67
01/20
W
TF 24-7 2:57
K. Cooper
Pine River Youth WC
Coleman
Round 5 (5 Man)
66
01/20
W
FOR 0-0
f. forfeit
---
Coleman
Round 3 (5 Man)
66
01/20
W
MD 10-1
J. Holmes
Pine River Youth WC
Coleman
Round 2 (5 Man)
66
01/20
W
F 2-0 1:27
L. Garcia
Alma WC
Coleman
Round 1 (5 Man)
66
01/13
L
FOR 0-0
L. Lehre
Gaylord WC
Grayling
Round 5 (5 Man)
69B
01/13
L
DEC 13-6
C. Jess
Charlevoix WC
Grayling
Round 4 (5 Man)
69B
01/13
L
F 2-0 0:35
T. Densmore
Capital City Lions
Grayling
Round 2 (5 Man)
69B
01/13
L
F 2-0 3:55
A. Moore
Grayling Youth WC
Grayling
Round 1 (5 Man)
69B
01/06
W
DEC 10-3
M. Delamater
Wildcat WC - Lakeview
St Louis
Round 5 (5 Man)
69
01/06
W
F 2-0 0:30
H. Prohaska
Fulton WC
St Louis
Round 4 (5 Man)
69
01/06
W
DEC 10-3
J. Lamkin
---
St Louis
Round 3 (5 Man)
69
01/06
L
DEC 12-7
K. Suhr
Breckenridge Huskies
St Louis
Round 2 (5 Man)
69
12/09
L
F 4-0 0:49
C. Nostrant
Team GRWA
Evart
Round 3 (4 Man)
66
12/09
W
F 2-2 0:58
J. Holmes
Pine River Youth WC
Evart
Round 2 (4 Man)
66
12/09
L
F 14-1 3:51
S. Karmon
Traverse City WC
Evart
Round 1 (4 Man)
66
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 9-2
B. Demory
Oc Thunder WC
MYWAY Greights Far North
Semis & 3rd WB (16 Man)
59
02/25
W
F 2-0 0:43
M. Quigley
---
MYWAY Greights Far North
2nd Wrestleback (16 Man)
59
02/25
L
F 2-0 0:40
A. Fielder
Hanover-Horton Comet Wrestling
MYWAY Greights Far North
Quarters & 1st WB (16 Man)
59
02/18
L
DEC 6-1
B. Demory
Oc Thunder WC
Cheboygan
Round 5 (5 Man)
55/59
02/18
W
DEC 4-0
H. Bliss
Newberry
Cheboygan
Round 3 (5 Man)
55/59
02/18
W
F 5-0 0:44
L. Olsen
Oc Thunder WC
Cheboygan
Round 2 (5 Man)
55/59
02/18
W
F 16-4 2:53
A. Bivens
Oc Thunder WC
Cheboygan
Round 1 (5 Man)
55/59
02/04
L
F 8-3 1:15
M. Curtiss
Shepherd WC
Chippewa Hills
Placement Matches (8 Man)
59
02/04
W
F 2-0 0:25
H. Cornell
Big Rapids Cardinals
Chippewa Hills
Cons. Semis (8 Man)
59
02/04
L
F 8-0 3:49
J. Row
Mustang WC
Chippewa Hills
Semis & WB (8 Man)
59
02/04
W
DEC 15-10
S. Wilson
CM Swarm
Chippewa Hills
Quarterfinals (8 Man)
59
02/03
L
MD 12-0
L. Terrell
Beaverton
NEMWA Wk 5 Kingsley
Placement Matches (8 Man)
63
02/03
W
DEC 10-10
C. Mooring
Kalkaska
NEMWA Wk 5 Kingsley
Semis & 1st WB (8 Man)
63
01/28
L
F 2-0 0:39
W. Hanel
Indian River Bulldogs
Gaylord
Round 5 (6 Man)
63
01/28
L
F 2-0 1:03
W. Kramarczyk
Hartland WC
Gaylord
Round 4 (6 Man)
63
01/28
L
F 11-2 2:16
A. Rayl
Charlevoix WC
Gaylord
Round 3 (6 Man)
63
01/28
L
F 2-0 0:33
G. Gifford
Oc Thunder WC
Gaylord
Round 2 (6 Man)
63
01/28
W
F 4-1 1:28
P. Farmer
Grayling Youth WC
Gaylord
Round 1 (6 Man)
63
01/21
W
F 2-0 0:44
A. Szymoniak
Gaylord WC
Coleman
Round 3 (3 Man)
59
01/21
W
F 2-0 1:28
H. Cornell
Big Rapids Cardinals
Coleman
Round 1 (3 Man)
59
01/20
L
TF 25-7
T. Celestino
Gladwin Wrestling
NEMWA Wk 3 Coleman
4th Wrestleback (16 Man)
63
01/20
W
F 0-0 0:53
C. Mooring
Kalkaska
NEMWA Wk 3 Coleman
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
01/20
L
F 0-0 2:43
J. Smith
Sault Ste Marie Youth WC
NEMWA Wk 3 Coleman
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
01/14
W
F 2-0 0:16
M. Quigley
---
Grayling
Round 3 (3 Man)
59
01/14
W
F 5-0 0:25
L. Olsen
Oc Thunder WC
Grayling
Round 1 (3 Man)
59
01/13
L
F 5-2 1:18
K. Ruggles
Bay County Road Runners
Week 2 NEMWA Bay County
Round 5 (5 Man)
59
01/13
L
F 9-2 1:58
B. Willford
Gladwin Youth
Week 2 NEMWA Bay County
Round 4 (5 Man)
59
01/13
L
DEC 5-2
C. Balcirak
Gladwin Youth
Week 2 NEMWA Bay County
Round 2 (5 Man)
59
01/13
L
F 2-0
J. Ford
Bay County Road Runners
Week 2 NEMWA Bay County
Round 1 (5 Man)
59
01/06
L
DEC 10-8
F. Kimball
Charlton Heston
NEMWA WK 1 Ogemaw
Semis & 1st WB (8 Man)
63
01/06
L
DEC 10-8
N. Bewley
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA WK 1 Ogemaw
Quarterfinals (8 Man)
63
12/16
L
F 0-0 1:02
J. Ford
Bay County Road Runners
NEMWA Gladwin Preseason
1st & 3rd (16 Man)
63
12/16
W
F 0-0 1:00
B. Briggs
SSC Youth Wrestling
NEMWA Gladwin Preseason
4th Wrestleback (16 Man)
63
12/16
W
F 0-0 4:28
N. Bewley
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA Gladwin Preseason
Semis & 3rd WB (16 Man)
63
12/16
L
F 0-0 1:00
T. Raey
---
NEMWA Gladwin Preseason
Quarters & 1st WB (16 Man)
63
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
MD 12-4
J. Gagnon
Whit/Pres
NEMWA Regionals Ogemaw
Semis & WB (8 Man)
52
02/18
L
F 0-0 1:05
J. Blair
---
NEMWA Regionals Ogemaw
Quarterfinals (8 Man)
52
02/11
L
F 0-0 0:41
N. Anderson
Midland Youth
NEMWA Ogemaw Week 6
Round 5 (5 Man)
52
02/11
W
F 0-0 0:17
E. Lynch
Freeland Youth
NEMWA Ogemaw Week 6
Round 4 (5 Man)
52
02/11
W
F 0-0 0:30
S. McKimmy
Meridian Youth Wrestling
NEMWA Ogemaw Week 6
Round 2 (5 Man)
52
02/11
W
F 0-0 0:55
A. Weyrowske
Midland Youth
NEMWA Ogemaw Week 6
Round 1 (5 Man)
52
02/04
L
MD 18-9
C. Balcirak
Gladwin Youth
NEMWA Gladwin Week 5
Placement Matches (8 Man)
52
02/04
W
F 0-0 2:28
K. Castellon
Central Michigan Wrestling
NEMWA Gladwin Week 5
Semis & 1st WB (8 Man)
52
01/28
L
TF 18-3
J. Gagnon
W-P youth wrestling
NEMWA STANDISH STERLING CENTRAL WEEK 4
Placement Matches (8 Man)
49-52
01/28
W
MD 10-0
T. Gillette
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA STANDISH STERLING CENTRAL WEEK 4
2nd Wrestleback (8 Man)
49-52
01/28
L
F 0-0 1:25
J. Blair
---
NEMWA STANDISH STERLING CENTRAL WEEK 4
Semis & 1st WB (8 Man)
49-52
01/21
L
F 0-0 3:27
C. Balcirak
Gladwin Wrestling
NEMWA ROSCOMMON WEEK 3
Round 5 (5 Man)
49-52
01/21
W
DEC 14-7
J. Gagnon
W-P youth wrestling
NEMWA ROSCOMMON WEEK 3
Round 2 (5 Man)
49-52
01/21
W
FOR 0-0
B. Bolton
Grayling Youth Wrestling Club
NEMWA ROSCOMMON WEEK 3
Round 3 (5 Man)
49-52
01/21
W
F 0-0 0:38
C. Smith
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA ROSCOMMON WEEK 3
Round 1 (5 Man)
49-52
01/14
W
F 0-0 0:15
L. Smith
Clare Youth Wrestling
NEMWA Kingsley Week 2
Round 5 (5 Man)
52
01/14
W
F 2-1 3:40
P. Veenstra
Pine River
NEMWA Kingsley Week 2
Round 3 (5 Man)
52
01/14
W
MD 16-2
M. Dewey
Clare Youth Wrestling
NEMWA Kingsley Week 2
Round 4 (5 Man)
52
01/14
W
DEC 8-4
C. Dise
Central Michigan Wrestling
NEMWA Kingsley Week 2
Round 2 (5 Man)
52
01/07
L
F 0-0 0:26
N. Bewley
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA Gladwin Week 1
4th Wrestleback (16 Man)
55
01/07
W
F 0-0 0:30
M. Kurtz
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA Gladwin Week 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
01/07
W
F 0-0 1:10
E. Lynch
Freeland Youth
NEMWA Gladwin Week 1
2nd Wrestleback (16 Man)
55
01/07
L
F 0-0 0:51
B. Willford
Gladwin Wrestling
NEMWA Gladwin Week 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/07
W
F 0-0 1:00
M. Vliet
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA Gladwin Week 1
Round 1 (16 Man)
55
12/17
L
F 0-0 3:51
B. Willford
Gladwin Youth
NEMWA Gladwin Preseason
4th Wrestleback (16 Man)
55
12/17
W
F 0-0 3:10
I. Hilliard
Clare Youth Wrestling
NEMWA Gladwin Preseason
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
12/17
W
F 0-0 3:32
B. Bailey
Farwell Youth Wrestling Club
NEMWA Gladwin Preseason
2nd Wrestleback (16 Man)
55
12/17
L
F 0-0 1:02
J. Ford
Bay County Road Runners
NEMWA Gladwin Preseason
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
12/17
W
DEC 0-0
J. Gagnon
W-P youth wrestling
NEMWA Gladwin Preseason
Round 1 (16 Man)
55
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 5-0 2:11
K. Ruggles
Bay Co
NEMWA States
Round 2
49
02/20
L
F 2-0 0:27
J. Hayes
Bay Co
NEMWA States
Round 1
49
02/13
L
F 0-0 0:38
L. Carstensen
Clare Youth Wrestling
NEMWA Regionals Div CD
Placement Matches (8 Man)
49
02/13
W
DEC 15-14
F. Kimball
Houghton Lake
NEMWA Regionals Div CD
Cons. Semis (8 Man)
49
02/13
L
F 0-0 0:35
J. Smith
---
NEMWA Regionals Div CD
Semis & WB (8 Man)
49
02/13
W
DEC 8-6
N. Bewley
Ogemaw Bulldogs
NEMWA Regionals Div CD
Quarterfinals (8 Man)
49
01/30
L
F 0-0 0:27
K. Ruggles
Bay County Road Runners
NEMWA Ogemaw Wk 5
Placement Matches (8 Man)
46-49
01/30
W
MD 10-2
J. Krompetz
Gladwin Youth
NEMWA Ogemaw Wk 5
Semis & 1st WB (8 Man)
46-49
01/30
W
F 0-0 0:50
K. Phelps
Beaverton Youth Wrestling
NEMWA Ogemaw Wk 5
Quarterfinals (8 Man)
46-49
01/23
W
DEC 7-1
T. Dewey
---
NEMWA Kingsley Wk 4
Round 1 (5 Man)
43-49
01/23
L
F 0-0
N. Bewley
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA Kingsley Wk 4
Round 5 (5 Man)
43-49
01/23
W
F 0-0 2:19
D. Savoie
Rudyard
NEMWA Kingsley Wk 4
Round 4 (5 Man)
43-49
01/23
W
MD 14-2
B. Cutler
Pine River Wrestling Club
NEMWA Kingsley Wk 4
Round 3 (5 Man)
43-49
01/16
L
DEC 7-6
J. Krompetz
Gladwin Youth
NEMWA Gladwin #1
Placement Matches (8 Man)
49
01/16
W
TF 15-0
P. Farmer
Grayling Youth
NEMWA Gladwin #1
2nd Wrestleback (8 Man)
49
01/16
L
F 0-0 2:50
T. Dewey
---
NEMWA Gladwin #1
Semis & 1st WB (8 Man)
49
01/16
W
F 0-0 0:10
K. Phelps
Beaverton Youth Wrestling
NEMWA Gladwin #1
Quarterfinals (8 Man)
49
01/09
L
F 0-0 1:24
S. Champine
---
NEMWA Essexville Wk 2
Round 4 (5 Man)
40-49
01/09
W
F 0-0 0:50
B. Sage
Bay County Road Runners
NEMWA Essexville Wk 2
Round 3 (5 Man)
40-49
01/09
L
F 0-0 1:10
N. Bewley
Ogemaw Bulldogs Youth
NEMWA Essexville Wk 2
Round 2 (5 Man)
40-49
01/09
W
TF 18-3
T. Swawtzke
Pinconning Youth Wrestling
NEMWA Essexville Wk 2
Round 1 (5 Man)
40-49
12/19
L
F 2-0 0:48
K. Ruggles
Bay County Roadrunners
Battle by the Bay
2nd Wrestleback (8 Man)
49
12/19
W
TF 18-3 1:40
N. Cunningham
Freeland Youth Wrestling Club
Battle by the Bay
Semis & 1st WB (8 Man)
49
12/19
L
F 2-0 1:03
B. Bowman
Bullock Creek Youth Wrestling
Battle by the Bay
Quarterfinals (8 Man)
49
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024