Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
ODIN DUNCOMBE
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Becker
Becker Bulldog Wrestling Club
MN
Pinacle
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
L
Replay
MD 12-3
J. Cady
Chatfield
2024 NYWA State Tournament
3: Placement Matches: 1st, 3rd, 5th
90
04/05
W
Replay
MD 13-2
B. Nielsen
KMS
2024 NYWA State Tournament
2: Semi`s
90
04/05
W
Replay
DEC 8-4
K. Thompson
Fosston-Bagley Brawlers
2024 NYWA State Tournament
1: Quarters
90
04/04
W
Replay
F 2-0 0:58
M. Bothun
UNITED
2024 NYWA State Tournament
1: Rd of 16
90
03/23
L
DEC 7-5 SV
P. Schutz
Wayzata
2024 NYWA Region 3 (Waconia)
Round 3 (4 Man)
90
03/17
W
Replay
DEC 7-3
K. Kresal
Minnesota
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Third Place
92
03/17
W
Replay
DEC 7-0
T. McLennan
Pinnacle Wrestling Club
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 6
92
03/17
W
F 6-1 1:26
G. Orton
Minnesota
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 3
92
03/17
W
Replay
F 9-0 3:14
G. Lofton
New Prague Wrestling
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 2
92
02/10
L
Replay
DEC 1-0
G. Hoeft
MN Elite
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
90
02/10
W
Replay
DEC 3-0
C. Solt
Askren Wrestling Academy
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
02/10
W
Replay
MD 14-0
B. Voight
Champlin
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
02/03
L
DEC 4-2
E. Holker
Elk River
2024 MNGWL Individual State
Rd 3 WB
88
02/03
L
MD 10-0
G. Bjerga
Staples-Motley
2024 MNGWL Individual State
Quarters
88
02/03
W
MD 10-2
J. Karow
Zumbrota-Mazeppa
2024 MNGWL Individual State
Round 1
88
01/27
W
DEC 8-1
J. Theis
Holdingford
2024 MNGWL Region 7 Qualifier
1st Place
88
01/27
W
F 4-2 2:46
E. Brinkman
Little Falls
2024 MNGWL Region 7 Qualifier
Semis
88
01/27
W
F 15-1 4:12
B. Borgerding
Belgrade-Brooten-Elrosa
2024 MNGWL Region 7 Qualifier
Quarters
88
01/14
W
DEC 8-5
C. Miller
Immortal Athletics WC
PNL Iowa Winter Regional
Finals
92
01/14
W
MD 12-3
C. Solt
Askren Wrestling Academy
PNL Iowa Winter Regional
Round 4
92
01/14
L
DEC 11-4
O. Dorshorst
Askren Wrestling Academy
PNL Iowa Winter Regional
Round 3
92
01/14
L
DEC 9-2
L. Whitcome
Immortal Athletics WC
PNL Iowa Winter Regional
Round 2
92
01/14
W
MD 10-2
L. Fitzgibbon
Big Game Wrestling Club
PNL Iowa Winter Regional
Round 1
92
12/16
L
Replay
DEC 6-4 SV
C. Butikofer
Outlaw Wrestling Club
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
12/16
W
Replay
DEC 8-2
L. Huck
Immortal Athletics WC
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
90
12/16
L
Replay
MD 11-2
P. Hansen
Pali Elite
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
90
12/03
W
Replay
MD 8-0
C. Butikofer
Outlaw Wrestling Club
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Placement Matches (8 Man)
90
12/03
L
Replay
DEC 7-2
G. Hoeft
MN Elite
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
2nd Wrestleback (8 Man)
90
12/03
W
Replay
DEC 2-0
M. Webster
Chippewa elite
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 1st WB (8 Man)
90
12/03
L
Replay
DEC 5-2
C. Butikofer
Outlaw Wrestling Club
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Quarterfinals (8 Man)
90
10/28
L
Replay
DEC 6-3
J. Hanson
nWo Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
87
10/28
L
Replay
MD 11-3
M. Newton
Mayo Quanchi Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
87
10/28
W
Replay
F 9-4 3:19
G. Koepke
Port Washington Piranha Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
87
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/08
W
Replay
DEC 7-2
K. Henry
---
Cheesehead Individual
1st & 3rd (16 Man)
85
04/08
W
F 0-0 0:26
K. Paul-Brown
---
Cheesehead Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
04/07
W
F 2-0 0:49
S. Howard
---
Cheesehead Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
01/21
L
Replay
DEC 6-2
C. Holdeman
Crass Trained
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
85
01/21
W
Replay
F 2-0 2:19
J. Tuquero
Holmen Viking Wrestling Club
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
01/21
L
Replay
DEC 4-2 SV
K. Delaney
Toss Em Up Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
85
10/30
L
Replay
DEC 2-1
J. Dargatz
SD
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
82
10/29
L
Replay
DEC 6-2
K. Koopmans
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
82
10/29
W
Replay
TF 17-1 2:33
C. Thompson
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
82
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024