Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Graysen Bell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
DC Elite
DC Elite Wrestling
DC elite
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
TF 17-1 2:39
C. Schoeppner
Ankeny Wrestling Club
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
48
03/03
W
F 7-0 1:46
C. Freese
Nodaway Valley Mat Pack
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
48
01/21
W
DEC 6-0
B. Splendore
Perry Jr Jay
2024 Kyler Kiner Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
7
01/21
W
F 4-0 1:31
J. Thomas
CIWC Team Intensity
2024 Kyler Kiner Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
7
01/21
L
DEC 4-0
K. Greenfield
High Altitude Wrestling Club
2024 Kyler Kiner Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
7
01/07
W
F 2-0 0:32
B. Forrester
Alburnett Mat Pack
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 4
Bracket 8
01/07
W
MD 9-0
J. Hach
Benton Community Wrestling Club
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 2
Bracket 8
01/07
W
F 2-0 0:17
C. Mollman
LMWC
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 1
Bracket 8
12/28
W
MD 13-5
L. Even
Waverly Area Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 9
12/28
W
MD 11-0
T. Pierce
Waverly Area Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
Bracket 9
12/28
L
F 2-0 0:53
H. Spree
Davis County Elite
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 9
12/28
W
MD 9-0
L. Even
Waverly Area Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 9
12/11
W
FOR 0-0
J. Flammang
IC West Trojans Wrestling Club
Marion Wrestling Kids Classic
Round 3
Bracket 7
12/10
W
F 2-0 1:00
A. Holub
Marion Wolves Wrestling Club
Marion Wrestling Kids Classic
Round 2
Bracket 7
12/10
W
F 11-0 2:23
L. Wiechmann
Tiger Wrestling Club
Marion Wrestling Kids Classic
Round 1
Bracket 7
12/03
L
Replay
MD 10-0
C. McDonough
Pursuit Wrestling Minnesota
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 5th WB (32 Man)
55
12/03
W
Replay
F 2-7 1:59
C. Kim
No Nonsense
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
4th Wrestleback (32 Man)
55
12/03
L
Replay
DEC 3-0
J. Ignaszewski
MR/USC
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Quarters & 3rd WB (32 Man)
55
12/03
W
Replay
DEC 7-4
H. Hoffman
NLS (New London/Spicer)
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round 2 Champ & WB (32 Man)
55
11/24
L
DEC 4-0
H. Spree
Davis County Elite
Black Friday Sailor Classic
Round 3 (4 Man)
19
11/24
W
F 0-2 0:23
K. Luse
South Hardin Storm Chasers
Black Friday Sailor Classic
Round 2 (4 Man)
19
11/24
W
MD 11-2
K. Utley
Iowa Elite Wrestling Club
Black Friday Sailor Classic
Round 1 (4 Man)
19
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
Replay
MD 9-0
Z. Jackson
Iowa
2023 Iowa/USA State Championship
round 5
45
01/29
W
Replay
F 2-0 0:41
C. Henley
DC Elite Wrestling
2023 Iowa/USA State Championship
round 4a
45
01/29
L
Replay
DEC 8-4
H. Spree
Iowa
2023 Iowa/USA State Championship
round 2
45
01/22
W
F 2-0 0:26
E. Lindahl
Boone Wrestling Club
2023 Kyler Kiner Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
46-47
01/22
W
F 4-0 1:37
N. Neff
Beaver Creek Wrestling Club
2023 Kyler Kiner Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
46-47
01/22
W
F 2-0 0:57
N. schulze
South Central Calhoun
2023 Kyler Kiner Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
46-47
01/15
W
F 9-5 2:44
C. Stage
Sauk Valley Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 3 (4 Man)
44-48
01/15
W
F 5-0 1:20
B. Mumma
Pleasant Valley Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 2 (4 Man)
44-48
01/15
W
F 2-0 0:14
N. Thompson
North Scott Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 1 (4 Man)
44-48
11/25
L
TF 15-0 2:16
O. Dotson
Alburnett Mat Pack
Black Friday Sailor Classic
Round 3 (4 Man)
K-2 Group 5
11/25
W
F 4-0 1:35
L. Even
Waverly Area Wrestling Club
Black Friday Sailor Classic
Round 2 (4 Man)
K-2 Group 5
11/25
W
F 14-1 2:46
K. Adams
Team Bosco
Black Friday Sailor Classic
Round 1 (4 Man)
K-2 Group 5
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023
2023-24 Iowa Wrestling
Oct 26, 2023
2023-24 Iowa State Wrestling
Nov 27, 2023