Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Will Bolton
Results
High School Results
High School
High School
Other
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 9-2 1:40
E. Sherman
---
Aurora @ Crete
Round 1
170
01/09
L
F 2-0 0:51
S. Racicky
Ansley-Litchfield
Central City Invite
Finals
170
01/09
W
DEC 3-1
B. Hull
---
Central City Invite
Cons Semis
170
01/09
W
F 5-1 2:30
C. Stout
Northwest
Central City Invite
semis
170
01/09
L
F 10-4 1:10
D. Gross
St. Paul
Central City Invite
Quts
170
01/06
W
F 4-1 1:15
R. Thiem
Boone Central
Aurora Quad
Round 3
170
01/06
L
F 2-0 1:34
L. Retherford
Beatrice
Aurora Quad
Round 2
170
01/05
L
F 3-2 1:37
J. Klingelhoefer
Amherst
Aurora Quad
Round 1
170
12/18
W
TF 26-9 5:42
J. Encinas
Mead
Flatwater Fracas
Placement (4 Team)
170
12/18
W
DEC 8-7
T. Kucera
Kearney
Flatwater Fracas
Round 2 (8 Team)
170
12/18
L
MD 16-7
F. Murillo
Omaha North
Flatwater Fracas
Round 1 (8 Team)
170
12/18
L
F 2-0 1:09
T. Shaw
East
Flatwater Fracas
Round 7 (8 Team)
170
12/18
W
DEC 11-5
N. Snyder
Syracuse
Flatwater Fracas
Round 4 (8 Team)
170
12/18
W
F 7-3 5:22
J. Garcia
---
Flatwater Fracas
Round 3 (8 Team)
170
12/18
W
F 10-4 5:11
M. Garrison
Lincoln Southeast
Flatwater Fracas
Round 5 (8 Team)
170
12/18
L
F 3-2 1:41
C. Anderson
Blair
Flatwater Fracas
Semis (4 Team)
170
12/05
L
F 5-0 0:54
C. Ybarra
Gering
COZAD Invititational
Varsity 2nd WB (16 Man)
170
12/05
L
F 2-0 0:39
L. Craig
Seward
COZAD Invititational
Varsity Round 1 (16 Man)
170
12/04
L
F 2-0 0:32
A. Cooper
Northwest
Aurora @ Northwest
Round 1
170
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023