Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Harlon Stone
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Amery
Amery
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-0 2:24
A. Johnson
Luck/Frederic/Grant./Siren
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
F 2-0 1:44
L. Ludwigson
Chetek-Wey./Pr. Farm
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
Round 1 (16 Man)
126
01/20
W
F 2-0 0:27
B. Stancek
Hutchinson
Hutch JV Invite
Round 6
127
01/20
L
F 5-0 2:39
C. Hyatt
Willmar
Hutch JV Invite
Round 5
127
01/20
L
F 5-3 2:37
B. Anderson
Becker
Hutch JV Invite
Round 4
127
01/20
W
MD 12-2
N. Pihonsky
Anoka
Hutch JV Invite
Round 2
127
01/20
W
DEC 6-3
C. Hyatt
Willmar
Hutch JV Invite
Round 1
127
01/19
L
DEC 6-4
J. D`Jock
Luck/Frederic/Grant./Siren
Cumberland duals
Round 1
132
01/10
L
F 0-0 0:11
B. West
Cumberland
Cumberland duals
Round 1
132
01/06
L
TF 15-0 3:00
A. Shuey
DeKalb
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Rd 2)
132
01/06
L
F 2-0 0:36
D. Blanke
Barrington
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
132
01/05
L
F 7-1 0:53
K. Wolbert
Oconomowoc
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
132
12/29
L
F 4-0 1:22
P. Schutz
Waunakee
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
132
12/29
L
F 4-1 0:21
M. Martin
Hutchinson/BLHS
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
132
12/22
L
F 2-0 1:53
A. Peterson
Somerset
Amery/Somerset/Ellsworth Triangular
Round 1
132
12/22
W
DEC 5-0
G. Ricke
Ellsworth
Amery/Somerset/Ellsworth Triangular
Round 1
132
12/08
L
F 2-0 1:11
L. Meyer
Osceola
Triangular: Amery, Prescott, and Osceola
Round 1
132
12/02
L
F 2-0 1:17
J. Bailey
Minnewaska Area
Big Lake Invite
5th Place
133
12/01
L
F 2-0 0:51
C. Stortz
Big Lake
Big Lake Invite
Cons Semifinals
133
12/01
L
F 19-6 3:06
C. Young
Pierz
Big Lake Invite
Quarterfinals (8 Man)
133
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022