Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andreaz Hay
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Ground Creatures
Ground Creatures Wrestling
River Valley
River Valley
River Valley HS
Yuba Sutter Combat Wrestling C
river valley
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 2-0 2:26
T. Economos
California
2024 CAUSA Cadet-JR B/G Folkstyle State
Quarters & 5th WB (64 Man)
150
03/03
W
Replay
F 7-1 2:45
K. Vazquez
Royal High School Wrestling
2024 CAUSA Cadet-JR B/G Folkstyle State
4th Wrestleback (64 Man)
150
03/03
L
Replay
F 6-0 1:33
D. Jaimes
California
2024 CAUSA Cadet-JR B/G Folkstyle State
2nd Wrestleback (16 Man)
70
03/03
W
Replay
F 4-2 2:22
J. Barajas
Kaitoa Wrestling Club
2024 CAUSA Cadet-JR B/G Folkstyle State
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
150
02/16
L
F 2-0 0:50
J. Lipska
Roseville
Sac-Joaquin Men`s Masters
2nd Wrestleback (32 Man)
138
02/16
W
F 4-0 1:27
B. McCarthy
Granite Bay
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
02/16
L
DEC 13-6
B. Whitmore
Sutter
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 1 (32 Man)
138
02/10
L
DEC 8-2
S. Goodwin
Angelo Rodriguez
SJS Div 2 Championships
Placement Matches (16 Man)
140
02/10
L
DEC 10-7
J. Lipska
Roseville
SJS Div 2 Championships
4th Wrestleback (16 Man)
140
02/10
W
F 4-0 1:21
F. Olivera
Bella Vista
SJS Div 2 Championships
3rd WB (16 Man)
140
02/10
W
F 8-0 1:19
H. Maugeri
Thomas Downey
SJS Div 2 Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
140
02/10
L
F 5-0 1:36
Q. Marini
Vacaville
SJS Div 2 Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
02/10
W
TF 15-0 4:39
K. Smith
Gregori
SJS Div 2 Championships
Round 1 (16 Man)
140
02/03
L
DEC 4-2
J. Lipska
Roseville
Capital Valley Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
138
02/03
W
TF 17-2 3:11
H. Grigsby
Woodcreek
Capital Valley Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/06
W
F 10-3 3:30
C. Thornburg
Vista del Lago
The 10th annual Joe Rios Memorial
7th
147
01/06
L
F 2-0 0:51
K. DeLaFuente
River Valley
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 8 (Cons Only)
147
01/06
W
MD 14-5
R. McCullar
Fernley
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 7 (Cons Only)
147
01/06
W
TF 17-2 4:30
K. Caragan
Angelo Rodriguez
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 6 (Cons Only)
147
01/06
W
F 5-2 2:55
W. Montoya
Del Oro
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 5 (Cons Only)
147
01/05
L
DEC 7-4
V. Tyrrell
Ukiah
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 3
147
01/05
W
MD 15-7
B. Jones
Fernley
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 2
147
12/30
W
TF 17-2 2:57
P. Mejia
Merrill West
No Guts, No Glory-Men`s
Finals
138
12/30
W
F 2-2 1:39
T. Platt
Oak Ridge
No Guts, No Glory-Men`s
Semis
138
12/30
W
DEC 7-1
A. Ahmad
Sheldon
No Guts, No Glory-Men`s
Quarters
138
12/30
W
F 8-2 3:12
A. Prostock
Inderkum
No Guts, No Glory-Men`s
Round 4 Champ & WB (64 Man)
138
12/29
W
F 13-3 3:03
J. Lopez
Natomas
No Guts, No Glory-Men`s
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
12/02
W
DEC 9-5
M. Loftis
Folsom
Vista Eagle Varsity Invitational 2023
Placement (32 Man)
145
12/02
L
F 2-2 1:30
K. Fuente
River Valley
Vista Eagle Varsity Invitational 2023
Wrestlebacks (32 Man)
145
12/02
W
F 8-8 5:21
C. Thornburg
Vista Del Lago
Vista Eagle Varsity Invitational 2023
Semis & WB (32 Man)
145
12/02
L
F 4-2 3:38
E. Gallo
Placer
Vista Eagle Varsity Invitational 2023
Quarters & WB (32 Man)
145
12/02
W
F 11-5 3:18
S. Stewart
San Leandro
Vista Eagle Varsity Invitational 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/02
W
F 10-0 3:05
T. Franksen
Santa Teresa
Vista Eagle Varsity Invitational 2023
Round 1 (32 Man)
145
11/25
W
F 2-0 1:12
Z. Fernandez
Rocklin HS
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 3 (4 Team)
144
11/25
W
F 2-0 1:07
E. Luman
Lincoln HS (Stockton)
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 2 (4 Team)
150
11/25
W
F 4-0 1:31
A. Wedderburn
Sheldon HS
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 3
150
11/25
W
DEF 4-4 0:55
S. Kelch
Thomas Downey HS
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 1 (4 Team)
150
11/25
W
F 8-3 1:55
M. Vallery
Linden HS
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 2
144
11/18
W
F 2-0 0:21
E. Rodriguez
Rio Linda
2023 Savedra Varsity Season Opener BOYS
Placement (10 Man)
144
11/18
W
F 5-0 1:30
J. Domingo
Rio Linda
2023 Savedra Varsity Season Opener BOYS
Semis & WB (10 Man)
144
09/16
L
F 12-2 4:24
M. Rangel
Escalon
SCWAY FALL CLASSIC
6th Wrestleback (32 Man)
144
09/02
L
F 2-0 0:22
P. Johnson
EGWA
CA Super 32 Early Entry Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
09/02
L
MD 9-0
J. Loreto
Kingsburg
CA Super 32 Early Entry Tournament
Round 1 (32 Man)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/30
L
F 11-0 2:42
Q. Maldonado
---
SAWA Freestyle Championships
Round 3 (4 Man)
148-160
04/30
L
F 13-2 3:52
A. McKenzie
Central Marin Wrestling
SAWA Freestyle Championships
Round 2 (4 Man)
148-160
04/30
W
F 9-2 4:03
J. Veirs
Colfax Wrestling
SAWA Freestyle Championships
Round 1 (4 Man)
148-160
02/17
L
Replay
F 16-7 4:59
G. Girardin
El Dorado
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
02/17
L
Replay
F 11-4 3:41
J. Lopez
Patterson
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 1 (32 Man)
145
02/11
L
DEF 0-0
J. Lopez
Monterey Trail
SJS DII Divisional Championships
Placement Matches (16 Man)
147
02/11
L
FOR 0-0
K. Merafuentes
Pitman
SJS DII Divisional Championships
4th Wrestleback (16 Man)
147
02/11
L
F 15-2 4:29
A. Lancaster
---
SJS DII Divisional Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
147
02/11
W
F 4-8 1:56
L. Smith
McClatchy
SJS DII Divisional Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
147
02/11
W
FOR 0-0
E. Forfeit
Enochs
SJS DII Divisional Championships
Round 1 (16 Man)
147
01/19
W
TF 20-3
F. Garcia
Roseville
River Valley @ Roseville
Round 1
145
01/14
L
DEF 0-0
E. Gallo
Placer
Mark Fuller Invitational
Placement (32 Man)
M145
01/14
W
DEC 13-10
L. Leiser
John H Pitman
Mark Fuller Invitational
Semis & WB (32 Man)
M145
01/14
W
TF 18-3 3:04
A. Gonzales
Central Valley (Ceres)
Mark Fuller Invitational
Quarters & WB (32 Man)
M145
01/14
W
F 2-0 0:25
D. Young
Wheatland High School
Mark Fuller Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
M145
01/06
L
F 0-0 2:16
C. Kosturos
Reno
The 9th annual Joe Rios Memorial
Round 4 (Cons Only)
145
01/06
W
FOR 0-0
E. Baker
Del Campo
The 9th annual Joe Rios Memorial
Round 3
145
01/06
L
F 10-9 4:52
K. Egan
Ponderosa
The 9th annual Joe Rios Memorial
Round 1
145
12/17
W
FOR 0-0
K. Figueroa
---
2022 Savedra Memorial Tournament
third place
152
12/17
W
DEF 0-0
K. Cova
Wheatland HS
2022 Savedra Memorial Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
152
12/17
W
MD 11-3
G. Singh
River Valley HS
2022 Savedra Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/17
W
DEC 9-2
L. Brennan
Trinity
2022 Savedra Memorial Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
152
12/17
L
F 2-9 2:56
L. Harryman
Marysville
2022 Savedra Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/17
W
F 2-0 1:26
M. Farmer
Yuba City HS
2022 Savedra Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
152
12/10
L
F 2-0 0:32
A. Williamson
Clear Lake
Battle of The Buttes - Boys Division
Medal Round
145 Boys
12/10
L
F 10-2 2:44
A. Berg
---
Battle of The Buttes - Boys Division
Round 4
145 Boys
12/10
W
DEC 6-2
L. Cooper
Marysville High
Battle of The Buttes - Boys Division
Round 2
145 Boys
12/10
W
F 2-0 0:46
J. Colcleaser
Upper Lake
Battle of The Buttes - Boys Division
Round 1
145 Boys
11/26
L
F 0-0 2:29
C. Bushey
Casa Grande
4th Redwood Rumble
Placement Round
152
11/26
L
F 3-2 2:01
K. Goodman
California (San Ramon)
4th Redwood Rumble
Round 5
152
11/26
L
F 4-0 2:41
P. Harn
---
4th Redwood Rumble
Round 3
152
11/26
W
DEC 6-1
A. Suko
Redwood -Larkspur
4th Redwood Rumble
Round 2
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
MD 18-4
C. Howell
Vacaville
Mark Fuller Invitational
Wrestlebacks (32 Man)
M145
01/15
L
F 4-0 1:39
A. Rubalcava
Whitney
Mark Fuller Invitational
Semis & WB (32 Man)
M145
01/15
L
FOR 0-0
T. Hahn-Atkinson
Wheatland
Mark Fuller Invitational
Placement (32 Man)
M145
01/15
W
F 4-6 4:57
T. Hahn-Atkinson
Wheatland
Mark Fuller Invitational
Quarters & WB (32 Man)
M145
01/15
W
F 3-0 1:25
K. Donald
Reed
Mark Fuller Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
M145
12/18
L
F 3-1 2:45
S. Wigham
West Valley HS
2021 Savedra Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/18
W
F 2-0 1:30
E. Semrau
River City HS
2021 Savedra Memorial Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
145
12/18
L
F 6-1 4:26
D. Delany
Las Plumas HS
2021 Savedra Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/18
W
DEC 14-7
V. Alvarez
River City HS
2021 Savedra Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
145
12/11
L
DEC 5-4
A. Zamora
Yuba City
Battle of The Buttes
Round 3
145
12/11
W
F 2-3 1:21
D. Cox
Chico
Battle of The Buttes
Round 2
145
12/11
L
F 0-0
D. Perez
Lower Lake
Battle of The Buttes
Round 1
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020