Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Evan Going
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 11-4
R. DEGOUTTE
Northeast (St. Petersburg)
FHSAA 2A R3
Round 4 (semis and WB)
152
02/25
W
F 15-4 4:27
L. Avato
Boca Ciega
FHSAA 2A R3
Round 3 (16 man)
152
02/25
L
F 11-3 1:39
J. Crook
Jesuit
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
152
02/25
W
F 8-2 5:34
M. Christiansen
East Lee County
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
152
02/17
W
F 0-0 0:54
L. Avato
Boca Ciega
FHSAA 2A D10
Placements
152
02/17
W
F 0-0 4:53
N. FREDERIQUE
Hollins
FHSAA 2A D10
Round 5 (Consi Semis)
152
02/17
L
F 0-0 1:28
K. Jepson-Lee
St. Petersburg
FHSAA 2A D10
Round 4 (Semis and WB3)
152
02/17
W
F 0-0 1:12
J. Duncan
Seminole (Seminole)
FHSAA 2A D10
Round 2 (Quarters and WB1)
152
01/28
L
F 2-0 1:57
I. Castro
---
Gene Gorman Showcase Duals
Round 9 (10 Team)
152
01/28
W
DEC 14-12
J. Chandler
New Smyrna
Gene Gorman Showcase Duals
Round 1 (10 Team)
152
01/28
W
F 5-6 1:53
E. Beck
Venice
Gene Gorman Showcase Duals
Round 6 (10 Team)
152
01/15
L
F 0-0 4:59
K. Moore
Camp Hill Hs
2022 Jerry Mita
Semis & 5th WB (32 Man)
152
01/15
W
F 0-0 0:45
u. moro
Dunedin
2022 Jerry Mita
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/15
L
DEC 8-5
T. Pinkowski
West Port
2022 Jerry Mita
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/14
W
F 0-0 0:07
N. Feldberg
Wiregrass Ranch
2022 Jerry Mita
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/14
W
F 0-0 3:27
N. Martinez
Durant
2022 Jerry Mita
Round 1 (32 Man)
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 9-4 4:25
T. Fraser
Barron Collier
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
152
02/26
L
F 4-7 2:55
P. Santiago
---
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
152
02/20
W
DEC 7-0
L. Poulin
Osceola (Seminole)
FHSAA 2A D9
Placements
152
02/20
L
F 0-0 2:48
G. Simonelli
Countryside
FHSAA 2A D9
Round 4 (Semis and WB3)
152
01/29
L
F 2-0 0:52
J. Jenkins
Jesuit High School
Gene Gorman Showcase Duals
Round 3 (8 Team)
152
01/29
L
F 2-0 0:47
T. Fraser
Barron Collier
Gene Gorman Showcase Duals
Round 6 (8 Team)
152
01/29
L
DEC 10-3
C. Ruiz
Charlotte High Gold
Gene Gorman Showcase Duals
Round 1 (8 Team)
152
01/29
W
F 4-0 1:33
N. Gjerde
Charlotte Silver
Gene Gorman Showcase Duals
Round 4 (8 Team)
152
01/29
L
F 2-0 0:55
C. Moder
---
Gene Gorman Showcase Duals
Round 5 (8 Team)
152
09/26
L
DEC 5-0
G. Holland
Attack
Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
145
09/26
W
F 6-5 2:34
R. Prophete
Barbara Goleman
Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
145
09/26
W
F 2-0 0:50
J. Pina-Garcia
Soldier City Wrestling
Florida Super 32 Early Entry
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
145
09/26
L
F 5-2 1:13
V. Williams
Wildcat Nation
Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (64 Man)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
L
F 0-0 2:25
J. Fabela
Hernando
38th Annual Kiwanis Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
12/14
W
F 2-0 0:57
A. Guerrero
Dr. Lennard Sr
38th Annual Kiwanis Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
145
12/14
L
DEC 7-2
Q. White
---
38th Annual Kiwanis Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/13
W
F 4-1 1:46
M. McVicker
Natures Coast Tech
38th Annual Kiwanis Invitational
Round 1 (32 Man)
145
12/12
W
F 0-0 3:38
M. Lansford
Land O`Lakes
Pinellas/ Pasco Duals
Champ. Round 1
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020