Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alexander Ounkham
Results
High School Results
Season
2022-2023
2019-2020
Team Name
Burlington Youth Wrestling
Waukesha West
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
Replay
TF 16-1 3:37
B. Winans
Kaukauna
WIAA Team State
D1 - Quarter-Finals (Fri 5:30 p.m.)
138
01/14
L
MD 19-8
C. Crawford
Kenosha Tremper
Wolverine Duals
Placement
132
01/14
W
F 7-1 1:12
J. Torres-Stewart
Wisconsin Lutheran
Wolverine Duals
Round 2 (10 Team)
132
01/14
L
DEC 5-0
P. Zimmer
Wilmette (Loyola Academy)
Wolverine Duals
Round 5 (10 Team)
132
01/14
W
F 6-1 2:33
Z. Rohloff
Wilmot Union
Wolverine Duals
Round 1 (10 Team)
132
01/13
L
DEC 6-5
A. Whittier
Mukwonago
Waukesha West Tri
Champ. Round 1
132
01/12
W
F 4-1 1:03
E. Prado
Kettle Moraine
Waukesha West Tri
Champ. Round 1
132
01/07
L
Replay
DEC 8-6
C. Walls
Caldwell County
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi. 2/4
132
01/07
L
Replay
DEC 5-3
D. Pullen
Collierville
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 16 Main
132
01/06
W
Replay
F 2-0 0:55
K. Seaver
Fairview
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 32 and Consi 1 (64)
132
12/16
L
DEC 7-2
P. Olson
Sun Prairie East/West
Waterloo Friday Night Duals
Cross Bracket (8 Team)
132
12/16
W
F 0-2 1:16
T. Pucker
N. Fond du Lac/St. Mary`s Sp.
Waterloo Friday Night Duals
Round 1 (8 Team)
132
12/16
W
DEF 4-2 0:50
C. Valle
Waterloo
Waterloo Friday Night Duals
Round 2 (8 Team)
132
12/16
W
F 2-0 1:34
R. Miller
Burlington Youth Wrestling
Waterloo Friday Night Duals
Round 3 (8 Team)
132
12/16
W
F 2-0 1:17
C. Karbash
Delavan-Darien
Waterloo Friday Night Duals
Placement Matches (8 Team)
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 2-0 0:36
N. Needham
Mukwonago
2020 Ken Popelka JV Super Conference
1st
106
02/01
W
TF 17-2 6:00
M. Seim
Brookfield East
2020 Ken Popelka JV Super Conference
round 4
106
02/01
W
F 4-2 3:02
F. Jaramillo
Catholic Memorial
2020 Ken Popelka JV Super Conference
round 2
106
02/01
W
F 2-0 0:23
G. Gullickson
West Allis Nathan Hale
2020 Ken Popelka JV Super Conference
Round 1 (16 Man)
106
12/07
L
TF 18-3 4:25
C. Henn
Wisconsin Lutheran
Gunslinger Invitational
placement
106
12/07
W
F 2-0 2:00
Z. Fitzgerald
Arrowhead
Gunslinger Invitational
Round 4
106
12/07
L
F 10-4 1:05
S. Corrigan
De Pere
Gunslinger Invitational
Round 3
106
12/07
L
DEC 12-10
G. Ulness
Valders
Gunslinger Invitational
Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024