Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
connor fitzpatrick
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
2007-2008
Team Name
Elite Wrestling Club
The Wrestling Academy
Waukesha South
Wesleyan
Weslyan
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/30
W
F 0-0
J. Wilson
West Hall
Sequoyah Duals
Champ. Round 1
---
12/30
W
F 4-0 0:58
K. MERENDA
Creekview
Black and Gold Duals
Champ. Round 1
---
12/07
W
DEC 5-2
A. Ramirez
Kennesaw Mountain
Reaider Rumble
Champ. Round 1
138
12/02
L
MD 13-1
C. Routt
Roswell High School
Wolverine Classic
Placement Matches (16 Man)
138
12/02
W
DEC 13-6
A. Higgins
---
Wolverine Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/02
W
F 0-0 3:27
D. Starnes
North Paulding High School
Wolverine Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/02
W
MD 11-0
M. Gallardo
Southeast Whitfield High School
Wolverine Classic
Round 1 (16 Man)
138
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
L
MD 13-5
J. Ludke
---
Waukesha South @ Whitefish Bay
Round 1
126
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
DEC 3-2
J. Peek
Darlington
Clinch Gear Prep Slam III
Round 4WB - 4th Wrestleback
112
01/22
L
F 0-0 0:25
J. Preskitt
Bishop Lynch
Clinch Gear Prep Slam III
Round 3 - 3rd Championship
112
01/21
W
MD 10-2
W. Snellings
Holy Innocents
Clinch Gear Prep Slam III
Round 2 - 2nd Championship
112
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
W
DEC 2-1
C. Westerman
Mceachern Wrestling Club
GA FRESHMAN STATE CHAMPIONSHIP
Consolation Finals
98
03/13
W
MD 11-1
C. Castle
Grizzly Wrestling Club
GA FRESHMAN STATE CHAMPIONSHIP
4th Wrestleback (16 Man)
98
03/13
W
F 0-0 2:54
A. Ward
Carrollton Wrestling Club
GA FRESHMAN STATE CHAMPIONSHIP
Semis & 3rd WB (16 Man)
98
03/13
W
MD 14-0
T. Wood
---
GA FRESHMAN STATE CHAMPIONSHIP
Quarters & 1st WB (16 Man)
98
03/13
W
MD 11-2
M. Brown
Oconee Wrestling Club
GA FRESHMAN STATE CHAMPIONSHIP
2nd Wrestleback (16 Man)
98
03/13
L
F 0-0 3:00
B. Bowen
North Gwinnett Wrestling Club
GA FRESHMAN STATE CHAMPIONSHIP
Round 1 (16 Man) & (6man)
98
01/23
L
F 0-0 1:49
M. Sweitzer
Benedictine Military
Southeast Prep Slam II
5th Wrestleback (Sat 3:15pm)
103
01/23
W
TF 16-1
C. Cantrell
Eagles Landing Christian
Southeast Prep Slam II
4th Wrestleback (Sat 1:00pm)
103
01/23
W
F 0-0
J. Hiles
Holy Innocents
Southeast Prep Slam II
Quarters & 3rd WB (Sat 10:00am)
103
01/23
L
DEC 8-2
A. Baiocco
Marist
Southeast Prep Slam II
Round 2 Champ (Fri 7:00pm)
103
01/15
L
DEC 4-1
B. Juarez
Bowden
Georgia High School State Duals
Placement Matches (8 Team)
103
01/15
L
DEC 4-0
B. Juarez
Bowden
Georgia High School State Duals
Quarterfinals (8 Team)
103
01/15
W
F 0-0
J. McIntosh
Turner County
Georgia High School State Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
103
01/15
L
DEC 5-0
Z. Young
---
Georgia High School State Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
103
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
DEF 0-0
T. Hummel
KM Mustang WC
Kimberly Andrews Classic - Pope
4th Wrestleback (16 Man)
80
01/07
L
DEC 6-0
H. Franklin
The Wrestling Academy
Kimberly Andrews Classic - Pope
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
01/07
W
DEC 2-0
J. Murphy
Walton Takedown Club
Kimberly Andrews Classic - Pope
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
11/11
L
F 0-0 0:44
Z. Harris
UnAttached
Apalachee Wildcat Open
Placement Matches (8 Man)
91
11/11
W
DEC 10-4
N. Medina
South Forsyth Wrestling Club
Apalachee Wildcat Open
2nd Wrestleback (8 Man)
91
11/11
L
F 0-0 0:45
Z. Harris
UnAttached
Apalachee Wildcat Open
Quarterfinals (8 Man)
91
11/11
L
DEC 7-3
T. Yaptengco
The Wrestling Academy
Apalachee Wildcat Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
84
11/11
L
F 0-0 0:55
P. Pelletier
Lassiter Jr. WC
Apalachee Wildcat Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
84
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024