Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tryston Edwards
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Loomis-Bertrand
Loomis/Bertrand
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 4-0 1:37
J. Freeseman
---
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/10
W
DEC 7-6
K. Lewis
Morrill
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
152
02/10
L
F 7-0 1:20
C. Davis
West Holt
NSAA Class C District 4
Round 1
152
02/02
L
MD 17-5
I. O`Brien
Ansley-Litchfield
TVC/FKC Conference Tournament
Round 4
152
02/02
W
DEC 2-0
G. Clifton
Overton
TVC/FKC Conference Tournament
Round 3
152
02/02
L
F 2-0 1:25
A. Allgood
Superior
TVC/FKC Conference Tournament
Round 2
152
01/28
L
F 4-2 1:43
A. Smith
Kearney Catholic
Doniphan Trumbull Invitational
Semis
152
01/28
W
MD 12-1
S. Jr.
Tri County
Doniphan Trumbull Invitational
2nd WB & Rd2
152
01/28
L
F 17-4 4:28
C. Plowman
Conestoga
Doniphan Trumbull Invitational
Quarters
152
01/28
W
F 4-2 0:56
C. Winter
Conestoga
Doniphan Trumbull Invitational
Round 1
152
01/27
L
DEC 2-0
M. Treffer
Ravenna
Ord Invitational 2023
Round 2
152
01/27
L
F 2-0 2:16
B. Kaup
Logan View
Ord Invitational 2023
Round 1
152
01/13
L
F 0-0 2:00
T. Davenport
Overton
SEM Invitational
Round 3
152
01/13
L
F 2-0 0:31
C. Songster
North Platte JV
SEM Invitational
round 1
152
01/06
L
F 2-0 1:39
K. Stunkel
Ansley/Litchfield
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 2
160
01/06
L
F 5-0 2:44
T. Brown
Burwell
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 1
160
12/02
L
F 2-2 0:57
J. Parker
Hershey
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
170
12/02
W
F 9-12 4:44
K. Voelker
Newman Grove
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 3
170
12/02
L
F 2-0 0:26
B. Flores
---
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 1 (16 Man)
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 2-0 0:48
A. McDonald
---
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/11
W
F 4-4 2:38
N. Hargreaves
Mitchell
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
160
02/11
L
F 2-0 0:33
J. Graham
Amherst
NSAA Class C District 4
Round 1
160
02/08
L
F 0-0
N. Grilli
Southern Valley
RPAC Tournament 2022
Round #4
160
02/08
W
F 0-0
L. Wissink
Dundy County-Stratton
RPAC Tournament 2022
Round #6
160
02/08
W
F 0-0
T. McCrumb
Wauneta-Palisade
RPAC Tournament 2022
Round #5
160
02/08
L
F 0-0
C. Wiese
Dundy County-Stratton
RPAC Tournament 2022
Round #2
160
02/08
L
F 0-0
J. Tobey
Maxwell
RPAC Tournament 2022
Round #1
160
02/03
L
DEC 6-0
A. Moore
Hi-Line
FKC/TVC Conference Tournament
Round 3
160
02/03
L
F 2-0 0:29
J. Graham
Amherst
FKC/TVC Conference Tournament
Round 1
160
01/14
L
F 6-4 2:30
C. Kindschuh
---
SEM Invitational
round 4
160
01/14
L
F 2-0 0:26
J. Tobey
Maxwell
SEM Invitational
round 2
160
01/07
L
F 2-0 0:44
B. Smith
Wood River
Burwell Wrestling Invite
Round 2
160
01/07
L
F 2-0 0:43
W. Tramp
Crofton-Bloomfield
Burwell Wrestling Invite
Round 1
160
12/30
L
F 8-0 1:59
D. Burns
Central Valley
Pleasanton Kurt Keaschall Invite
Round 2
160
12/30
L
F 10-1 1:57
B. Alberts
Grand Island Central Catholic
Pleasanton Kurt Keaschall Invite
Round 1
160
12/18
L
F 2-0 0:59
C. McCorkle
Arapahoe
Fran Jorgensen 2021
Round 3
160
12/18
L
F 2-0 1:15
J. Lee
Minden
Fran Jorgensen 2021
Round 2
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 7-0 1:33
C. Jackson
Bridgeport
NSAA Class C Sub-District 4B
Round 3 (Consi Semis)
170
02/06
L
F 2-0 0:42
L. Palmer
Amherst
NSAA Class C Sub-District 4B
Round 1 (Quarters)
170
02/02
L
F 2-2 1:41
T. Senff
Axtell
FKC Conference Tournament
Round 4
160
02/02
L
F 4-0 0:29
C. Arehart
Ansley/Litchfield
FKC Conference Tournament
Round 2
160
01/30
L
F 2-0
K. Bottorf
Twin Loup
2021 Ainsworth Invitational
Round 5
160
01/30
W
F 2-4 2:02
G. Boes
Valentine
2021 Ainsworth Invitational
Round 4
160
01/30
L
F 6-2 0:40
G. Stephens
Burke/Gregory
2021 Ainsworth Invitational
Round 2
160
01/29
L
F 2-0 0:08
J. Tobey
Maxwell
Ord Invitational
Round 3
160
01/29
L
F 2-0 0:21
G. Kluthe
---
Ord Invitational
Round 1
160
01/23
L
F 2-0 1:15
C. Thompson
---
RPAC Tournament 2021
Round #5
170
01/23
L
F 2-0 1:57
C. Grossnicklaus
---
RPAC Tournament 2021
Round #4
170
01/22
L
F 5-0 1:48
K. Hunt
Maxwell
RPAC Tournament 2021
Round #3
170
01/22
L
F 2-0 1:19
J. Smith
Arapahoe
RPAC Tournament 2021
Round #2
170
01/22
L
F 2-0 0:22
E. Carl
Wauneta-Palisade
RPAC Tournament 2021
Round #1
170
01/15
L
F 4-0 1:20
T. Thornton
---
SEM Mustang Invite 2021
round 4
170
01/15
W
DEC 6-4 SV
J. Henry
Overton
SEM Mustang Invite 2021
Round 3
170
01/15
L
F 5-0 1:53
L. Palmer
Amherst
SEM Mustang Invite 2021
round 2
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024